Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Impas pod nowym dworcem PKP – gdzie stanąć samochodem? "Przyjeżdżam po córkę, a wszędzie taksówki"

Anna Chlebus
Anna Chlebus
Wraz z otwarciem nowego Dworca Metropolitalnego w okolicach PKP zmieniła się nieco organizacja ruchu. Parking pod Dworcem Głównym PKP, na którym niegdyś mieściło się na spokojnie kilkanaście samochodów i na który wjeżdżały autobusy zastąpiła strefa Kiss&Ride - miejsce w którym zatrzymać się można na góra trzy minuty.
Wraz z otwarciem nowego Dworca Metropolitalnego w okolicach PKP zmieniła się nieco organizacja ruchu. Parking pod Dworcem Głównym PKP, na którym niegdyś mieściło się na spokojnie kilkanaście samochodów i na który wjeżdżały autobusy zastąpiła strefa Kiss&Ride - miejsce w którym zatrzymać się można na góra trzy minuty. Małgorzata Genca
- W weekend jechałem odebrać córkę z wieczornego pociągu, chciałem podjechać bliżej, bo miała ciężki bagaż - relacjonuje nasz Czytelnik, pan Jacek. - Ale gdzie stanąć? Wszędzie tylko postoje dla taksówek, zostają bramy na 1 maja, jak za dawnych czasów...

Wraz z otwarciem nowego Dworca Metropolitalnego w okolicach PKP zmieniła się nieco organizacja ruchu. Parking pod Dworcem Głównym PKP, na którym niegdyś mieściło się na spokojnie kilkanaście samochodów i na który wjeżdżały autobusy zastąpiła strefa Kiss&Ride - miejsce w którym zatrzymać się można na góra trzy minuty.

Parking przy dworcu w 2011 roku.
Parking przy dworcu w 2011 roku. Małgorzata Genca

- Wzdłuż Dworcowej są same miejsca postoju taxi. Na Pocztowej - słupki. 1. maja - wszystkie miejsca zajęte przez mieszkańców, a kiss&ride równo z wyjazdem zastawiona boltami, uberami i taksówkami - wylicza pan Jacek. - Gdzie w takim razie zwykły śmiertelnik może stanąć i poczekać na odbiór swojego pasażera? Zablokować bramę na 1 maja, czy wjazd ze szlabanem na Dworcowej? Nie wiem, jaki tutaj był zamysł, ale ewidentnie się nie sprawdza, bo zawsze jak podjeżdża pociąg to tam się zaczyna armagedon.

W tej sprawie zwróciliśmy się do ratusza, gdzie dowiedzieliśmy się, że "w rejonie Dworca PKP i Dworca Lublin obowiązuje stała organizacja ruchu".

- Miejsca postojowe są oznakowane w sposób czytelny poprzez znaki pionowe i malowanie poziome nawierzchni. Tym samym kierowcy powinni stosować się do obowiązujących przepisów, a podejmowanie interwencji leży w kompetencja odpowiednich służb. straż miejska stale patroluje ten rejon i w przypadku łamania przepisów ruchu drogowego nakłada mandaty - zapewniła Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Interwencje w tym miejscu potwierdził rzecznik prasowy lubelskiej straży Robert Gogola.

- Od początku stycznia odnotowaliśmy wiele interwencji z niewłaściwym postojem przy ulicach: Młyńskiej, Dworcowej, Gazowej, 1 maja. Nałożyliśmy 138 mandatów karnych na kwotę 18 tysięcy złotych i udzieliliśmy 17 pouczeń - wyliczył Gogola

Gdzie w takim razie zostało przewidziane miejsce dla osobówek?

- Pod budynkiem Dworca Lublin znajduje się podziemny parking typu P&R (Parkuj i Jedź) dla 174 samochodów, z którego mogą korzystać pasażerowie transportu zbiorowego, w tym również osoby podróżujące koleją - zwraca uwagę Góźdź. - Bezpłatne miejsca postojowe dotyczą osób, które zostawiają swój samochód na parkingu i kontynuują podróż środkiem transportu zbiorowego. Jest tam również dostępnych 8 miejsc postojowych typu Kiss&Ride, z których mogą skorzystać osoby odwożące lub odbierające podróżnych.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski