PGE Dystrybucja to największa spółka Skarbu Państwa, która ma swoją siedzibę w Lublinie. Firma zatrudnia łącznie ok. 11 tys. osób, z czego 1,2 tys. w woj. lubelskim. Przychody spółki za 2014 r. sięgnęły 5,77 mld zł, a zysk – 1,32 mld zł.
PGE Dystrybucja: Prezes i dwójka wiceprezesów zostali odwołani
Spółka powstała w 2010 r. z połączenia ośmiu niezależnych wcześniej zakładów energetycznych.
- Ostatnio pojawiły się informacje o likwidacji siedziby PGE Dystrybucja w Lublinie i planach przeniesienia jej do Łodzi lub Warszawy. PGE Dystrybucja to jeden z największych pracodawców na Lubelszczyźnie. Obawiamy się o los tysięcy pracowników i ich rodzin – wskazywał Wojciech Krakowski, przewodniczący kluby miejskich radnych PO.
- Rozsiewanie niepokoju w sprawie przyszłości spółki jest na rękę działaczom PO – ripostował Tomasz Pitucha, przewodniczący kluby radnych miejskich PiS. I dodawał: - Nic nie słyszałem aby Lublin miał stracić centralę PGE Dystrybucja. Ze strony MSP nie padły w tej sprawie żadne deklaracje.
Radni PO nie wskazują skąd czerpią swoją wiedzę w sprawie PGE Dystrybucja. – Może to być plotka. Ale czy ostatnia zmiana zarządu i powołanie prezesa spoza Lublina nie jest pierwszym krokiem do likwidacji centrali w naszym mieście? – pytał Krakowski. I podkreślał: - Lepiej dmuchać na zimne niż się później sparzyć. I żałować, że nic się nie zrobiło gdy już będzie za późno i stracimy siedzibę PGE Dystrybucja.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?