Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak przyznawana jest ranga arcydzieła w sztuce? Cykl spotkań: porozmawiajmy o artystach i ich dziełach

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Dlaczego niektórzy artyści stają się uznani dopiero po śmierci? Czy mając znane nazwisko, mamy gwarancję sukcesu dzieła? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poszukać podczas XIV Edycji Otwartych Wykładów z Historii Sztuki 2022/2023. Cykl wykładów to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy o sztuce bądź pomoc w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

Większość z nas zna obraz “Dziewczyna z perłą”, ale mało kto wie, że Jan Vermeer nie mógł liczyć na sławę za życia. Vincent van Gogh za życia sprzedał zaledwie jeden obraz, a teraz jego dzieła są wykorzystywane nawet na koszulkach. "Panny z Awinionu" Picassa nie zostały przyjęte w Luwrze i musiały zostać wystawione w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, aby mogły zostać reprezentatywnym przykładem nowoczesności.

O dziełach sztuki, ich autorach oraz sensach jakie ze sobą niosą opowiedzą specjaliści różnych dyscyplin humanistycznych, takich jak: historia sztuki, literaturoznawstwo, teatrologia, muzykologia oraz filmoznawstwo. Wykłady będą wygłoszone w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Peowiaków 12 w wybrane środy o godzinie 17:30, udział w nich jest bezpłatny. Pełen program jest dostępny na plakacie wydarzenia.

AC

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski