Kongres świadków Jehowy w Lublinie. Chrzest nowych wiernych na Arenie Lublin. Zobacz zdjęcia!

Piotr NowakZaktualizowano 
84 nowych wiernych dołączyło w sobotę do świadków Jehowy. Ich chrzest odbył się podczas kongresu zorganizowanego na Arenie Lublin.

Prawie 10 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego i okolic uczestniczy w kongresie świadków Jehowy na Arenie Lublin. W wydarzeniu biorą udział m.in. Tomasz, Lucyna i ich 8-letni synek Nikodem.

- Mam w pracy dużo stresu i pracodawca wysyła nas od czasu do czasu na różne kursy. A ja z rodziną idę na kongres i uczestniczę w kursie u najlepszego trenera, jakim jest sam Bóg - przyznaje Tomasz, mieszkaniec Krępca.

Tomasz jest świadkiem Jehowy od 17 lat. Jego żona, od urodzenia. Jej dziadek był w latach 50-tych więziony za swoją religię.

- Teraz jest lepiej. Możemy modlić się jawnie, podczas kongresów takich jak ten w Lublinie. Cieszę się, że mogę tu być - przyznaje Lucyna. Dodaje, że na kongresie jest co roku.

Wydarzenie jest okazją do wspólnej modlitwy, spotkania, wysłuchania sympozjów i obejrzenia filmów mówiących o wierze. Ważnym punktem jest chrzest nowych członków.

- Podczas kongresu uczymy się, żeby okazywać miłość bliźnim w codziennym życiu - przyznaje Rober Warda,
lokalny przedstawiciel świadków Jehowy.

Trzydniowy kongres na Arenie Lublin rozpoczął się w piątek i potwa do niedzieli. Wydarzenie przebiega pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi!”. Pewne punkty wydarzenia w Lublinie będą transmitowane z większego kongresu międzynarodowego, który odbywa się w Warszawie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 68

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam

Tak czytam, czytam i zastanawiam się gdzie jest jakiś prawnik.

Jestem Świadkiem Jehowy i zaóważyłem że większość negatywnych wypowiedzi to stek bzdór.

Czy wy nie zaóważyliście że pisząc takie nie sprawdzone informacje wyrządzacie komuś szkodę.

Nie obawiać się kar za pisanie pomówień.

Przecież już parolatek może sprawdzić że ŚJ to nie sekta i że w USA nie została uznana za sektę i podobnie z wieloma innymi argumentami które nie mają pokrycia w żadnej szanującej się gazecie czy wiadomościach bo oni muszą sprawdzić i być pewni tego co piszą inaczej poniosą konsekwencje. A tu co ślina na język przyniesie

C
Człowiek

Zakaz jak w stanach, skoro tam uznali że to sekta to jak mogło by być inaczej.

Nie ma nic bardziej opłacalnego niż nowa religia,to sam zysk

S
Stasia

Bez względu na to, jaką religię opuszczasz jeśli czujesz się skrzywdzony, będziesz formułował zarzuty. Z osobistym doświadczeniem trudno dyskutować. Najczęściej jednak opuszczasz swoją religię ze względu na rozczarowanie, zbyt wysokie oczekiwania, niezrozumienie religijnych konwenansów i metafor. Zarzut - hasło - stereotyp - celna broń, a gdzie refleksja i dobro jednostki?

Ś
Św.J tuszują pedofilię!
2019-08-14T16:46:09 02:00, Stasia:

Ignorantem jest ten, kto dostrzega tylko jedną stronę medalu i brak mu świadomości własnych ograniczeń. Zasadniczym zarzutem w stosunku do każdej religijnej mniejszości jest to, że "oni" są inni, mają swoje zasady i dlatego ich nie rozumiemy, nie lubimy, a nawet czasem się ich obawiamy. "Cóż typowe dla......." - jaka tu miała być inwektywa?.

To ich filmik instruktażowy zabraniający odbierania telefonów od wykluczonej córki: https://www.youtube.com/watch?v=-tLW21u4y04

Tak się właśnie rozbija rodziny! Wiele osób które odeszły od religii świadków nie wraca. Nie mogą znieść obłudy ciała kierowniczego i niektórych starszych.

S
Szatański ostracyzm
2019-08-11T20:06:04 02:00, Anty sektom:

Niebezpieczna sekta nawet dla własnych dzieci. Żadnych urodzin, świąt szkolnych zabaw,.. kontrola każdego kroku, zastraszanie armagedonem, kucie strażnicy od rana do nocy.. I do tego wolą uśmiercić niż poddać transfuzji krwi ratujacej życie... Sekta która rozbija rodziny. Prości niedouczeni ludzie.. podatni manipulacji.

2019-08-12T13:10:34 02:00, Evex:

To nie jest sekta mam wielu znajomych którzy są Świadkami.. a co do zakazów to tak naprawde i u katolików jest ich od groma.. posty,nie posty, zakaz współżycia przed ślubem i wiele innych.. byłem na kongresie,nie jestem Świadkiem,ale byłem pod wrażeniem.. tam na przerwie nawet torebkę z portfelem możesz zostawić i nikt Ci nie ukradnie.. gdyby to było zgromadzenie katolików to już dawno nie miałbyś portfela

Świadkowie przykładają najwyższą wagę do wizerunku zewnętrznego. Spróbuj być Św. J , a potem wyjść z tej religii- własna matka nie powie Ci dzień dobry, stracisz rodzinę i przyjaciół- takie są wytyczne organizacji. Ludzie nieraz wracają, bo nie mogą znieść tej emocjonalnej tortury.

To ich filmik instruktażowy zabraniający odbierania telefonów od wykluczonej córki:

https://youtu.be/-tLW21u4y04

ż
życie dzieci w ofierze
2019-08-11T20:06:04 02:00, Anty sektom:

Niebezpieczna sekta nawet dla własnych dzieci. Żadnych urodzin, świąt szkolnych zabaw,.. kontrola każdego kroku, zastraszanie armagedonem, kucie strażnicy od rana do nocy.. I do tego wolą uśmiercić niż poddać transfuzji krwi ratujacej życie... Sekta która rozbija rodziny. Prości niedouczeni ludzie.. podatni manipulacji.

2019-08-13T22:15:26 02:00, Stasia:

Jeśli chcesz komuś okazać pogardę i podnieść swoje własne poczucie wartości, nazwij go członkiem sekty i 'wypranym mózgiem'. Naprawdę myślisz człowiecze, że jesteś kimś lepszym? Wszystko co obce wydaje nam się dziwne, dziwaczne. Czy zdajesz sobie sprawę jak dziwaczna i żenująca może wydawać się dla innowiercy np. katolicka spowiedź, święcenie miejsc i przedmiotów inne rytuały, które dla katolika są całkiem normalne i nie wzbudzają żadnych podejrzeń. ?? Otwórz umysł Anty sektom.

2019-08-14T10:29:46 02:00, Gość:

Do Stasi

Pełna ignorancja!!! Cóż typowe dla........

Stasiu, zarzuty wobec organizacji Strażnicy kierują nie ludzie nierozumiejący tej religii, lecz ludzie krzywdzeni przez nią.

Tuszowanie pedofilii przez dziesięciolecia, niepodawanie krwi własnym umierającym dzieciom, ostracyzm (rozbijanie rodzin) wobec tych którzy "wypisali się" z tej religii - długo by wymieniać. A przy tym wszystkich uczą, że Pan Jezus nie jest ich pośrednikiem - więc i przed Bogiem ich pozycja jest nieciekawa. ORGANIZACJA MA TYLKO ŚWIĄTOBLIWĄ OTOCZKĘ, TO GROBY POBIELANE (mam głównie na myśli zarząd organizacji)!

O
Ostracyzm rozbija rodziny
2019-08-11T20:06:04 02:00, Anty sektom:

Niebezpieczna sekta nawet dla własnych dzieci. Żadnych urodzin, świąt szkolnych zabaw,.. kontrola każdego kroku, zastraszanie armagedonem, kucie strażnicy od rana do nocy.. I do tego wolą uśmiercić niż poddać transfuzji krwi ratujacej życie... Sekta która rozbija rodziny. Prości niedouczeni ludzie.. podatni manipulacji.

2019-08-13T22:15:26 02:00, Stasia:

Jeśli chcesz komuś okazać pogardę i podnieść swoje własne poczucie wartości, nazwij go członkiem sekty i 'wypranym mózgiem'. Naprawdę myślisz człowiecze, że jesteś kimś lepszym? Wszystko co obce wydaje nam się dziwne, dziwaczne. Czy zdajesz sobie sprawę jak dziwaczna i żenująca może wydawać się dla innowiercy np. katolicka spowiedź, święcenie miejsc i przedmiotów inne rytuały, które dla katolika są całkiem normalne i nie wzbudzają żadnych podejrzeń. ?? Otwórz umysł Anty sektom.

2019-08-14T10:29:46 02:00, Gość:

Do Stasi

Pełna ignorancja!!! Cóż typowe dla........

Stasiu, zarzuty wobec organizacji Strażnicy kierują nie ludzie nierozumiejący tej religii, lecz ludzie krzywdzeni przez nią.

Tuszowanie pedofilii przez dziesięciolecia, niepodawanie krwi własnym umierającym dzieciom, ostracyzm (rozbijanie rodzin) wobec tych którzy "wypisali się" z tej religii - długo by wymieniać. A przy tym wszystkich uczą, że Pan Jezus nie jest ich pośrednikiem - więc i przed Bogiem ich pozycja jest nieciekawa. ORGANIZACJA MA TYLKO ŚWIĄTOBLIWĄ OTOCZKĘ, TO GROBY POBIELANE (mam głównie na myśli zarząd organizacji)!

E
Emocjonalne tortury dla ex
2019-08-14T16:46:09 02:00, Stasia:

Ignorantem jest ten, kto dostrzega tylko jedną stronę medalu i brak mu świadomości własnych ograniczeń. Zasadniczym zarzutem w stosunku do każdej religijnej mniejszości jest to, że "oni" są inni, mają swoje zasady i dlatego ich nie rozumiemy, nie lubimy, a nawet czasem się ich obawiamy. "Cóż typowe dla......." - jaka tu miała być inwektywa?.

Stasiu, zarzuty wobec organizacji Strażnicy kierują nie ludzie nierozumiejący tej religii, lecz ludzie krzywdzeni przez nią.

Tuszowanie pedofilii przez dziesięciolecia, niepodawanie krwi własnym umierającym dzieciom, ostracyzm (rozbijanie rodzin) wobec tych którzy "wypisali się" z tej religii - długo by wymieniać. A przy tym wszystkich uczą, że Pan Jezus nie jest ich pośrednikiem - więc i przed Bogiem ich pozycja jest nieciekawa. ORGANIZACJA MA TYLKO ŚWIĄTOBLIWĄ OTOCZKĘ, TO GROBY POBIELANE (mam głównie na myśli zarząd organizacji)!

S
Stasia

Ignorantem jest ten, kto dostrzega tylko jedną stronę medalu i brak mu świadomości własnych ograniczeń. Zasadniczym zarzutem w stosunku do każdej religijnej mniejszości jest to, że "oni" są inni, mają swoje zasady i dlatego ich nie rozumiemy, nie lubimy, a nawet czasem się ich obawiamy. "Cóż typowe dla......." - jaka tu miała być inwektywa?.

G
Gość
2019-08-11T20:06:04 02:00, Anty sektom:

Niebezpieczna sekta nawet dla własnych dzieci. Żadnych urodzin, świąt szkolnych zabaw,.. kontrola każdego kroku, zastraszanie armagedonem, kucie strażnicy od rana do nocy.. I do tego wolą uśmiercić niż poddać transfuzji krwi ratujacej życie... Sekta która rozbija rodziny. Prości niedouczeni ludzie.. podatni manipulacji.

2019-08-13T22:15:26 02:00, Stasia:

Jeśli chcesz komuś okazać pogardę i podnieść swoje własne poczucie wartości, nazwij go członkiem sekty i 'wypranym mózgiem'. Naprawdę myślisz człowiecze, że jesteś kimś lepszym? Wszystko co obce wydaje nam się dziwne, dziwaczne. Czy zdajesz sobie sprawę jak dziwaczna i żenująca może wydawać się dla innowiercy np. katolicka spowiedź, święcenie miejsc i przedmiotów inne rytuały, które dla katolika są całkiem normalne i nie wzbudzają żadnych podejrzeń. ?? Otwórz umysł Anty sektom.

Do Stasi

Pełna ignorancja!!! Cóż typowe dla........

S
Stasia
2019-08-11T20:06:04 02:00, Anty sektom:

Niebezpieczna sekta nawet dla własnych dzieci. Żadnych urodzin, świąt szkolnych zabaw,.. kontrola każdego kroku, zastraszanie armagedonem, kucie strażnicy od rana do nocy.. I do tego wolą uśmiercić niż poddać transfuzji krwi ratujacej życie... Sekta która rozbija rodziny. Prości niedouczeni ludzie.. podatni manipulacji.

Jeśli chcesz komuś okazać pogardę i podnieść swoje własne poczucie wartości, nazwij go członkiem sekty i 'wypranym mózgiem'. Naprawdę myślisz człowiecze, że jesteś kimś lepszym? Wszystko co obce wydaje nam się dziwne, dziwaczne. Czy zdajesz sobie sprawę jak dziwaczna i żenująca może wydawać się dla innowiercy np. katolicka spowiedź, święcenie miejsc i przedmiotów inne rytuały, które dla katolika są całkiem normalne i nie wzbudzają żadnych podejrzeń. ?? Otwórz umysł Anty sektom.

G
Gość

mogli umyć się w domu,publicznie tak ?

Z
Z Bogiem kochani!

Wpiszcie "ONA nadchodzi!" - Maryja podczas egzorcyzmów " i zobaczcie krótki film na Youtube.

E
Evex
2019-08-11T20:06:04 02:00, Anty sektom:

Niebezpieczna sekta nawet dla własnych dzieci. Żadnych urodzin, świąt szkolnych zabaw,.. kontrola każdego kroku, zastraszanie armagedonem, kucie strażnicy od rana do nocy.. I do tego wolą uśmiercić niż poddać transfuzji krwi ratujacej życie... Sekta która rozbija rodziny. Prości niedouczeni ludzie.. podatni manipulacji.

To nie jest sekta mam wielu znajomych którzy są Świadkami.. a co do zakazów to tak naprawde i u katolików jest ich od groma.. posty,nie posty, zakaz współżycia przed ślubem i wiele innych.. byłem na kongresie,nie jestem Świadkiem,ale byłem pod wrażeniem.. tam na przerwie nawet torebkę z portfelem możesz zostawić i nikt Ci nie ukradnie.. gdyby to było zgromadzenie katolików to już dawno nie miałbyś portfela

P
Pozdrawiam

Zobaczcie na Youtube rozmowę pt:"Jak wygląda droga do uwolnienia duchowego Grzegorz Bacik"

We fragmencie od 19.30 s. jest podany przykład modlitwy katolików o uwolnienie nad kobietą (czynny świadek Jehowy).Ta kobieta miała tylko do katolików jedną prośbę,żeby nie modlili się za nią do Matki Bożej,ponieważ jak powiedziała Jej się boi...

Dodaj ogłoszenie