Koszykarze Startu Lublin rozegrali dwie gry kontrolne. Obrona do poprawy

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin rozegrali w Dąbrowie Górniczej dwa mecze kontrolne z zespołami z Orlen Basket Ligi. W pierwszym przegrali z miejscowym MKS 96:100, a w drugim z Sokołem Łańcut 81:95.

- Były rzeczy, które wykonywaliśmy dobrze i musimy starać się konsekwentnie je powtarzać. Natomiast czeka nas praca nad grą w obronie, żeby skuteczność w zatrzymywaniu przeciwnika była na innym procencie – ocenia grę Startu na turnieju w Dąbrowie Górniczej trener Artur Gronek.

Pierwszego dnia czerwono-czarni zmierzyli się z MKS i już w pierwszej połowie pozwolili rywalom zdobyć 55 punktów. W ostatniej kwarcie graczom Startu udało się zmniejszyć nieco rozmiary porażki, a najwięcej punktów dla zespołu zdobył Jabril Durham. Nowy rozgrywający lubelskiej drużyny trafił sześć z 13 rzutów z gry i uzbierał 20 punktów. Drugim strzelcem był Barret Benson, a trzecim Liam O’Reilly, który zanotował także dziewięć asyst.

Następnego dnia przeciwnikiem Startu był Sokół Łańcut. Do kontuzjowanych wcześniej Michała Krasuskiego i Sebastiana Waldy dołączył jeszcze Benson. - Graliśmy mecz po meczu i zabrakło nam energii. Zawodnicy byli zmęczeni, a skróciła nam się jeszcze rotacja – podkreśla Artur Gronek.

W tym spotkaniu koszykarze Startu, w pierwszych 20 minutach meczu, dali sobie rzucić aż 61 punktów. Po przerwie obrona radziła sobie lepiej, ale to nie uchroniło przed porażką 81:95. - Zagraliśmy dwie różne połowy. W drugiej pokazaliśmy, że potrafimy grać w obronie. Straciliśmy tylko 34 punkty. Gdybyśmy tak zaczęli, to spotkanie wyglądałoby inaczej – mówi szkoleniowiec czerwono-czarnych.

Najwięcej punktów zdobył Tomislav Gabrić – 21. Z kolei Trey Wade dodał dziewięć zbiórek, a Durham zanotował 10 asyst.

W poniedziałek Michał Krasuski i Barret Benson udadzą się na badania, które rozstrzygną na ile poważne są ich urazy i jak długa przerwa od gry ich czeka. Natomiast Sebastian Walda niedługo będzie do dyspozycji trenera.

Rozgrywki Orlen Basket Ligi koszykarze Startu rozpoczną 22 września. Wcześniej rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. - Przedsezonowe sparingi służą temu, żeby być coraz lepszym. Mam nadzieję, że na pierwszy ligowy mecz wyeliminujemy wszystkie błędy i będziemy bardzo dobrze grać w obronie – twierdzi Jakub Karolak.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Start Lublin 100:96 (31:24, 24:23, 23:21, 22:28)
MKS: Garcia 25, Carvacho 14, Cabbil 11, Horne 10, Słupiński 10, Konaszuk 9, Wilczek 8, Piechowicz 5, Kucharek 5, Ryżek 3
Start: Durham 20, Benson 15, O'Reilly 11, Karolak 10, Put 10, Dziemba 9, Wade 9, Pelczar 9, Gabrić 3

Sokół Łańcut - Polski Cukier Start Lublin 95:81 (30:16, 31:21, 18:18, 16:26)
Sokół: Berzins 19, Faye 16, Kemp 13, Struski 13, Szczypiński 12, Tyler 10, Sanders 7, Czerwonka 3, Nowakowski 2
Start: Gabrić 21, Put 15, Dziemba 12, Durham 11, Wade 10, O'Reilly 6, Karolak 4, Cherepanov 2, Pelczar