Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Księga Standardów dla Starego Miasta. Ratusz zapyta, co powinno w niej być

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Małgorzata Genca/archiwum
Do końca roku potrwają konsultacje społeczne co do Księgi Standardów dla Starego Miasta. Taki spis zasad działa już w przypadku deptaka i pl. Litewskiego.

Deptak i plac swoją księgę dostał w kwietniu tego roku. To spis zasad dotyczących wyglądu tej reprezentacyjnej części Lublina. W grubej księdze wypełnionej ilustracjami znajdują się wskazówki dla restauratorów, sklepikarzy i właścicieli kamienic. Jest tam wyjaśnione jak powinny wyglądać ogródki kawiarniane, jak szyldy i jak powinny być urządzone witryny sklepowe.

Teraz ratusz chce aby taka księga (ale nie z identycznymi zapisami) funkcjonowała też na terenie Starego Miasta w Lublinie.

- Trwają konsultacje społeczne dotyczące Lubelskiej Księgi Standardów dla Obszaru Starego Miasta. Celem konsultacji jest stworzenie przy współudziale mieszkańców spójnego zestawu wytycznych w formie Księgi Standardów i ich wdrożenie, a tym samym podniesienie wizerunku i atrakcyjności najstarszej dzielnicy miasta. Na złożenie uwag mieszkańcy i przedsiębiorcy mają czas do 31 grudnia - informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania, podczas których zebrano opinie i wnioski mieszkańców Starego Miasta. Drugie ze spotkań miało formę spaceru badawczego.

Uwagi do Księgi Standardów dla Starego Miasta można zgłaszać osobiście, na papierze i listownie (Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3/107, 20-109 Lublin), telefonicznie (81 466 25 50) lub drogą mailową ([email protected]).

Czytaj też:

Ratusz dodaje, że w księdze dla Starego Miasta będą zawarte inspiracje, wskazówki oraz dobre przykłady porządkujące wizualnie miejską przestrzeń.

- Pojawią się w niej kwestie spójności reklamowej oraz zagospodarowania przestrzeni, czyli wykorzystania miejsc takich jak plac Po Farze, plac Rybny oraz bocznych ulic Starego Miasta. Księga będzie źródłem wytycznych odnoszących się do wyglądu ogródków gastronomicznych, mobilnych punktów czy stoisk festiwalowych. Przedsiębiorcy znajdą w niej także informacje dotyczące koniecznych procedur urzędowych, wypełniania wniosków, uproszczonego schematu postępowania w celu uzyskania koniecznych zezwoleń. Nowe, wspólnie wypracowane rozwiązania w formie Księgi Standardów dla tego obszaru mają wpłynąć nie tylko na podniesienie poziomu estetyki miasta, ale też będą odpowiedzią na dotychczasowe problemy przedsiębiorców i mieszkańców - tłumaczy Głazik.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski