Lubelski ksiądz bierze urlop. - Będę żył i pracował jak inni świeccy ludzie – zapowiada ks. Łukasz Kachnowicz

Piotr NowakZaktualizowano 
pixabay.com
- Od najbliższej niedzieli nie będę wykonywał czynności kapłańskich - oznajmił ks. Łukasz Kachnowicz z Lublina. We wpisie zamieszczonym na facebooku oznajmił, że wyprowadził się z plebanii i przeszedł na urlop. Decyzję duchownego skomentowali m.in. Szymon Hołownia i o. Grzegorz Kramer.

- Wszedłem do mojego nowego mieszkania. Pierwszy raz od 9 lat nie przeprowadzam się na plebanię, tylko do mieszkania w bloku. Będę zwykłym sąsiadem moich sąsiadów. Tak, oficjalnie poszedłem na urlop. Od najbliższej niedzieli nie będę wykonywał czynności kapłańskich. Będę żył i pracował jak inni świeccy ludzie. Decyzja, którą podjąłem może wydawać się dla niektórych niespodziewana. Ale to jest decyzja, do której dojrzewałem od dawna, nawet bardzo dawna - napisał na swoim profilu ks. Łukasz Kachnowicz. Wpis ukazał się około godz. 16.

- Głosząc Ewangelię, która tak bardzo mówi o potrzebie życia w prawdzie, nie mogę dłużej żyć w poczuciu, że nie żyje w prawdzie przed sobą samym - oznajmił kapłan. Przyznał, że dobrze czuł się „w mówieniu kazań, spowiadaniu, chodzeniu po kolędzie itd.”. - Ale to, że robisz coś dobrze wcale nie jest ostatecznym argumentem na to, że jesteś na swoim miejscu – czytamy na facebooku.
Ks. Łukasz Kachnowicz pochodzi z Puław. Ma licencjat z historii Kościoła i magistra teologii. Ostatnio był wikariuszem w parafii garnizonowej, duszpasterzem akademickim UMCS i moderatorem diecezjalnym ds. animacji misyjnej studentów. Święcenia przyjął ponad dziewięć lat temu.

CZYTAJ TEŻ: Nowi proboszczowie i wikariusze w lubelskich kościołach. Ciąg dalszy zmian personalnych w archidiecezji lubelskiej

- Nie, nie jestem w depresji. To nie jest dla mnie trudny moment. No może poza przeprowadzką, czego zawsze szczerze nienawidziłem. Czuje się naprawdę dobrze. Nie odchodzę załamany, w jakiejś ciemnej nocy. Wręcz przeciwnie, czuje w tym wiele światła, jestem pełen nadziei, energii. Czuję, że robię to, co w sumieniu rozeznaje za słuszne. Oczywiście, że sam fakt postawienia sobie życia do góry nogami nie jest łatwy. Czy bałem się tej decyzji? Cholernie! Kiedyś zresztą usłyszałem w pewnej rozmowie: jakie odejście, przecież nie dasz sobie rady, co ty będziesz robił?! Wiecie co mi pomogło? Siłownia - wyjaśnia ks. Łukasz Kachnowicz.

Ksiądz był znany wśród internautów z akcji, podczas której zaczepiał przechodniów w centrum Lublina i pytał, czy może zrobić dla nich coś dobrego. Za pośrednictwem Facebooka zwrócił się do duchownych krytykujących strajk nauczycieli. Regularnie zamieszczał wpisy dotyczące duchowości i codziennego życia.

- Poznałem dzięki temu mnóstwo fantastycznych ludzi, przyjaciół, doświadczyłem mnóstwo fantastycznych historii. Nie zamierzam wypierać tych 9 lat. Patrzę na to z wdzięcznością jako cześć mojej historii, ale to nie zmienia faktu, że potrzebuję dokonać zmiany – pisze duchowny.

„Trzymaj się Łukasz. Wspieram mocno” - skomentował wpis Szymon Hołownia. Do decyzji odniósł się także ojciec Grzegorz Kramer, jezuita: „Choć mi bardzo smutno i bardzo nie chciałem tego dnia, bo przecież wiedziałem, że nadejdzie, to wiedz, że masz w moim sercu, ale i (jeśli to będzie ode mnie zależało) w moim domu miejsce”.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

polecane: Flesz: Ceny owoców i warzyw niezmiennie na bardzo wysokim poziomie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
M
Marian Paździoch

Róbta co chceta, karwasz twarz.

G
Gość
2019-06-26T11:37:03 02:00, Rafał_Puławy:

Teraz czyści posty na fb. Porażka, Idzie Chrystus za dużo księży porzuca kapłaństwo.

2019-06-27T11:33:49 02:00, ... Smutna:

On jest gejem. Jego sprawa toczyła się w kurii. Miał też inne poważne problemy, więc nie wytrzymał wewnętrznego ciśnienia lub Biskup go przeniósł do stanu świeckiego..

Ale bzdura

G
Gość
2019-06-26T11:54:53 02:00, Gość:

Teraz, kiedy przyjście Chrystusa jest coraz bliższe kolejny ksiądz woli swobodę stanu świeckiego. Młody jest, mało wytrwały i słabej wiary, jak większość ludzi. Przypominają mi się słowa Pana Jezusa kiedy wstępował do Nieba, zapytał ze smutkiem: czy zastanę jeszcze u ludzi wiarę, kiedy powtórnie wrócę na ziemię? Smutne jest to, że uciechy tego świata i cielesność wygrywają z duchowością i wiarą.

Prawda!!!

K
KOzak

Popierał strajk nauczycieli? Już samo to mi wystarczy, by wyrobić sobie o nim negatywne zdanie.

... Smutna
2019-06-26T11:37:03 02:00, Rafał_Puławy:

Teraz czyści posty na fb. Porażka, Idzie Chrystus za dużo księży porzuca kapłaństwo.

On jest gejem. Jego sprawa toczyła się w kurii. Miał też inne poważne problemy, więc nie wytrzymał wewnętrznego ciśnienia lub Biskup go przeniósł do stanu świeckiego..

P
Prawda zawsze zwycięża
2019-06-26T08:53:50 02:00, Gość:

a, i jeszcze nie jeździłam nigdzie przez 30 lat na wakacje bo nie było mnie stać

To zapracuj i pojedziesz. Będziesz miał wakacje. To że P. Łukasz nie jest kapłanem nie oznacza że nie służy Bogu. Może bardziej .... w zgodzie z sumieniem, prawdą .... Powodzenia P. Łukaszu

G
Gość
2019-06-26T08:29:17 02:00, Gość:

Od służby Panu Bogu nie ma urlopów, czy tak wykształcony ksiądz o tym nie wie? Rzucenie sutanny i wypowiedzenie Panu Bogu NIE jest równoznaczne z działalnością Judasza, i nie ma tu żadnych usprawiedliwień tłumaczeń, każda niewiara ma swoje niby słuszne podłoże, dla mnie taki zdrajca to bomba o opóźnionym wybuchu.

2019-06-26T10:22:12 02:00, Gość:

Żeby służyć Bogu nie trzeba zakładać sutanny. Jezus nie ukończył żadnej ze szkół rabinackich

Tak nie trzeba ale podczas święceń kapłańskich składał przyrzeczenia o tym już zapomniał po 9 latach

G
Gość

Teraz, kiedy przyjście Chrystusa jest coraz bliższe kolejny ksiądz woli swobodę stanu świeckiego. Młody jest, mało wytrwały i słabej wiary, jak większość ludzi. Przypominają mi się słowa Pana Jezusa kiedy wstępował do Nieba, zapytał ze smutkiem: czy zastanę jeszcze u ludzi wiarę, kiedy powtórnie wrócę na ziemię? Smutne jest to, że uciechy tego świata i cielesność wygrywają z duchowością i wiarą.

R
Rafał_Puławy

Teraz czyści posty na fb. Porażka, Idzie Chrystus za dużo księży porzuca kapłaństwo.

B
Beti.

,, Ja nie jestem z tego świata"... Jezus.

Moc modlitwy za Księdza czyni cuda.

Nie zapominajcie o codziennej modlitwie za tego wspaniałego człowieka, kochanego Księdza. Pewnie wielu ludziom bardzo pomógł. Maryjo Matko nasza miej w opiece tego ks. Łukasza pomóż go wyrwać z ducha tego grzeszne go świata... Dlaczego księża nie idą do egzorcysty prosząc pomoc... Jezu, Maryjo kocham was ratujcie dusze.

G
Gość
2019-06-26T08:29:17 02:00, Gość:

Od służby Panu Bogu nie ma urlopów, czy tak wykształcony ksiądz o tym nie wie? Rzucenie sutanny i wypowiedzenie Panu Bogu NIE jest równoznaczne z działalnością Judasza, i nie ma tu żadnych usprawiedliwień tłumaczeń, każda niewiara ma swoje niby słuszne podłoże, dla mnie taki zdrajca to bomba o opóźnionym wybuchu.

Żeby służyć Bogu nie trzeba zakładać sutanny. Jezus nie ukończył żadnej ze szkół rabinackich

G
Gość
2019-06-25T19:01:22 02:00, xyz:

Czy jest większa zbrodnia niż straszenie dzieci piekłem zanim nawet zrozumieją, że 2 2=4, straszenie jeszcze zanim zaczną jakąkolwiek edukację?

Nie ma piekła możesz się ruchać, zabijać, kraść rob se co chcesz! JAKIŚ TY ODERWANY OD REALA. Skończ gry gimbazo i poczytaj trochę książek.

G
Gość
2019-06-26T07:22:09 02:00, Marek:

Nie chciałbym mieć go za sąsiada. Mam dzieci.

NIE CHCIAŁ BYM TO JA MIEĆ TAKIEGO SĄSIADA JAK TY JANUSZKU.

G
Gość
2019-06-26T08:53:17 02:00, Gość:

tylko, że my ludzie świeccy kupujemy mieszkanie w bloku z kredytem na ok. 30 lat, zarabiamy ok. 2 tys. miesięcznie

A gdzie jest napisane że kupił? Wprowadził nie jest jednoznaczne z kupnem. Czytaj ze zrozumieniem!!!!!. ANALFABETYZM WTÓRNY.

G
Gość
2019-06-26T07:24:12 02:00, Świeczki:

Zacznij klecho od zapłacenia podatków !!!

Płacił większe od Ciebie Seba/Dzesiko.

Dodaj ogłoszenie