reklama

Modlitwa ekspiacyjna w lubelskich kościołach w intencji odpokutowania za świętokradztwa i profanacje

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Zaktualizowano 
archiwum
Wierni będą się modlić w intencji odpokutowania za świętokradztwa i profanacje – zadecydowali polscy biskupi. Pieśń przebłagalną „Święty Boże, Święty Mocny…” będzie można także usłyszeć w lubelskich kościołach i kaplicach w najbliższą niedzielę.

„Księża biskupi, obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa” - poinformował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Taką samą prośbę z kurii otrzymali proboszczowie z archidiecezji lubelskiej. W efekcie po każdej niedzielnej mszy świętej zostanie odśpiewana pieśń „Święty Boże, Święty Mocny…”.

- Ma ona charakter przebłagalny i w naszej polskiej tradycji religijnej śpiewana jest w okresach klęsk żywiołowych, nieszczęść narodowych, a także jako modlitwa wynagradzająca za zachowania bluźniercze - wyjaśnia ks. Adam Jaszcz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

- W Polsce w ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z aktami profanacji kościołów, a także obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Profanacje kościołów nie dotknęły bezpośrednio archidiecezji lubelskiej, jednak w epoce szybkiej wymiany informacji przeżywaliśmy wszyscy tak samo profanację wizerunku Matki Bożej – dodaje ks. Adam Jaszcz.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej. Część proboszczów przeszła na emeryturę

Do modlitwy ekspiacyjnej zachęcali biskupi również podczas uroczystości Bożego Ciała. - Chcemy w ten sposób przeprosić, przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy Świętej, parodii procesji Bożego Ciała – te wydarzenia miały miejsce na ulicach naszych miast, także naszego – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Podkreślił też, że śpiewając suplikacje, przepraszamy również za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła.

- Jak długo jeszcze będzie trwało przyzwalanie na hejt i na mowę nienawiści? – pytał abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Przypomniał, że podczas Marszów Równości (demonstrancji organizowanych przez działaczy LGBT) w imię tolerancji dochodzi do szyderstw z osób wierzących, do bluźnierstw i profanacji, m.in. wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

- Zdecydowane „nie” mówimy nawoływaniu do nienawiści w stosunku do ludzi wierzących, w tym osób duchownych. We Wrocławiu, gdzie kapłan został ugodzony nożem i poważnie raniony, trzeba o tym wyraźnie powiedzieć. Dość już mowy nienawiści i tworzenia atmosfery, która sprzyja atakom na ludzi wierzących – przekonywał abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Dodał, że „pod postacią chleba prawdziwie obecny jest Jezus i dlatego tak bardzo boli nas publiczne znieważanie Eucharystii” i „atak na wszystko to, co dla nas najświętsze”.

- Osoby odnajdujące chorą satysfakcję w ranieniu uczuć religijnych innych ludzi uaktywniają się w momentach medialnych nagonek i antyklerykalnych nastrojów w społeczeństwie. Socjologicznie jest to krzykliwa mniejszość, jednak z punktu widzenia duszpasterskiego chcemy ich otoczyć modlitwą i dobrocią. Ich zachowanie nie jest żadną ekspresją artystyczną, ani też sporem ideologicznym. To wołanie o pomoc duchową i moralną kogoś, kto sam został zraniony w Kościele lub poza nim – podkreśla ks. Adam Jaszcz.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Charytatywny Kalendarz Herosi 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mów mi BoB

Proszę proszę proszę, ksiądz z miejscowości Bychawa. Tutaj też pewnie się długo nie nasłuży jak znowu zdemaskują go z jakąś kobietą w samochodzie ;)

G
Gość

Tam do piero między klechami jest sodomia i oni chcą uczyć niech sami się wytłumaczą że swoich błędów i krzywd które wyrządził za pedofilów wśród księży A ilu jest pedałów tam tego nikt nie widzi będę wspierał parady równości A wam księża trzeba rozgrzeszenia A nie postrzegać innych ludzi do nienawiści wstyd.

G
Gość
2019-06-23T06:57:08 02:00, ****:

Słusznie. Wypada przeprosić za to, że w Woli Gułowskiej trzech pijanych księży odprawiało mszę, a jeden z nich porzygał się na ołtarz...

2019-06-23T09:14:43 02:00, Gość:

jak żeś taki obrońca

to moze zacznij bronic parad rowności przed licznym udzialem w niej sodomitow, zboczeńców i dewiantów

A co w kościele się dzieje tego nie widzisz odczep się od parad równości

n
niepatriota
2019-06-22T18:42:50 02:00, Kulus:

A kiedy modlitwy ekspiacyjne za pedofilię w kościele i za ukrywanie zwyrodnialców przez biskupów np. kardynała Nycza?

2019-06-22T19:10:14 02:00, JaTylkoPytam:

na 6000 pedofili 27 to księża ( 90% z nich to homoseksualisci)

zagadka zoologiczna - ile tysiecy pedofili jest w środowisku LGBT ?

2019-06-23T07:48:23 02:00, Gość:

Większą zagadką jest to ilu jest ich w pisie i jego patologicznych wyborcach ..

2019-06-23T08:48:16 02:00, Gość:

jaka zagadka - masz odPowiedz - głuPOlku w PO jest ich więcej niz w PiSie i to ci nie przeszkadza ?

A to że PelOwcy chca masturbować przedszkolakow to POpierasz ?. Pewnie sam zostaniesz instruktorem masturbacji

A skąd te wiadomości? Z toruńskiej radiostacji czy z TVPiS? Cały cywilizowany świat oprócz polskiego kościoła, Putina i talibów uznaje zalecenia i programy zdrowotne WHO. I w programie WHO dotyczącego edukacji seksualnej nie ma ani słowa o nauce masturbacji w przedszkolach czy szkołach! Takie oskarżenia mogą się jedynie rodzić w skołtunionych głowach.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1786040,1,edukacja-seksualna-i-standardy-who-czy-jest-sie-czego-bac.read

G
Gość
2019-06-23T06:57:08 02:00, ****:

Słusznie. Wypada przeprosić za to, że w Woli Gułowskiej trzech pijanych księży odprawiało mszę, a jeden z nich porzygał się na ołtarz...

jak żeś taki obrońca

to moze zacznij bronic parad rowności przed licznym udzialem w niej sodomitow, zboczeńców i dewiantów

G
Gość
2019-06-22T18:42:50 02:00, Kulus:

A kiedy modlitwy ekspiacyjne za pedofilię w kościele i za ukrywanie zwyrodnialców przez biskupów np. kardynała Nycza?

2019-06-22T19:10:14 02:00, JaTylkoPytam:

na 6000 pedofili 27 to księża ( 90% z nich to homoseksualisci)

zagadka zoologiczna - ile tysiecy pedofili jest w środowisku LGBT ?

2019-06-23T07:48:23 02:00, Gość:

Większą zagadką jest to ilu jest ich w pisie i jego patologicznych wyborcach ..

jaka zagadka - masz odPowiedz - głuPOlku w PO jest ich więcej niz w PiSie i to ci nie przeszkadza ?

A to że PelOwcy chca masturbować przedszkolakow to POpierasz ?. Pewnie sam zostaniesz instruktorem masturbacji

G
Gość
2019-06-22T18:42:50 02:00, Kulus:

A kiedy modlitwy ekspiacyjne za pedofilię w kościele i za ukrywanie zwyrodnialców przez biskupów np. kardynała Nycza?

2019-06-22T19:10:14 02:00, JaTylkoPytam:

na 6000 pedofili 27 to księża ( 90% z nich to homoseksualisci)

zagadka zoologiczna - ile tysiecy pedofili jest w środowisku LGBT ?

Większą zagadką jest to ilu jest ich w pisie i jego patologicznych wyborcach ..

****

Słusznie. Wypada przeprosić za to, że w Woli Gułowskiej trzech pijanych księży odprawiało mszę, a jeden z nich porzygał się na ołtarz...

n
niepatriota

Ciekawe czy będą śpiewać tą suplikację w Gdańsku gdzie na obrazie Memlinga Chrystus siedzi na tęczy i sądzi tłumy golasów. Czy będą ją śpiewać w Kodniu gdzie na codzień modlą się do cudownego obrazu MB Kodeńskiej, której głowa otoczona jest tęczowym nimbem.

Naprawdę trzeba mieć nierówno pod sufitem aby tęczowy nimb na reprodukcji obrazu MB Częstochowskiej uznać za obrazę Boga. Są dziesiątki innych powodów o niebo (nomen omen) poważniejszych do śpiewania przebłagalnej suplikacji.

To jest piarowa akcja episkopatu, która ma odwrócić uwagę od skandalu ukrywania przez biskupów przypadków pedofilii wśród kleru.

G
Gość

Ekspiacja za krycie pedofili, wy czarni oszusci!!!

x
xyz

Na dzwonnicach ponad dwudziestu niemieckich kościołów wciąż wiszą dzwony ze swastyką i imieniem Adolfa Hitlera. Czyżby organizacja ma nadzieję na powrót tego "nadludzkiego" systemu, i kto tym razem będzie "podczłowiekiem" palonym w piecach?

B
Babcia

To nie był atak na ludzi wierzących tylko na księdza. Proszę nie mieszać ludziom w głowach.

G
Gość

a kiedy księża będą odpowiadać karnie za pedofilię, bo sama msza skrzywdzonym nic nie pomoże

.,./,
2019-06-22T18:42:50 02:00, Kulus:

A kiedy modlitwy ekspiacyjne za pedofilię w kościele i za ukrywanie zwyrodnialców przez biskupów np. kardynała Nycza?

2019-06-22T19:10:14 02:00, JaTylkoPytam:

na 6000 pedofili 27 to księża ( 90% z nich to homoseksualisci)

zagadka zoologiczna - ile tysiecy pedofili jest w środowisku LGBT ?

2019-06-22T19:14:54 02:00, inny:

27 to skazanych, a ile ujawnionych i ukrywanych ?? Tamci chociaż nie uzdrawiają dzieci jak ten z Tylawy...

Siedlisko zła wszelakiego...

jak to nie uzdrawiaja dzieci ? UZDRAWIAJĄ poprzez nauke masturbacji

G
Gość
2019-06-22T18:42:50 02:00, Kulus:

A kiedy modlitwy ekspiacyjne za pedofilię w kościele i za ukrywanie zwyrodnialców przez biskupów np. kardynała Nycza?

2019-06-22T19:10:14 02:00, JaTylkoPytam:

na 6000 pedofili 27 to księża ( 90% z nich to homoseksualisci)

zagadka zoologiczna - ile tysiecy pedofili jest w środowisku LGBT ?

2019-06-22T19:14:54 02:00, inny:

27 to skazanych, a ile ujawnionych i ukrywanych ?? Tamci chociaż nie uzdrawiają dzieci jak ten z Tylawy...

Siedlisko zła wszelakiego...

proporcje z LGBT nieujawnionych zachowane

Dodaj ogłoszenie