Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na ponad 400-metrowym odcinku nie ma ani jednej latarni. Mieszkańcy skarżą się też na stan drogi

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Mieszkańcy Białej Podlaskiej skarżą się na stan dogi na osiedlu Grzybowa. "Trzeba w tym miejscu poprawić bezpieczeństwo i to jak najszybciej nie czekając, aż komuś się coś stanie".

Z redakcją Kuriera Lubelskiego skontaktował się Czytelnik, który chciał zwrócić uwagę na stan jednej z dróg na osiedlu Grzybowa w Białej Podlaskiej.

- W zeszłym tygodniu byłem świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji. Mało brakowało, a doszłoby do potrącenia pieszego przy jednym z osiedlowych sklepów. Kierujący pojazdem najprawdopodobniej próbował ominąć wielką dziurę w jezdni i prawie wjechał w prawidłowo poruszającego się pieszego - napisał do nas pan Wojciech.

Czytelnik zaznacza, że na ponad 400-metrowym odcinku od ul. Ceglanej do skrzyżowania z ul. Zawilcową nie ma ani jednej latarni, chodnika, a droga jest gruntowa w fatalnym stanie.

- Z racji położenia tam sklepu spożywczego jest to miejsce o dosyć sporym ruchu. Dodatkowo przy sąsiedniej ulicy Świerkowej znajduje się pumptrack i skatepark. Dwa lata temu na Osiedlu Grzybowa na kilku ulicach zamontowano oświetlenie, co znacząco poprawiło bezpieczeństwo. Jednak z nieznanych mi przyczyn ten fragment ulicy Ceglanej został pominięty. Trzeba w tym miejscu poprawić bezpieczeństwo i to jak najszybciej nie czekając, aż komuś się coś stanie - dodaje Wojciech.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Biała Podlaska, który poinformował nas, że oświetlenie na ul. Ceglanej zostało wykonane na podstawie dokumentacji z 2018 roku, opracowanej w poprzedniej kadencji.

- Nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, dlaczego wówczas pominięto ten odcinek. Obecnie wykonywana jest dokumentacja wielobranżowa na budowę ulicy Ceglanej, naszym celem jest uzupełnienie brakującego oświetlenia, projekt obejmuje to swym zakresem. Termin wykonania dokumentacji został wydłużony, ponieważ równocześnie państwowa spółka PGE projektuje przebudowę elektrycznej linii napowietrznej na doziemną. Jesteśmy zależni od finalizacji przez PGE ich projektu, gdy to nastąpi, niezwłocznie przystąpimy do finalizacji naszych prac projektowych - poinformowała nas naczelnik Renata Tychmanowicz z Urzędu Miasta Biała Podlaska.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski