MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fatalny stan drogi na ul. Cedrowej w gminie Niemce. Czy to zmieni się?

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Mieszkańcy miejscowości Jakubowice Konińskie uskarżają się na zły stan ulic Dębina i Cedrowa. Jak zaznaczają mieszkańcy ich stan pogorszył się, kiedy rozpoczęła się budowa bloków tuż przy granicy miasta Lublina z gminą Niemce. Po zakończonych pracach budowlanych alteria ma zostać naprawiona.

Mieszkańcy ul. Dębina i okolicznych zgłaszali zły stan drogi do gminy.

- Sytuacja uległa radykalnemu pogorszeniu wraz z rozpoczęciem budowy bloków tuż przy granicy miasta Lublina z gminą Niemce oraz zgody wydanej przez wójta Gminy Niemce dla deweloperów na korzystanie z ul. Cedrowej. Droga została zdewastowana przez ciężki sprzęt w ciągu pół roku – poinformowali nas Mieszkańcy ul. Dębina i Cedrowa, Jakubowice Konińskie, gmina Niemce.

Ul. Cedrowa jest drogą, która pozwala na dojście do pętli autobusowej (6 autobusów MPK Lublin) na ul. Koncertowej. Bardzo często korzystają z niej dzieci oraz mieszkańcy miejscowości.

- Stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, zwłaszcza dla dzieci udających się do szkoły - argumentowali mieszkańcy.

Jak tłumaczy Gmina Niemce na czas budowy budynków wielorodzinnych po stronie m. Lublin zarządca drogi (Gmina Niemce) zawarł z deweloperem (na jego prośbę) porozumienie, w wyniku którego deweloper przejął zarząd nad ul. Cedrową do czasu zakończenia inwestycji (grudzień 2025 r.).

Deweloper, w porozumieniu, zobowiązał się do bieżącego usuwania uszkodzeń w nawierzchni drogi, uzupełniania ubytków oraz utrzymania czystości drogi – utrzymania drogi w takim stanie technicznym, który zapewniałby użytkownikom bezpieczne korzystanie z drogi.

Mieszkańcy zwrócili również uwagę na problem z odprowadzaniem wód opadowych i roztopowych, co powoduje podtopienia i utrudnia ruch pieszych na wysokości działki Dębina 34, a także na działania właściciela jednej z działek wzdłuż ulicy Cedrowej, które przyczyniają się do zmiany stosunków wodnych i zalewania drogi.

- Gmina Niemce, po zakończonej inwestycji, planuje przebudowę drogi – obecnie trwają rozmowy z deweloperem na temat budowy chodnika oraz wykonania skutecznego odwodnienia drogi. Z uwagi na wąski pas drogowy ul. Cedrowej zamierzenia te planowane są do wykonania po stronie m. Lublin – teren, którym gmina nie ma prawa dysponować - zapewnił wójt gminy Niemce, Krzysztof Urbaś.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski