Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin 2018. Oto lista laureatów [ZDJĘCIA, LISTA]

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Młode firmy, lokomotywy gospodarcze, eksporterzy, liderzy innowacyjności i inni. Dwanaście przedsiębiorstw zostało laureatami konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Wyniki poznaliśmy podczas piątkowej gali.

Przedstawiciele lubelskiego biznesu wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. W tegorocznej edycji przedsiębiorcy stanęli do rywalizacji w pięciu kategoriach.

- Konkurs promuje przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, jednocześnie działają w sposób przejrzysty a odnosząc sukces ekonomiczny nie zapominają o społecznej odpowiedzialności. Jestem dumny z tego, że rokrocznie wraz z członkami Kapituły mogę wyróżnić lubelskich przedsiębiorców tą prestiżową nagrodą - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wśród młodych lubelskich firm kapituła konkursu wyróżniła przedsiębiorstwo Klement Real Estate. Nagrodę w tej kategorii przyznała natomiast firmie EVOTEC Sp. z o.o., która dostarcza własne rozwiązania do największych firm z branży automitive.
W kategorii „Obecność na rynku globalnym” wyróżnienia otrzymały firmy handlowe Mastermedia Cioczek i Wójciak Sp. J. oraz Spiżarnia Sp. z o.o. Nagrodę główną odebrały władze uPaid Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo opracowuje nowoczesne technologie płatnicze dla banków oraz branży e-commerce i m-commerce.

Nie tylko lokomotywy gospodarcze
Wyróżnienia wśród dużych firm otrzymała Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. i POL-SKONE Sp. z o.o. Lokomotywą Gospodarczą Miasta zostały Polskie Zakłady Zbożowe Lubella, których właścicielem jest Grupa Maspex Wadowice. W maju tego roku firma otworzyła nową fabrykę przy ul. Wrotkowskiej. Inwestycja pochłonęła 130 mln zł.

- Bez dobrej współpracy z gospodarzami miasta, jak i zarządem strefy ekonomicznej tak dynamiczny rozwój naszej firmy - nie byłby możliwy. Od 2003 roku, kiedy Lubella weszła w skład Grupy Maspex, zainwestowaliśmy w Lublinie 400 mln zł - głównie w obszar produkcyjno-logistyczny, rozbudowę zaplecza surowcowego, w tym obejmującego przemiał zbóż. Dzięki tym inwestycjom firma Lubella może być wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce, ale i w Europie – przyznał Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex.

W kategorii „Innowacyjność” wyróżniono firmę produkcyjną C2C Sp. z o.o. W uzasadnieniu podano stabilny zrównoważony rozwój, wprowadzenie własnej marki produktów oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań w postaci bakteriostatycznych i degradowalnych opakowań foliowych. Kolejne wyróżnienie powędrowało do Medi-Sept Sp. z o.o. za wdrażanie własnej, nowej technologii w postaci wiedzy technicznej oraz produkcji na jej podstawie nowych wyrobów.

Nagrodę główną za intensywny rozwój, infrastruktury badawczo-rozwojowej i uruchomienie laboratorium chemicznego otrzymała firma GT85 Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo świadczy usługi na zlecenie podmiotów z sektora motoryzacyjnego, elektromechanicznego, lotniczego, budowlanego, maszynowego oraz medycznego. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w podstrefie ekonomicznej na Felinie.

Nagrodę specjalną otrzymała firma CONVERGYS INTERNATIONAL Sp. z o.o. Jako uzasadnienie podano aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, systematyczne zwiększanie zatrudnienia na przestrzeni ostatnich 2 lat aż o 150 proc. Obecnie w contact center w Lublinie zatrudnionych jest 400 osób, które obsługują klientów w kilku językach obcych i świadczą usługi dla największych globalnych podmiotów, w tym Samsung i Uber.

Najlepsze prace dyplomowe i „Pracodawca Roku”
Wyróżnienia trafiły także do autorów najlepszych prac dyplomowych oraz czołowych pracodawców. Ich wspólnym mianownikiem jest przyczynianie się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina.

Wyróżnienia w konkursie na najlepszą pracę dyplomową i 2000 zł nagrody otrzymali: Karolina Wnuk za pracę pt. „Archetypiczne podstawy kodowania marki "Lublin Miasto Inspiracji” pod kierunkiem dr hab. Danuty Kępy-Figury, Łukasz Wnuk za pracę pt. „Wdrożenie koncepcji Woonerfa w śródmieściu Lublina na przykładzie ul. Zielonej" pod kierunkiem dr Dagmary Kociubyio Olga Janiszewska za pracę pt. „Aspekty przestrzenne i społeczne rewitalizacji ulicy Lubartowskiej w Lublinie" pod kierunkiem prof. dr hab. Mariana Harasimiuka.

Nagrodę główną w wysokości 6000 zł zdobyła Anna Łukasik za pracę pt. „Rewitalizacja nabrzeża Bystrzycy na odcinku pomiędzy dawną fabryką Eternitu a mostem w ciągu al. Tysiąclecia" pod kierunkiem dr inż. arch. Marzeny Siestrzewitowskiej. Natomiast płatny trzymiesięczny staż w Urzędzie Miasta otrzymał Mateusz Kapusta za pracę pt. „Projekt koncepcyjny Placu Rybnego w Lublinie” pod kierunkiem ks. dr hab. Jacka Łapińskiego.

Pracodawcami roku, w konkursie organizowanym przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie, zostały dwa podmioty: GLOBAL PROPERTY Sp. z o.o. oraz 1. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie. Wyróżnienia zostały przyznane za efektywna współpracę z urzedem, zgłaszanie wolnych miejsc pracy, zatrudnianie osób bezrobotnych, przyjmowanie stażystów i praktykantów oraz udział w przedsięwzięciach organizowanych przez MUP.

Najlepsze lubelskie firmy poznaliśmy podczas gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Uroczystość odbyła się w piątek.
Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin została ustanowiona w 2008 r. Jej celem jest uhonorowanie firm, które przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina, stosując najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Wysokie ceny gazu. Gazprom szantażuje Europę.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie