Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin 2018. Oto lista laureatów [ZDJĘCIA, LISTA]

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Udostępnij:
Młode firmy, lokomotywy gospodarcze, eksporterzy, liderzy innowacyjności i inni. Dwanaście przedsiębiorstw zostało laureatami konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Wyniki poznaliśmy podczas piątkowej gali.

Przedstawiciele lubelskiego biznesu wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. W tegorocznej edycji przedsiębiorcy stanęli do rywalizacji w pięciu kategoriach.

- Konkurs promuje przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, jednocześnie działają w sposób przejrzysty a odnosząc sukces ekonomiczny nie zapominają o społecznej odpowiedzialności. Jestem dumny z tego, że rokrocznie wraz z członkami Kapituły mogę wyróżnić lubelskich przedsiębiorców tą prestiżową nagrodą - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wśród młodych lubelskich firm kapituła konkursu wyróżniła przedsiębiorstwo Klement Real Estate. Nagrodę w tej kategorii przyznała natomiast firmie EVOTEC Sp. z o.o., która dostarcza własne rozwiązania do największych firm z branży automitive.
W kategorii „Obecność na rynku globalnym” wyróżnienia otrzymały firmy handlowe Mastermedia Cioczek i Wójciak Sp. J. oraz Spiżarnia Sp. z o.o. Nagrodę główną odebrały władze uPaid Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo opracowuje nowoczesne technologie płatnicze dla banków oraz branży e-commerce i m-commerce.

Nie tylko lokomotywy gospodarcze
Wyróżnienia wśród dużych firm otrzymała Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. i POL-SKONE Sp. z o.o. Lokomotywą Gospodarczą Miasta zostały Polskie Zakłady Zbożowe Lubella, których właścicielem jest Grupa Maspex Wadowice. W maju tego roku firma otworzyła nową fabrykę przy ul. Wrotkowskiej. Inwestycja pochłonęła 130 mln zł.

- Bez dobrej współpracy z gospodarzami miasta, jak i zarządem strefy ekonomicznej tak dynamiczny rozwój naszej firmy - nie byłby możliwy. Od 2003 roku, kiedy Lubella weszła w skład Grupy Maspex, zainwestowaliśmy w Lublinie 400 mln zł - głównie w obszar produkcyjno-logistyczny, rozbudowę zaplecza surowcowego, w tym obejmującego przemiał zbóż. Dzięki tym inwestycjom firma Lubella może być wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce, ale i w Europie – przyznał Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex.

W kategorii „Innowacyjność” wyróżniono firmę produkcyjną C2C Sp. z o.o. W uzasadnieniu podano stabilny zrównoważony rozwój, wprowadzenie własnej marki produktów oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań w postaci bakteriostatycznych i degradowalnych opakowań foliowych. Kolejne wyróżnienie powędrowało do Medi-Sept Sp. z o.o. za wdrażanie własnej, nowej technologii w postaci wiedzy technicznej oraz produkcji na jej podstawie nowych wyrobów.

Nagrodę główną za intensywny rozwój, infrastruktury badawczo-rozwojowej i uruchomienie laboratorium chemicznego otrzymała firma GT85 Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo świadczy usługi na zlecenie podmiotów z sektora motoryzacyjnego, elektromechanicznego, lotniczego, budowlanego, maszynowego oraz medycznego. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w podstrefie ekonomicznej na Felinie.

Nagrodę specjalną otrzymała firma CONVERGYS INTERNATIONAL Sp. z o.o. Jako uzasadnienie podano aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, systematyczne zwiększanie zatrudnienia na przestrzeni ostatnich 2 lat aż o 150 proc. Obecnie w contact center w Lublinie zatrudnionych jest 400 osób, które obsługują klientów w kilku językach obcych i świadczą usługi dla największych globalnych podmiotów, w tym Samsung i Uber.

Najlepsze prace dyplomowe i „Pracodawca Roku”
Wyróżnienia trafiły także do autorów najlepszych prac dyplomowych oraz czołowych pracodawców. Ich wspólnym mianownikiem jest przyczynianie się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina.

Wyróżnienia w konkursie na najlepszą pracę dyplomową i 2000 zł nagrody otrzymali: Karolina Wnuk za pracę pt. „Archetypiczne podstawy kodowania marki "Lublin Miasto Inspiracji” pod kierunkiem dr hab. Danuty Kępy-Figury, Łukasz Wnuk za pracę pt. „Wdrożenie koncepcji Woonerfa w śródmieściu Lublina na przykładzie ul. Zielonej" pod kierunkiem dr Dagmary Kociubyio Olga Janiszewska za pracę pt. „Aspekty przestrzenne i społeczne rewitalizacji ulicy Lubartowskiej w Lublinie" pod kierunkiem prof. dr hab. Mariana Harasimiuka.

Nagrodę główną w wysokości 6000 zł zdobyła Anna Łukasik za pracę pt. „Rewitalizacja nabrzeża Bystrzycy na odcinku pomiędzy dawną fabryką Eternitu a mostem w ciągu al. Tysiąclecia" pod kierunkiem dr inż. arch. Marzeny Siestrzewitowskiej. Natomiast płatny trzymiesięczny staż w Urzędzie Miasta otrzymał Mateusz Kapusta za pracę pt. „Projekt koncepcyjny Placu Rybnego w Lublinie” pod kierunkiem ks. dr hab. Jacka Łapińskiego.

Pracodawcami roku, w konkursie organizowanym przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie, zostały dwa podmioty: GLOBAL PROPERTY Sp. z o.o. oraz 1. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie. Wyróżnienia zostały przyznane za efektywna współpracę z urzedem, zgłaszanie wolnych miejsc pracy, zatrudnianie osób bezrobotnych, przyjmowanie stażystów i praktykantów oraz udział w przedsięwzięciach organizowanych przez MUP.

Najlepsze lubelskie firmy poznaliśmy podczas gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Uroczystość odbyła się w piątek.
Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin została ustanowiona w 2008 r. Jej celem jest uhonorowanie firm, które przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina, stosując najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie