Nie bez kłopotów, ale z kompletem punktów. Pszczółki pokonują Eneę Poznań [GALERIA]

Po dobrej drugiej połowie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w zaległym starciu 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Eneę AZS Politechnikę Poznań 92:68.

Poznanianki od początku spotkania chciały pokazać, że przyjechały do Lublina grać o pełną pulę. To im wychodziło bardzo dobrze, bo po upływie pięciu minut to one prowadziły w hali MOSiR 17:10. Straty gospodyń zmniejszyły Natasha Mack i Martina Fassina (14:17). Kiedy Włoszka trafiła “za trzy” tablica pokazywała remis 19:19. Było pewnym, że faworyzowana drużyna Pszczółek tego wieczoru nie będzie miała łatwego zadania. Po pierwszej kwarcie miejscowe dosyć niespodziewanie przegrywały z niżej notowanym zespołem z Poznania 21:23. Rezultat ustaliła Weronika Piechowiak.

W drugiej odsłonie jako pierwsza trafiła Michaela Houser (21:25). Po niej piłkę w koszu umieściła niegdyś grająca w Pszczółce Jovana Popović (21:27). Zawodniczki z Lublina na akcję punktową czekały dwie i pół minuty. “Trójką” popisała się Zuzanna Sklepowicz (24:27). Przewagę utrzymywały jednak przyjezdne. Ta na dwie minuty przed końcem kwarty wynosiła już dziewięć oczek (30:39). Miejscowe miały duży kłopot ze skutecznością, nawet w prostych sytuacjach rzutowych. Do szatni ekipy udały się przy stanie 36:42.

Trzecią odsłonę otworzyła Natasha Mack (38:42), ale świetnym wejściem pod kosza odpowiedziała Carter (38:42). Była to jedna z nielicznych tak dobrych akcji poznanianek w kolejnych kilku minutach. Inicjatywę przejęły gospodynię, które rozpoczęły pogoń za wynikiem. Cel został osiągnięty po około czterech minutach. Do remisu 46:46 z linii osobistych doprowadziła Kamiah Smalls. Zielono-białe po trafieniu Emilii Kośli odskoczyły już na pięć punktów. Przy wyniku 52:47 trener przyjezdnych – Grzegorz Zieliński wziął czas. Po nim jednak nadal błyszczały lublinianki, a szczególnie Smalls, która zapisała na swoim koncie dwie “trójki”. Pszczółki prowadziły 58:49. Ostatecznie przed ostatnią kwartą rywalkom udało się jeszcze wrócić do gry (58:54).

W niej jednak warunki dyktowały gospodynie. Minęło cztery minuty, a ich przewaga wynosiła już dwanaście oczek (72:60). Dla Pszczółek sytuacja zaczęła robić się coraz bardziej komfortowa. Na dwie minuty przed syreną kończącą, kiedy swoją trzecią “trójkę” tego wieczoru ustrzeliła Aleksandra Kuczyńska, a różnicą wynosiła dwadzieścia oczek (85:65), wynik był sprawą przesądzoną.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań 92:68 (21:23, 15:19. 22:12, 34:14)

Pszczółka: Mack 23, Smalls 22, Jakubcova 13, Kuczyńska 9, Fassina 8, Kośla 5, Sklepowicz 5, Trzeciak 3, Kurach 2, Niedźwiedzka 2. Trener: Krzysztof Szewczyk

Enea: Trener: Carter 26, Houser 17, Marciniak 9, Popović 8, Jarecka 3, Rogozińska 2, Piechowiak 2, Demczur 1, Liubinets. Grzegorz Zieliński

Sędziowali: G. Czajka, A. Szczota, T. Trybalski