Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odkomarzanie w Lublinie. Czas na jesienną odsłonę

Artur Jurkowski
W tym roku akcja odkomarzania zostanie przeprowadzona jeden, a nie dwa razy. Zaoszczędzone 30 tys. trafi na pielęgnację zieleni
W tym roku akcja odkomarzania zostanie przeprowadzona jeden, a nie dwa razy. Zaoszczędzone 30 tys. trafi na pielęgnację zieleni Anna Kurkiewicz
Cztery dni ma potrwać jesienna odsłona akcji odkomarzania miasta. Uciążliwe owady: komary i meszki będą zwalczane na terenie 200 hektarów.

Do tej pory był spokój. Mieliśmy urlopy nie tylko od pracy, ale też od komarów. Przez całe lato „latających krwiopijców” praktycznie nie można było spotkać. Teraz się to zmieniło. Komary są. I gryzą. Ale nie powinno potrwać to długo. - Rozpoczęliśmy już akcję odkomarzania miasta - poinformowała wczoraj Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Akcja obejmie tereny o powierzchni ponad 200 hektarów. Chodzi o skwery, parki, tereny wzdłuż rzek. - Są to wyłącznie ogólnodostępne, rekreacyjne tereny naszego miasta - podkreślała rzeczniczka Krzyżanowska.

W tym roku na liście do odkomarzania zabrakło pl. Litewskiego, który zmienił się w wielki plac budowy. Nie ma też Ogrodu Botanicznego.

- Po interwencjach mieszkańców do odkomarzania został włączony wąwóz na Kalinowszczyźnie - dodała Beata Krzyżanowska.

Akcja potrwa cztery dni. Prace będą się rozpoczynać w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4).

Odkomarzanie będzie wykonywane metodą zamgławiania. - Prowadzone będzie w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni, z wyłączeniem weekendu - zastrzegła Krzyżanowska.

Preparat do zwalczania owadów jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary, jak i meszki oraz kleszcze.

Odkomarzanie ma kosztować 30 tys. złotych.

Tu będą odkomarzać
Parki: Jana Pawła II, Ludowy, Rury, Bronowice, Rusałka, Botanik, Abramowicki, Kalinowszczyzna; ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy, Zalew Zemborzycki, ul. Organowa (wąwóz), ośrodki Graf Marina, Słoneczny Wrotków, Muzeum Wsi Lubelskiej, skwery przy ulicach: Podzamcze, Betonowej, Jakubowickiej, Lubelskim Domu Kultury, Długiej, Wspólnej, Pana Tadeusza, Głębokiej: Ogród Saski, pas wzdłuż Czechówki od Wodopojnej do Sikorskiego, Słomiany Rynek, wąwóz przy ul. Popiełuszki, nieużytki w dzielnicy Za Cukrownią, pas nieużytków przy ul. Nadrzecznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski