MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze warsztaty Bee Friendly za nami! Poznaliśmy podniebne ule i życie naszych miejskich pszczół. Zdjęcia

Artykuł redakcyjny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Pierwsze warsztaty edukacyjne akcji Kuriera Lubelskiego „Bee Friendly! Jesteśmy dla pszczół…” za nami. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać życie naszych lubelskich pszczół w pasiece na dachu Centrum Spotkania Kultur. Naszymi gośćmi byli uczniowie I i III klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Alberta Einsteina w Lublinie.

Jak współistnieć z pszczołami

Nasza akcja „Bee Friendly! Jesteśmy dla pszczół…” ma na celu uświadomienie jak ważne dla życia na naszej planecie są te owady oraz jak bardzo zagrożone jest ich życie przez nasze nieodpowiedzialne działania. Chcemy też przybliżyć wam życie pszczół, ich zachowania, środowisko w którym żyją i pokazać, jak możemy z nimi współistnieć, czerpiąc przy tym obopólne korzyści.
O życiu pszczół opowiadali leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

- My, jako leśnicy, prowadzimy szereg działań na rzecz pszczół i w zawiązku z tym z przyjemnością włączyliśmy się w projekt realizowany przez Kurier Lubelski Bee Friendly, czyli pszczoły wracają do lasu. Pszczoły to bardzo ciekawe owady społeczne. Staraliśmy się uświadomić to dzieciom i z przyjemnością zabraliśmy je do fascynującego świata tych owadów. Pokazaliśmy im również, jak ważna jest ich rola w przyrodzie – mówi Aneta Sławińska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Słomiane kuszki, kłody bartne i miejskie pasieki

W świat podniebnych uli Miejskiej Pasieki Artystycznej na dachu CSK zabrał naszych gości Marcin Studziński, który opowiedział w jaki sposób obserwować pszczoły i jak zachowywać się aby nie przeszkadzać im w codziennych obowiązkach. Uświadomił im też, jak mądre są te owady.

- We współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie zorganizowaliśmy działania dla dzieci popularyzujące ekologię, przyrodę i kontakt z przyrodą, właśnie poprzez pszczoły. Dzieci zobaczyły przede wszystkim pszczoły na dachu, co nie jest takie oczywiście. Nadal nie wszyscy widzą i wierzą w to, że pszczoły można skutecznie i bezpiecznie hodować na dachach w miastach. Myślę, że kontakt z pszczelarzem, z kimś, kto bezpośrednio pracuje z pszczołami, potrafi powiedzieć coś więcej niż można usłyszeć w powszechnym obiegu, jest bardzo ważny. Zaprezentowaliśmy też materiały wideo z różnych uli historycznych, czyli ze słomianych kuszek i kłody bartnej. Są to dobre narzędzia to tego, żeby porozmawiać o tym, jak pszczoły żyją, jak budują gniazda, jak mogą przetrwać i czym się żywią. To takie dobre punkty wyjścia do rozmowy – mówi Marcin Studziński, opiekun pasieki Miejskiej Pasieki Artystycznej.

Dziękujemy za Waszą otwartość

Dziękujemy naszym gościom za ich otwartość, chęć poznawania świata i wyczulenie na stworzenia, które żyją obok nas i są dla nas tak bardzo ważne. Mamy nadzieję, że dyplomy, które otrzymali po warsztatach, będą przypominały im o naszych skrzydlatych przyjaciołach.

Dziękujemy też naszym partnerom, którzy pragną propagować ekologiczne działania i wspierać ochronę pszczół. Do naszej akcji „Bee Friendly! Jesteśmy dla pszczół…” przyłączyli się: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Zespół Szkół Rolniczych Pszczela Wola, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Polska Korporacja Recyklingu Sp. z o.o. w Lublinie, Galeria Twierdza Zamość, Castorama Zamość, Ul-Pol Producent uli poliuretanowych.

Na kolejne warsztaty edukacyjne zapraszamy już 17 czerwca do Galerii Twierdza Zamość. Podczas warsztatów nauczycie się między innymi wykonywania świec i hoteli dla pszczół.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski