Piłka nożna: Trzecioligowcy rozegrali kolejną kolejkę spotkań (WYNIKI)

PUKUS/KAMB
Piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik po trzech meczach bez wygranej w końcu zapisali na swoim koncie komplet oczek. W środę pewnie pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 3:0. Liderem tabeli pozostają gracze Stali Sanok, którzy wygrali z Izolatorem Boguchwała 2:1 i było to dla nich piąte zwycięstwo odniesione pod rząd.

Po piątej serii spotkań niestety nie poprawiła się sytuacja zespołów z naszego regionu. Nadal ostatnie sześć miejsc okupowanych jest przez naszych. W dolnej części tabeli już na dobre zadomowiła się Lublinianka--Wieniawa, która wczoraj nieoczekiwanie przegrała z Orłem Przeworsk 0:1. Piłkarze Marka Sadowskiego nie wykorzystali dogodnej sytuacji, bowiem ponad godzinę grali w przewadze jednego zawodnika (w 29 minucie drugą czerwoną kartkę dostał Radosław Sykała), a mimo to na siedem minut przed końcem stracili gola decydującego o wyniku. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył dla gospodarzy Paweł Zięba z rzutu karnego.

Lepiej poszło wczoraj Avii Świdnik. Podopieczni Tadeusza Łapy pewnie pokonali w Ponia-towej Orlęta Radzyń Podlaski 3:0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Łukasz Giza, który w tym meczu miał nie zagrać z powodu urazu. Trafienie dołożył Michał Jeleniewski. - Wygraliśmy wysoko, ale nie był to łatwy mecz. Goście borykający się z problemami kadrowymi zagrali bardzo ofensywnie i mieli swoje sytuacje - mówi Łapa.

W 16 min radzynian rozpracowali dwaj byli gracze Orląt - Giza i Daniel Szewc. Ten drugi popisał się ładną asystą, a Giza nie miał problemów z trafieniem z 12 m do siatki. Drugi gol padł po przerwie. Szewc ponownie zapisał asystę na swoim koncie, a z 20 m ładnie uderzył Jeleniewski. W 75 min wynik ustalił Giza, który wykorzystał błąd obrony.
- Radzynianie po stracie pierwszej bramki atakowali zacięcie, ale już drugi gol ostudził ich zapały. Oni się otworzyli, atakowali.

My czekaliśmy na ich błąd. Zdobyliśmy trzy gole, ale sytuacji mieliśmy więcej. Teraz przed nami trudne spotkanie w Tomaszowie Lubelskim - mówi Łapa.

Świdniczanie zagrają z Tomasovią w niedzielę. O punkty łatwo nie będzie, bo gracze Bohdana Bławackiego w tym sezonie jeszcze nie przegrali. W środę wygrali ze Stalą Mielec.

Stal Mielec - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1 Bramka: Głaz 33

Rafineria/Czarni Jasło - Karpaty Krosno 1:2 Bramki: Złotek 71 - Czopko 10, Zarzyka 51

16. Stal Kraśnik 5 0 3-22

1-2 września: Polonia - Orlęta R., Tomasovia - Avia, Stal K. - Stal M., Chełmianka - Unia, Stal S. - Podlasie, Karpaty - Izolator, Lublinianka - Rafineria, Orlęta Ł. - Orzeł.