Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powołano nowego Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie. Odbyła się uroczysta zbiórka. Zdjęcia

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
W piątek (1 marca) w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Zenona Pisiewicza.

W trakcie uroczystości na stanowisko Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany st. bryg. mgr inż. Zenon Pisiewicz.

W ceremonii uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, nadbrygadier dr inż. Mariusz Feltynowski Komendant Główny PSP, wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i służb mundurowych.

St. bryg. mgr inż. Zenon Pisiewicz służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1995 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu w 1999 r., uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa i stopnia młodszego kapitana, został skierowany do służby w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, gdzie zajmował stanowiska inspektora i młodszego specjalisty.

Po przekształceniu ośrodka szkolenia w komórkę organizacyjną komendy wojewódzkiej, pełnił służbę w wydziale kontrolno-rozpoznawczym, a następnie operacyjnym. W czasie służby ukończył studia magisterskie na Politechnice Lubelskiej na kierunku Zarządzenie i Marketing. W 2009 r. został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP w Lublinie, na którym pełnił służbę przez 15 lat.

W czasie swojej służby uczestniczył w wielu dużych akcjach ratowniczych, m.in. podczas działań przeciwpowodziowych na terenie woj. lubelskiego w 2001, 2010 i 2014 r., katastrofy budowalnej przy ul. Lubartowskiej w Lublinie, czy zniszczeniu w 2019 r. 42 gospodarstw podczas trąby powietrznej w gminie Wojciechów, oraz gwałtownej powodzi opadowej na terenie gminy Wierzchowiska.

Był organizatorem wielu ćwiczeń o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym, jak m.in. krajowe ćwiczenia ratownicze Centralnego Odwodu Operacyjnego w Puławach i Janowie Lubelskim oraz międzynarodowe manewry grup ratownictwa wysokościowego.

Za swoją służbę został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski