Przy ul. Pana Tadeusza w Lublinie powstaną nowe parkingi. Ale zniknie część drzew

Artur JurkowskiZaktualizowano 
Małgorzata Genca
Do końca października zmodernizowana ma być ul. Pana Tadeusza w Lublinie. Przy drodze powstanie około 130 miejsc parkingowych dla mieszkańców. Odbędzie się to m.in. kosztem 53 drzew, które mają zostać wycięte. Inwestycja jest współfinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Roboty drogowe przy ul. Pana Tadeusza mają ruszyć jeszcze w lipcu. Ratusz właśnie wybrał ich wykonawcę. Zwycięzcą przetargu zostało Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie. Kontrakt opiewa na 4,2 mln zł. Przy czym nie cała kwota będzie pochodziła z kasy miasta. Lublin otrzymał dofinansowanie do inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pokryje ono połowę kosztów modernizacji drogi.

- To będzie szybka inwestycja – przekonywał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina w momencie uzyskania przez miasto dofinansowania. Ratusz chce aby wszystkie roboty zostały wykonane do końca października. - Dla mieszkańców będzie to nowa jakość życia – dodawał Żuk.

– Zakres prac na ul. Pana Tadeusza jest podobny do tego wykonanego niedawno na ul. Balladyny – opisywał Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Prace mają objąć cały 500 metrowy odcinek ul. Pana Tadeusza. Wymieniony ma być asfalt. - Stan nawierzchni jest zły, zlokalizowane są liczne pęknięcia oraz uzupełnienia ubytków w postaci „łat”; krawężniki betonowe wyszczerbione, wypchnięte, posiadają liczne ubytki – diagnozował ratusz w projekcie stan ulicy.

Wyznaczonych zostanie ok. 130 miejsc parkingowych. - Z uwagi na brak miejsc parkingowych w obrębie przedmiotowej ulicy mieszkańcy parkują auta w pasie zieleni – wskazywał w projekcie obecna sytuację ratusz.

Postojówki od strony ul. Głębokiej, czyli po północnej stronie drogi mają być zlokalizowane prostopadle do jezdni, te po przeciwnej stronie – czyli tam gdzie znajdują się bloki – równolegle.

Ich budowa będzie wiązała się z wycinkami.

– Dokumentacja projektowa wskazuje na konieczność wycinki 53 drzew oraz 160 metrów kwadratowych krzewów. M.in. dwa drzewa zostaną usunięte bo znajdują się w obrębie wjazdu na nowy plac parkingowy, który pomieści ok. 20 samochodów – dodał Kieliszek.

Będą też cztery tzw. wyniesione przejścia dla pieszych aby uniemożliwić zbyt szybką jazdę po ulicy. – Ulica Pana Tadeusza to osiedlowa droga, która nie powinna być alternatywą dla ulic podstawowego układu drogowego jakimi są Głęboka i Wileńska – tłumaczył Kieliszek.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

polecane: FLESZ: Rewolucja dla kierowców, te zmiany musisz znać.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-07-10T15:59:29 02:00, Gość:

Jeżdzę tamtenty codziennie to zielona ulica, dzięki polityce UM zostanie następną betonową pustynia a potem płacz że na głęboką będzie spływac błoto. Zapomnijcie o zielonym LSM witajcie w Lublin Developer Invertment

2019-07-10T16:19:14 02:00, Gość:

Jesteś debil i tyle. Drzewa można posadzić niżej i dalej będzie zielona. Ludzie nie mają gdzie parkować, rozjeżdżają trawniki a cała ulica wygląda jak pobojowisko!!!

Widać że zza biurka nie wychodzisz i nigdy tam nie byłeś, no ale troll UM ma siedzieć i pisać komentarze.

G
Gość
2019-07-10T18:37:45 02:00, Marian:

Tam nie trzeba wycinać drzew, wystarczy pozwolić na parkowanie tylko dla LU i problem sam się rozwiąże, a tak jest za dużo słoików. Szkoda tylko drzew.

Czyli jak do ciebie wpadną goście na dwa dni, to zakaz??? Oj, puknij się w główkę! Słoiki??? A ty kto? Rezydent psychiatryka?

M
Marian

Tam nie trzeba wycinać drzew, wystarczy pozwolić na parkowanie tylko dla LU i problem sam się rozwiąże, a tak jest za dużo słoików. Szkoda tylko drzew.

g
geodeta

Cytat z artykułu redaktora Jurkowskiego: "Postojówki od strony ul. Głębokiej, czyli po północnej stronie drogi mają być zlokalizowane prostopadle do jezdni".

Redaktorze, czy "postojówki" to nie przypadkiem takie lalunie, które stoją przy parkingach i czekają na "klienta" ? Mamy pytanie, te pana "postojówki" będą zlokalizowane prostopadle do jezdni głową, czy nogami ?

G
Gość

A KIEDY REMONT WALLENRODA ? MOŻE KTOŚ WŁADNY Z URZĘDU ODPOWIE NA TO PYTANIE.

G
Gość
2019-07-10T15:59:29 02:00, Gość:

Jeżdzę tamtenty codziennie to zielona ulica, dzięki polityce UM zostanie następną betonową pustynia a potem płacz że na głęboką będzie spływac błoto. Zapomnijcie o zielonym LSM witajcie w Lublin Developer Invertment

Jesteś debil i tyle. Drzewa można posadzić niżej i dalej będzie zielona. Ludzie nie mają gdzie parkować, rozjeżdżają trawniki a cała ulica wygląda jak pobojowisko!!!

G
Gość
2019-07-10T14:15:58 02:00, Gość:

ostatnio tamtędy przechodziłem.. sodoma i gomora... dobrze, że będzie przebudowa

ile Żuk ma kominków ?

W
White Fang

Myślenie nie takie jak w Wielkopolsce.W Poznaniu miało być pole golfa na 60 ha, jednak zmieniono decyzję i ten teren będzie zalesiony i dostępny dla mieszkańców.

W przypadku LSM należy budować na obrzeżu parkingi wielopoziomowe które zajmują mniej miejsca i jednocześnie wyprowadzają ruch pojazdów poza osiedle.

G
Gość
2019-07-10T14:15:58 02:00, Gość:

ostatnio tamtędy przechodziłem.. sodoma i gomora... dobrze, że będzie przebudowa

Ja rozumiem że to w ramach pracy w Urzędzie to trollowanie?

G
Gość

Jeżdzę tamtenty codziennie to zielona ulica, dzięki polityce UM zostanie następną betonową pustynia a potem płacz że na głęboką będzie spływac błoto. Zapomnijcie o zielonym LSM witajcie w Lublin Developer Invertment

G
Gość
2019-07-10T14:09:10 02:00, Gość:

nie przesadzałbym z tymi rzekomymi wycinkami przy każdej nowej inwestycji, wycinane są tylko te które kolidują z planowaną inwestycją, ale w zamian potem robi się nasadzenia kompensacyjne

Tylko, że zanim te patyki urosną to minie kilkadziesiąt lat.

G
Gość

ostatnio tamtędy przechodziłem.. sodoma i gomora... dobrze, że będzie przebudowa

G
Gość

nie przesadzałbym z tymi rzekomymi wycinkami przy każdej nowej inwestycji, wycinane są tylko te które kolidują z planowaną inwestycją, ale w zamian potem robi się nasadzenia kompensacyjne

G
Gość
2019-07-10T13:16:59 02:00, Gość:

Dobrze, że będzie remont ulicy Pana Tadeusza. Ale czy nie można pozostawić drzew? W Lublinie trwa beztroska wycinka drzew przy każdej nowej inwestycji. Trzeba Panowie urzędnicy wydawać pozwolenia na budowę z zakazam wycinki drzew.

Na ulicy Pana Tadeusza drzewa chronią mieszkańców najbliższych domów od hałasu i kurzu z ruchliwej ulicy Głębokiej. Panowie urzędnicy i prezydenci nie mieszkjący w Lublinie chrońcie drzewa przed wycinką. Lublinianin MM

Jak nie wytną, to miejsc parkingowych nie będzie. Tam zwyczajnie nie ma miejsca, to wąska ulica.

G
Gość
2019-07-10T13:11:16 02:00, Gość:

Warto byłoby zamieścić informację, że drzewa zostaną wycięte na wniosek samych mieszkańców, w tym Rady Dzielnicy.

Tylko że jak Rady Dzielnic występują np. o budowę chodnika to się nie da albo nie ma pieniędzy.

Dodaj ogłoszenie