Pszczółki drugi raz wygrywają i są już o krok od strefy medalowej [ZDJĘCIA]

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w drugim meczu domowym 1. rundy fazy play-off po raz drugi pokonały SKK Polonię Warszawa. W niedzielę akademiczki triumfowały 82:61 i są już o jedną wygraną od awansu do półfinału rozgrywek.

Początek, podobnie jak podczas sobotniego meczu, nie należał w wykonaniu gospodyń do udanych. Wynik z linii osobistych otworzyła Kamiah Smalls (1:0), ale „trójką” odpowiedziała Loryn Goodwin (1-3). Po upływie czterech minut, dosyć niespodziewanie przyjezdne prowadziły już 8:3. Znać o sobie dała Weronika Preihs. Za sprawą trafień Aleksandry Stanaćev i Olgi Trzeciak zrobiło się remisowo (8:8). Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty było z kolei 12:12, ale ostatni fragment należał już do gospodyń, które odskoczyły do stanu 19:12. Wynik rzutem zza łuku ustaliła Klaudia Niedźwiedzka.

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych (19:17). Miejscowe na punkty czekały niemal trzy minuty. Zdobyła je Natasha Mack (21:17). „Trójki” nie przestały wpadać Klaudii niedźwiedzkiej (26:20). Kiedy akcję wykończyła Mack, tablica pokazywała 33:20. Na przerwę zespoły udały się przy stanie 41:28. Wszystko wydawało się być pod kontrolą gospodyń.

Zmiana stron nie wpłynęła jednak pozytywnie na lublinianki. To rywalki wyszły lepiej skoncentrowane i zbliżyły się na zaledwie trzy oczka (43:40). Z opresji Pszczółki uratowała Smalls, która trafieniem z dystansu nieco uspokoiła sytuację (46:40). Od tego momentu zielono-białe już kontrolowały spotkanie. Po kolejnej „trójce” Smalls przewaga wynosiła dwanaście oczek (57:45). Kwarta zakończyła się rezultatem 61:48.

Ostatnia część meczu zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka, który dał już nieco odpocząć podstawowym zawodniczkom. W ostatnich dwóch minutach z kolei na parkiecie oglądaliśmy już skład krajowy. Pszczółki pewnie wygrały 82:61 i od awansu dzieli je już tylko jedno zwycięstwo. Szansa na nie w najbliższą sobotę w stolicy.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – SKK Polonia Warszawa 82:61 (19:12, 22:16, 20:20, 21:13)

Pszczółka: Mack 17, Smalls 17, Stanaćev 12, Fassina 8, Jakubcova 8, Trzeciak 7, Niedźwiedzka 6, Kośla 5, Sklepowicz 2, Duchnowska, Kuczyńska. Trener: Krzysztof Szewczyk

Polonia: Preihs 17, Goodwin 14, Pyka 10, Pawłowska 7, Sosnowska 6, Gorsić 5, Wybraniec 2, Mistygacz, Bucyk, Kluczyńska. Trener: Maciej Gordon