Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. Agent Tomek: Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom należy do Kwaśniewskich

RED
TVN/screen
- Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. (…) Nigdy takiego materiału dowodowego nie powziąłem - zeznał słynny agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek w głośnym śledztwie w sprawie wilii w Kazimierzu. Do nagrania z konfrontacji w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym dotarli reporterzy „Superwizjera". Agent Tomek twierdzi w nich, że złożone przez niego zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych (…) Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika.

Chodzi o głośną sprawę luksusowej nieruchomości w Kazimierzu Dolnym. Agent Tomek podczas swojej „spowiedzi" przyznał, że jego zadaniem było dowieść, że należy ona do Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żony, a była para prezydencka ukrywa swój majątek. Do konfrontacji doszło w grudniu 2019 roku w siedzibie CBA. Do nagrania dotarli dziennikarze „Superwizjera". Dawny agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek mówi na nim m.in.:

Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Ja osobiście takiego przeświadczenia nigdy nie powziąłem, a moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych.

Były agent dodaje, że informował swojego przełożonego Macieja Wąsika o tym, że nie ma dowodów na nielegalne działania Kwaśniewskich. - Jednakże nakazał mi on, abym w ten sposób zeznawał i sporządzał dokumenty, aby wytworzyć przeświadczenia, że dom w Kazimierzu Dolnym (…) mógłby w jakiś sposób nielegalny należeć do małżeństwa Kwaśniewskich - tłumaczy Kaczmarek.

Czytaj także

Dziennikarze odtworzyli nagranie Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, byłemu prezydentowi. - Jestem i zaskoczony, i niezaskoczony - przyznał. - Niezaskoczony dlatego, że potwierdza to moją wiedzę i przekonanie, że to jest akcja czysto polityczna, że bodajże od roku 2007 - już 12 lat mamy za sobą - chodzi głównie o to, żeby mnie i żonę umoczyć (…) w tę sprawę. Zaskoczeniem jest to, że pan Kaczmarek zdecydował się o tym, ze wszystkimi konsekwencjami prawnymi, opowiedzieć. To jest rzeczywiście niespodzianka – stwierdził Kwaśniewski.

Czytaj także

Dodał, że on i jego żona nigdy sami nie zostali przesłuchani w sprawie nieruchomości w Kazimierzu. - Tu chodzi o to, żeby sprawa się toczyła. Chodzi o to, żeby można było tych metod operacyjnych używać dalej - podsumował były prezydent.

Sprawa willi Kwaśniewskich w Kazimierzu. O co chodziło?

Sprawa ma swój początek w 2007 r. Wówczas ujawniono nagraną rok wcześniej rozmowę byłego premiera Józefa Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Tzw. taśmy Oleksego dały początek operacji CBA o kryptonimie „Krystyna".

- Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze (...) Byłem tam. Piękne. Też nie wiem, na kogo, bo nie na siebie. (...) żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (...) Oluś zawsze był krętaczem – mówił Oleksy w rozmowie z Gudzowatym. Za te słowa sam Oleksy publicznie przeprosił.

Do akcji wkroczyli jednak agenci CBA. Funkcjonariusze mieli znaleźć dowody, że willa w Kazimierzu zapisana jest na podstawioną osobę, a w rzeczywistości należy do byłej pary prezydenckiej. Operację prowadził Tomasz Kaczmarek. Udawał, że jest samotnym, korzystającym z życia biznesmenem. CBA na jego cel wytypowało Jana J. To syn Marii J., mieszkanki Kazimierza Dolnego, byłej właścicielki słynnego domu. Prywatnie, jak podają dziennikarze „Superwizjera", to wieloletnia przyjaciółka Jolanty Kwaśniewskiej.

Agent Tomek zaprzyjaźnił się z Janem J. Razem imprezowali. To z tego okresu pochodzą słynne zdjęcia agenta przy suto zastawionym stole albo bawiącego się po alkoholu.

Kwaśniewski tłumaczy w reportażu, że bywał z żoną w słynnej willi ponieważ byli zaprzyjaźnieni z jej właścicielką. Przyznał, że następnie Jolanta Kwaśniewska pomagała sprzedać nieruchomość. Znajomym, który kupił dom od Marii J., był Marek Michałowski, ówczesny szef Budimeksu. Z reportażu dowiadujemy się, że ponieważ Michałowski tam nie mieszkał, poprosił, by Maria J. doglądała domu. Dziennikarze „Superwizjera" tłumaczą, że to wtedy CBA wymyśliło, że nowy właściciel to „słup", a dom tak naprawdę należy do Kwaśniewskich. Dlatego agent Tomek chciał zbliżyć się do syna Marii J. - Jana. Mężczyzna wspomina, że agent wiele razy dopytywał o to, kto naprawdę jest właścicielem willi. Miał twierdzić, że chce ją kupić.

- Ta cała legenda dookoła tego domu, to by go wtedy tak podbudowało i mógłby się przed znajomymi pochwalić, że jest po prostu właścicielem nieruchomości, która należała do pary prezydenckiej - przytacza słowa agenta Jan J.

Mężczyzna zaznacza, że nigdy nie powiedział, że willa należy do Kwaśniewskich. To jednak nie zniechęciło CBA. Mariusz Kamiński poprosił ówczesnego ministra sprawiedliwości i prokuratora Andrzeja Czumę o zgodę na tzw. zakup kontrolowany. Chodziło o to, by wykazać, że pieniądze trafią do Kwaśniewskich. Zgodę otrzymał. Jan J. był pośrednikiem w transakcji pomiędzy Tomaszem Małeckim, czyli agentem Tomkiem a Markiem Michałowskim. Po dopełnieniu formalności agent zabrał rodzinę J. na obiad. Wtedy doszło do zatrzymania. Dawny agent twierdzi dziś, że nie było do tego podstaw.

- Ja zostałem pierwszy skuty w kajdanki. Zostałem wyprowadzony. Jan został zrzucony na ziemię i skuty. Były krzyki, były piski. Doszło do zatrzymania, tak jakby zatrzymywano najgroźniejszych przestępców, gangsterów z bronią. Do takiej pompy, do takiej realizacji, do osób, które nie stwarzały żadnego zagrożenia. To nie byli zabójcy. To, co zostało im zrobione, mówiąc delikatnie, było ciosem poniżej pasa. I z tym do dzisiaj nie potrafię się po prostu pogodzić – mówi były agent.

Zatrzymani usłyszeli poważne zarzuty. Jak się później okazało, wszystkie oddalano, poza jednym karnoskarbowym, związanym z podatkiem za transakcję.

Spowiedź agenta Tomka

Głównym dowodem na rzekome przestępstwa pary prezydenckiej były notatki służbowe sporządzane przez Tomasza Kaczmarka jako agenta CBA. Dziennikarzom „Superwizjera" wyznał, że był przymuszany do ich przygotowywania i tworzenia przeświadczenia, że willa należy do Kwaśniewskich.

FLESZ Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 stycznia, 15:27, vitruvius:

WIARYGODNOŚĆ PiS czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.

W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:

1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany.

2. "Zamachu" w Smoleńsku,

3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła…

4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia,

5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?

6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)

7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,

8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,

9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”….

10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz…

11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),

12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,

13. "Walce z pedofilią" w kościele,

14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,

15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,

16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),

17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),

18. 2015 r. : "1,5 biliona na inwestycje !" - J.Kaczyński,

19. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,

20. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,

21. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?,

22. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka,

23. Autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki,

24. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku

25. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim, „Kryształowym” Kamińskim i Wąsiku,

26. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA,

27. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo,

28. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, ale i nawet własnej ułomnej ustawy. Nie zebrali nawet minimalnej ilości podpisów i się kryją. Albo ich nie ma, albo są takie same, czyli sami się wybrali.

I co dalej?

tyPOwe BREJZOWANIE głuPOwatych jachirowców czyli bajki fiolksdojczów

G
Gość
27 stycznia, 09:40, Gość:

Oleksy: Kwaśniewski zawsze był małym krętaczem

Gudzowaty: A Kwaśniewski brał?

Oleksy: Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie byłem przy tym. I jeżeli brał, to nie osobiście.

G: Miał psy spuszczone?

O: Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur..., nie wiadomo po co. (...) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych.

G: Ale z zewnątrz oglądają?

O: Z zewnątrz. Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent.

G: Widocznie Krauze nie miał komu sprzedać

O: I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch... jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny?

Bisztyga: A oni gdzieś budują dom?

O: Podobno w Jazgarzewie. Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować

30 stycznia, 13:09, Gość:

No i patrz, jakoś się Gudozwatemu zmarło, Oleksemu zmarło, a Stozlmanowi jak się błyszczały oczka w Katyniu, tak się nadal błyszczą.

więcej wiesz , dużo gadasz, krocej zyjesz

G
Gość
27 stycznia, 09:40, Gość:

Oleksy: Kwaśniewski zawsze był małym krętaczem

Gudzowaty: A Kwaśniewski brał?

Oleksy: Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie byłem przy tym. I jeżeli brał, to nie osobiście.

G: Miał psy spuszczone?

O: Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur..., nie wiadomo po co. (...) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych.

G: Ale z zewnątrz oglądają?

O: Z zewnątrz. Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent.

G: Widocznie Krauze nie miał komu sprzedać

O: I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch... jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny?

Bisztyga: A oni gdzieś budują dom?

O: Podobno w Jazgarzewie. Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować

No i patrz, jakoś się Gudozwatemu zmarło, Oleksemu zmarło, a Stozlmanowi jak się błyszczały oczka w Katyniu, tak się nadal błyszczą.

G
Gość
27 stycznia, 15:27, vitruvius:

WIARYGODNOŚĆ PiS czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.

W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:

1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany.

2. "Zamachu" w Smoleńsku,

3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła…

4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia,

5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?

6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)

7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,

8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,

9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”….

10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz…

11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),

12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,

13. "Walce z pedofilią" w kościele,

14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,

15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,

16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),

17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),

18. 2015 r. : "1,5 biliona na inwestycje !" - J.Kaczyński,

19. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,

20. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,

21. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?,

22. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka,

23. Autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki,

24. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku

25. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim, „Kryształowym” Kamińskim i Wąsiku,

26. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA,

27. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo,

28. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, ale i nawet własnej ułomnej ustawy. Nie zebrali nawet minimalnej ilości podpisów i się kryją. Albo ich nie ma, albo są takie same, czyli sami się wybrali.

I co dalej?

GWno

v
vitruvius

WIARYGODNOŚĆ PiS czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.

W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:

1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany.

2. "Zamachu" w Smoleńsku,

3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła…

4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia,

5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?

6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)

7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,

8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,

9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”….

10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz…

11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),

12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,

13. "Walce z pedofilią" w kościele,

14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,

15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,

16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),

17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),

18. 2015 r. : "1,5 biliona na inwestycje !" - J.Kaczyński,

19. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,

20. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,

21. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?,

22. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka,

23. Autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki,

24. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku

25. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim, „Kryształowym” Kamińskim i Wąsiku,

26. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA,

27. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo,

28. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, ale i nawet własnej ułomnej ustawy. Nie zebrali nawet minimalnej ilości podpisów i się kryją. Albo ich nie ma, albo są takie same, czyli sami się wybrali.

I co dalej?

c
czytelnik

niech agent Tomek opisze jak posuwał posłankę PO Sawicką na Helu

G
Gość

Oleksy: Kwaśniewski zawsze był małym krętaczem

Gudzowaty: A Kwaśniewski brał?

Oleksy: Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie byłem przy tym. I jeżeli brał, to nie osobiście.

G: Miał psy spuszczone?

O: Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur..., nie wiadomo po co. (...) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych.

G: Ale z zewnątrz oglądają?

O: Z zewnątrz. Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent.

G: Widocznie Krauze nie miał komu sprzedać

O: I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch... jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny?

Bisztyga: A oni gdzieś budują dom?

O: Podobno w Jazgarzewie. Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować

G
Gość
26 stycznia, 10:20, dga:

PIS to krętactwo, manipulacje, oszczerstwa. Aby tylko BYĆ U WŁADZY. Co z tej ich władzy wynika dla Polski. Nic dobrego. Nic nie potrafią. Gospodarka hula dzięki świetnej koniunkturze na świecie. W dyplomacji - Polska jest samotna, nikt jej nie popiera. Nawet Orban ma Polskę w dupie

26 stycznia, 11:29, Gość:

PO zawsze uczciwa

jako przykład mozna POdać amber Gold Don Alda i jego syna Jozefa Baka, Odzyskiwaczy VATu, Gawłowskiego, Sawicka, Neumana, Piniora, Grodzkiego

PIS I PO TO JEDNO DNO CHOCIAŻ CORAZ CZĘŚCIEJ OKAZUJE SIĘ ŻE TO WIĘKSZE G,,,,NO I Z WIĘKSZYMI ZŁODZIEJSKIMI GRABIAMI OD PO ,BYŁYCH I OBECNYCH PARTII.

J
JBK

Jaki to jest gnojek to aż boli, pod każdym względem. Typowy plecak wepchnięty dwoma kolanami do służby a póżniej to już samo szło!!

c
czytelnik

A Budyn ulaskawil Mariuszka , ha,haaaaaa!!!!

c
czytelnik

słabe, ja czekam na zwierzenia jak pukał posłankę PO od działki na Helu

s
sbek
26 stycznia, 10:20, dga:

PIS to krętactwo, manipulacje, oszczerstwa. Aby tylko BYĆ U WŁADZY. Co z tej ich władzy wynika dla Polski. Nic dobrego. Nic nie potrafią. Gospodarka hula dzięki świetnej koniunkturze na świecie. W dyplomacji - Polska jest samotna, nikt jej nie popiera. Nawet Orban ma Polskę w dupie

I zabierają okrągłe cieplutkie sbeckie emeryturki

V
Verlagsgruppe Passau von

NATYCHMIASTOWA REPOLONIZACJA MEDIÓW

G
Gość
26 stycznia, 10:20, dga:

PIS to krętactwo, manipulacje, oszczerstwa. Aby tylko BYĆ U WŁADZY. Co z tej ich władzy wynika dla Polski. Nic dobrego. Nic nie potrafią. Gospodarka hula dzięki świetnej koniunkturze na świecie. W dyplomacji - Polska jest samotna, nikt jej nie popiera. Nawet Orban ma Polskę w dupie

jak ma POprierać zachód Polskę jak Polska nie chce się dać klepać po pysku i sznurować butów Junkerowi albo konusowi Makaronowi

G
Gość

trzeba robić POrządek z UBolami

Nawet Józef Oleksy powiedział prawdę na temat Kwacha Olka

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3