Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie „Drgawka” obchodzi swoje 11-lecie. Wyróżniło przyjaciół osób z niepełnosprawnościami. Zobacz zdjęcia

Julia Zdunek
Julia Zdunek
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i ich Przyjaciół „Drgawka” wyróżniło osoby wspierające działalność Stowarzyszenia i jego podopiecznych. Wyróżnienia przyznano w kategoriach: Przyjazny Pracownik Służby Zdrowia (6 osób), Lekarz Duszy (2 osoby), Przyjazny Urzędnik (15 osób) oraz Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnością (21 osób).
Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i ich Przyjaciół „Drgawka” wyróżniło osoby wspierające działalność Stowarzyszenia i jego podopiecznych. Wyróżnienia przyznano w kategoriach: Przyjazny Pracownik Służby Zdrowia (6 osób), Lekarz Duszy (2 osoby), Przyjazny Urzędnik (15 osób) oraz Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnością (21 osób). Małgorzata Genca
W pobliżu dnia św. Walentego, który jest patronem epileptyków, lubelskie stowarzyszenie „Drgawka” uhonorowało osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

13 lutego (poniedziałek) w siedzibie MDK nr 2 przy ul. Bernardyńskiej 14A Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i ich Przyjaciół „Drgawka” uhonorowało tytułami osoby wspierające działalność stowarzyszenia i jego podopiecznych.

Wyróżnienia przyznano w kategoriach: Przyjazny Pracownik Służby Zdrowia (6 osób), Lekarz Duszy (2 osoby), Przyjazny Urzędnik (15 osób) oraz Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnością (21 osób). Wśród nagrodzonych była również nasza fotoreporterka Małgorzata Genca oraz redakcja "Kuriera Lubelskiego".

- Ważne jest, żeby się nie bać chorego, a uważam, że strach wynika z braku świadomości - mówi Barbara Lisek, prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Padaczkę „Drgawka”.

Stowarzyszenie obchodzi w tym roku 11-lecie swojej działalności. Jego celem jest integrowanie osób w chorobie z ludźmi zdrowymi, organizowanie spotkań z lekarzami zajmującymi się leczeniem padaczki oraz edukacja społeczna.

- Padaczka jest najczęstszą neurologiczną i przewlekłą chorobą. Dotyka 1 proc. społeczeństwa. Jedna czwarta chorych cierpi na jej lekooporną postać, w której leczenie jest nieskuteczne, pomimo stosowania różnych jego form. Bardzo ważna jest przy tym edukacja społeczeństwa w kwestii tej choroby żeby zapobiegać stereotypom - mówi dr n. med. Jacek Gawłowicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski