Trwa wyjazdowa niemoc czerwono-czarnych

Karol Kurzępa
Koszykarze TBV Startu Lublin ulegli w Ostrowie Wielkopolskim miejscowej BM Slam Stali aż 56:85. Dla lublinian była to już jedenasta porażka w rozgrywkach, w tym siódma na obcym parkiecie.

Czerwono-czarni rozegrali najsłabsze spotkanie, odkąd zespół przejął trener David Dedek. Drużyna z Koziego Grodu nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem i zasłużenie wraca do domu "na tarczy". Nic w tym meczu nie funkcjonowało tak, jakby oczekiwali tego lubelscy kibice.

„Startowcy” razili nieskutecznością, notowali dużo strat i częściej faulowali. Miejscowi wykorzystywali wszystkie błędy rywali, zdobywali znacznie więcej punktów drugiej szansy i kontrolowali przebieg meczu. Ostrowianie byli także zdecydowanie lepiej zorganizowani w defensywie. W pewnym momencie przewaga BM Slam Stali wynosiła już nawet 20 oczek, ale schodząc na przerwę, gospodarze prowadzili różnicą trzynastu.

Rozmowy w szatni przed zmianą stron nie wpłynęły na lublinian motywująco. Wręcz przeciwnie, trzecia kwarta w wykonaniu Brandona Petersona i spółki najgorsza w całych zawodach. W drugiej połowie rozpędzona ekipa prowadzona przez Emila Rajkovicia tłamsiła bezradnych czerwono-czarnych, którzy dość szybko pogodzili się z porażką. Gospodarze nie mieli najmniejszych problemów ze zdobywaniem łatwych punktów spod kosza, a także skutecznymi przechwytami i blokami. Nie po raz pierwszy w tym sezonie, również statystyka rzutów z dystansu wypadła na korzyść rywali TBV Startu. Ostatecznie, miejscowi zwyciężyli przekonującą różnicą 29 punktów.

W Ostrowie Wielkopolskim nie zagrał już Grzegorz Małecki, który w trakcie tygodnia za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z lubelskim klubem. Na parkiecie wystąpił natomiast wypożyczony z Rosy Radom Łukasz Bonarek. 23-latek zasilił szeregi TBV Startu kilka dni temu. Początkowo nowy skrzydłowy prezentował się przyzwoicie, notując 5 punktów i zbiórkę, ale jeszcze w pierwszej połowie popełnił aż cztery faule. Później pojawiał się na boisku niezbyt często i tak jak cały zespół, niczym specjalnym się nie wyróżnił.

Kolejnym przeciwnikiem "Startowców" będzie Rosa Radom. Wicemistrzowie Polski przyjadą do hali Globus 28 grudnia.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TBV Start Lublin 85:56 (24:14, 22:19, 20:10, 19:13)

BM Slam Stal: Nikołow 17, Majewski 15, Szewczyk 11, King 11, Troupe 9, Tomaszek 7, Johnson 6, Chanas 5, Carter 2, Ochońko 2, Zębski 0. Trener: Emil Rajkovic.

TBV Start: Balzamović 10, Dłoniak 9, Wiggins 9, Peterson 9, Kellogg 5, Bonarek 5, Ciechociński 4, Kowalski 3, Jankowski 2, Trojan 0. Trener: David Dedek.