MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Cyrulicza będzie miała swój park - Kieszonkowy

Anna Pawelczyk
Kolorowe klocki przy ul. Cyruliczej są zapowiedzią powstającego w tym miejscu Parku Kieszonkowego
Kolorowe klocki przy ul. Cyruliczej są zapowiedzią powstającego w tym miejscu Parku Kieszonkowego Małgorzata Genca
Zabawa ze śniegiem, warsztaty edukacyjne i projekcje na świeżym powietrzu. Takie atrakcje zapewni Park Kieszonkowy powstający przy ul. Cyruliczej.

- Pomysł na to przedsięwzięcie zrodził się z połączenia kilku elementów: był to zielony budżet obywatelski, projekt Modelowa Rewitalizacja Lublina i fakt, że nasza fundacja wybrała na swoją siedzibę kamienicę przy ul. Cyruliczej. Wtedy stwierdziliśmy, że chcemy dać mieszkańcom tej okolicy możliwość integracji kulturalnej, której, jak się później okazało, bardzo potrzebowali - mówi Bartosz Niewiadomski z Fundacji Krajobrazy, która jest pomysłodawcą powstania Parku Kieszonkowego. Nazwa nawiązuje do miniaturowego formatu tej przestrzeni.

Główną atrakcją parku ulokowanego na końcu ul. Cyruliczej, w okolicach sklepu Lewiatan, ma być Zielona Sala Wykładowa. Będzie to miejsce gdzie mieszkańcy okolicy będą mogli przyjść i wspólnie spędzić czas, ale nie tylko. Plenerowa sala będzie wyposażona w ławki, krzesła, a także ścianę, na której będą wyświetlane filmy.

- To jedyna taka inwestycja w Polsce. Nasza Zielona Sala Wykładowa będzie miejscem warsztatów, prelekcji, ale również wystaw i konferencji dla lubelskich firm. Naszym głównym założeniem było funkcjonalne wykorzystanie zieleni oraz krajobrazu miejskiego - opowiada Niewiadomski. Chociaż prace jeszcze nie ruszyły, w miejscu gdzie ma powstać park pojawiły się już kolorowe meble miejskie w formie wielkich klocków.

- To element promocyjny tego miejsca, który oczywiście zniknie, gdy rozpoczną się prace. Postanowiliśmy powoli przyzwyczajać mieszkańców do naszego pomysłu i spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wraz z pojawieniem się mebli zauważyliśmy, że mieszkańcy spotykali się przy nich z dziećmi, a nawet całymi rodzinami. Doszło do tego, że przychodzili do nas i pytali „Kiedy w końcu będzie nasz park”? - opowiada Bartosz Niewiadomski.

Otwarcie Parku Kieszonkowego i Zielonej Sali Wykładowej planowane jest na 15 grudnia br. Mimo zimowej aury organizatorzy zapewniają jednak, że nawet wtedy w parku będzie co robić. - Planujemy np. wspólne zabawy z użyciem śniegu. Nasz program będziemy dostosowywać do pogody, a prawdziwe, cykliczne zajęcia wraz z drugim, bardziej hucznym otwarciem, zaczniemy od najbliższej wiosny - zapowiada Niewiadomski. Koszt całego projektu to 270 tys. zł.

Agencja Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej zaprasza na zakupy (ZDJĘCIA, WIDEO)
Blok przy ul. Żołnierskiej w Lublinie. Apartament z niedoróbkami
Speed Car Motor Lublin awansował do 1. ligi (ZDJĘCIA, WIDEO)
Wielonarodowa Brygada ma już dwa lata, swój sztandar i patrona - Kurierlubelski.pl

Jesteśmy też w serwisie INSTAGRAM. Obserwuj nas!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski