Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Współpraca Bogdanki z lubelskimi uczelniami wchodzi na wyższy poziom

Michał Dybaczewski
Michał Dybaczewski
Fot. Malgorzata Genca /archiwum Polska Press
Lubelski Węgiel Bogdanka wzmocnił współpracę ze Związkiem Uczelni Lubelskich, w skład których wchodzą: UMCS, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska. Współpraca ma dwa wymiary: edukacyjny i biznesowy.

- Chcemy pozyskiwać kadry, które będą decydować o przyszłości naszej firmy. Chcemy pomóc uczelniom w profilowaniu studentów do pracy w Bogdance, a także w odbywaniu staży – wyjaśniał motywy współpracy prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. Artur Wasil.

Uczelnie mają odpowiadać na potrzeby Bogdanki. Przykładem jest współpraca z Uniwersytetem Medycznym, gdzie na szeroką skalę realizowane są innowacyjne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w Centrum Symulacji Medycznej.

Stroną współpracy z Bogdanką jest także UMCS. – Razem z UMCS rozpoczęliśmy projekt, który też jest współfinansowany przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, czyli pozyskaliśmy pieniądze unijne do tego, żeby stworzyć nowe rozwiązania dla górnictwa. Jest to o tyle ciekawe, że górnictwo jest wyłączone sektorowo finansowania unijnego – mówi Artur Wasil.

Z kolei w Uniwersytecie Przyrodniczym została powołana rada naukowa która ma pomóc kopalni w zakresie rozwoju i działania na rzecz ochrony środowiska. – Chcemy iść w kierunku ochrony środowiska i działań na rzecz otoczenia –przekonuje prezes Wasil.

Podmiotem porozumienia jest Politechnika Lubelska. – Powołaliśmy klaster energetyczny, ale PL stanowi dla Bogdanki największy potencjał w zakresie pozyskiwania kadr – argumentuje prezes Bogdanki. – To ważne, że przemysł przychodzi do nas, a my możemy odpowiadać wspierając pomysły biznesowe – zauważył z kolei prorektor PL, Dariusz Czerwiński.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski