Wybory UMCS. Prof. Michałowski ponownie wybrany na rektora...

  Wybory UMCS. Prof. Michałowski ponownie wybrany na rektora (ZDJĘCIA)

  AW

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Wybory UMCS. Prof. Michałowski ponownie wybrany na rektora (ZDJĘCIA)
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Genca

  Prof. Stanisław Michałowski będzie rządził Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej przez kolejne cztery lata. Podczas piątkowych wyborów jego kandydaturę poparło 149 elektorów. Jego kontrkandydat prof. Ryszard Bera, dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii otrzymał natomiast 32 głosy.
  - Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, którzy namawiali mnie do kandydowania i wspierali w tej trochę dziwnej kampanii wyborczej - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników prof. Stanisław Michałowski, obecny rektor, który przez kolejne cztery lata będzie kierował UMCS, największą w regionie uczelnią.

  Debata kandydatów na rektorów UMCS


  W auli Wydziału Prawa i Administracji zebrało się w piątek przed południem 195 elektorów.
  Decyzję podjęły natomiast 193 osoby, bo kandydaci zdecydowali się nie brać udziału w głosowaniu. Prof. Ryszard Bera zdobył 32 głosy, natomiast prof. Stanisław Michałowski 149. Elektorzy przyjęli wynik owacją na stojąco.

  - W moim rozumieniu pierwsza kadencja została pozytywnie oceniona przez społeczność akademicką - powiedział prof. Marek Pietraś, przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej. - Jednocześnie oznacza to nałożenie olbrzymiej odpowiedzialności, a czas nie jest łatwy ze względów demograficznych i finansowych.

  Głos po ogłoszeniu zwycięstwa obecnego rektora zabrał także prof. Ryszard Bera. - Przyjmuje wynik. Szanuje wynik. Gratuluje zwycięzcy. Dziękuje także , co prawda nielicznemu gronu, które chciało wybrać inną wizję uniwersytetu.

  Czas na realizację programu
  - Zapewniam Państwa, że uniwersytet wcale nie tonie, jak to po niektórym chciałoby się widzieć jego kondycję. Oczywiście mamy wyzwania finansowe, ale na pewno jesteśmy temu wszystkiemu w stanie podołać i dalej rozwijać uniwersytet - powiedział w rozmowie z dziennikarzami prof. Michałowski.

  Wspomniał także, o zamiarze realizacji zawartych w programie wyborczym celów: m.in. tworzenie kierunków dostosowanych do rynku pracy i współpraca z pracodawcami, pozyskiwanie studentów zagranicznych, wzmocnienie pozycji naukowej uniwersytetu.

  - Mamy na prawdę dobrą bazę na wydziałach, zaawansowaną współpracę z wieloma przedsiębiorcami jest szansa na to, że życie naukowe naszego uniwersytetu będzie się wzmacniało - przekonywał prof. Michałowski.

  To nie koniec. W następny piątek elektorzy zbiorą się ponownie w auli Wydziału Prawa i Administracji wybrać prorektorów. Jak na razie rektor nie chciał zdradzić czyje kandydatury zgłosi.  Pogrzeb Zyty Gilowskiej. Najważniejsze osoby w państwie żegnają byłą wicepremier (ZDJĘCIA, WIDEO)

  Lubelskie jest piękne! Wspaniałe zdjęcia Wojciecha Grabowskiego

  Mieszkaniec Lublina jeździł podrabianym radiowozem policyjnym

  MotoArena 2016 w Lublinie: Zapach benzyny i palonej gumy [DUŻO ZDJĘĆ i WIDEO]

  Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Lublinie (ZDJĘCIA)


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na tej uczelni dba się o ideologię od czasu jej powstania . H. Raabe to dziecko z komunistycznego

  fakt faktem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  ...gniazda. Wdzięczne , moskiewskie chazarstwo jako zaufanemu człowiekowi umożliwiło temu karierę i polityczną i "naukową" oczekując wdzięczności. A cóż mogło być lepszym prezentem dla Moskwy jak...rozwiń całość

  ...gniazda. Wdzięczne , moskiewskie chazarstwo jako zaufanemu człowiekowi umożliwiło temu karierę i polityczną i "naukową" oczekując wdzięczności. A cóż mogło być lepszym prezentem dla Moskwy jak nie zakłamywanie życiorysu noblistki polskiego pochodzenia. Dzisiaj ta sama polityczna sitwa tegoż Raabego uhonorowała pamiątkową ławeczką którą odsłonił Michałowski.
  Póki Zwanowska będzie mogła dyscyplinować Prof. Jedynak a Kubiszyn pisać o AK-owcach jako oprawcach Żydów to stanowisko Michałowskiego nie będzie zagrożone.
  Jak dzisiaj wygląda polska demokracja to najlepiej widać na przykładzie - tu KOD z Kijowskim i Trybunał Konstytucyjny z Rzeplinskim ma więcej do powiedzenia niż Naród Polski.
  Wraca "nie ważne jak ludzie głosują ale kto głosy liczy" jak mawiał Wisarianowicz Stalin.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Michałowski ? MIERNY ALE WIERNY jak głosi porzekadło............Bramie Grodzkiej

  analizując fakty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  dalej pani Zwanowska nie będzie zagrożona w utarczce z Panią Prof. Jedynak a Kubiszyn będzie mogła pisać o AK-owcach jako oprawcach Żydów poniekąd firmując swoje wypowiedzi logo tej uczelni.
  Ale...rozwiń całość

  dalej pani Zwanowska nie będzie zagrożona w utarczce z Panią Prof. Jedynak a Kubiszyn będzie mogła pisać o AK-owcach jako oprawcach Żydów poniekąd firmując swoje wypowiedzi logo tej uczelni.
  Ale o czym tu mówić skoro jej założyciel Raabe na ojca Marii obrał Curie. Gdyby tak się nie stało to ten Uniwersytet powinien nazywać się Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie ....UMSC a nie UMCS.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  student

  jajaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  tak, kasa kasa kasa...nasciagajcie murzynow to was wygryza za pare lat i krzyze kaza sciagac ze scian allach akabar. To sie dzieje w anglii kazali krzyze sciagac i pomnik cecila rhodesa....rozwiń całość

  tak, kasa kasa kasa...nasciagajcie murzynow to was wygryza za pare lat i krzyze kaza sciagac ze scian allach akabar. To sie dzieje w anglii kazali krzyze sciagac i pomnik cecila rhodesa. Zydomasoneria amerykanska pcha sie do europy z murzynami sponsoruje wojne sprzedaje bron a potem kaze brach kolorowych bo to tania latwo manipulowalna sila robocza.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PROFESOROWIE ANALFABECI CZY WROGOWIE POLSKI ?

  SYLWESTER (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Fakty historyczne - MARIA SKŁODOWSKA to absolutnie na 100% POLKA ! . Dlaczego lubelscy profesorowie analfabeci chcą "na siłę" ze sławnej Polki zrobić....francuske CURIE...rozwiń całość

  Fakty historyczne - MARIA SKŁODOWSKA to absolutnie na 100% POLKA ! . Dlaczego lubelscy profesorowie analfabeci chcą "na siłę" ze sławnej Polki zrobić....francuske CURIE (sic?) . Pełne imie Patronki lubelskiego Uniwersytetu brzmi - MARIA SKŁODOWSKA CURIE bo wyszła za mąż za francuza CURIE . Czyli skrót Patronki Uniwersytetu brzmi - UMSC (!) a nigdy UMCS. Władze miasta Lublina również muszą być za PRAWDA historyczną !!!.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie SYLWESTRZE niech Pan sobie zada pytanie kim był człowiek założyciel ,pierwszy rektor ?

  analizując fakty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  To był Henryk Raabe ? Tocz to komunistyczna gnida której obojętne było jakim tu językiem się mówi . Ten "Polak" w kozackiej skórze był ambasadorem PRL pod murami Kremla - jakie dla takiego miało...rozwiń całość

  To był Henryk Raabe ? Tocz to komunistyczna gnida której obojętne było jakim tu językiem się mówi . Ten "Polak" w kozackiej skórze był ambasadorem PRL pod murami Kremla - jakie dla takiego miało znaczenie czy Maria była córką Skłodowskiego czy Curie ?
  Weźmy teraz takiego np. Niesiołowskiego który nota bene mniej więcej tym samym się zajmuje co i Raabe jaka prawda dla niego jest ważna ? - poza tą którą sam głosi ?. Lichota na stołkach kształtuje naszą rzeczywistość i to boli.
  Co do Michałowskiego ? - to człowiek typu Wałęsa ,podpisuje wszystko wszystkim którym zawdzięcza swoje stanowisko....taka jest w mojej ocenie prawda.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gosciu

  Gosciu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Madralinski, doczytaj :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  nick (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Nie wiem czy w wyborach rektora wyższych uczelni decydującego głosu nie powinny mieć NIK i prokuratura?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto na prorektorów

  **** (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  A czy wiadomo już z jakich wydziałów będą prorektorzy ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Błędy ortograficzne

  Dziennikarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Dziennikarzu, robienie takich błędów ortograficznych nie przystaje. Szczególnie w artykule o uczelni!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ort

  Ort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Dziennikarz powinien dostać indeks od rektora. I do nauki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prorektorzy

  Mimi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Czekamy teraz na potwierdzenie plotek o zmianach w ekipie Pana Rektora. Ciekawe czy elektorzy wiedzieli co się szykuje, bo na pewno nie zmiana na lepsze!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ach

  KK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Ach się te dziewczynki promują.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UMCS

  Liberał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

  Niski poziom tej uczelni najwidoczniej wszystkim odpowiada.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo