2 czerwca w IV grupie III ligi. Zobacz zdjęcia i wideo

Karol Kurzępa
Sezon w IV grupie III ligi zbliża się ku końcowi. 2 czerwca doszło do kolejnych spotkań, w których nie brakowało bramek, emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

14. porażkę w sezonie ponieśli piłkarze Lewartu Lubartów. Biało-niebiescy ponownie wyszli na przedmeczową rozgrzewkę w koszulkach z hasłem "czy ty też pracujesz za darmo?". Niewykluczone, że frustracja spowodowana brakiem wypłat w klubie przełożyła się na boiskowe zachowanie Konrada Szczotki, który już w 25. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił swoją drużynę. Gospodarze niemal do końca meczu nie potrafili wykorzystać gry z przewagą zawodnika, ale ostatecznie trafili do siatki i sięgnęli po trzy punkty.

Korona II Kielce – Lewart Lubartów 1:0 (0:0)
Bramka: Strzeboński 88 (z rzutu karnego)

Korona II: Drej – Zwoźny (46 Świtowski), Kośmicki, Dziubek, Bujak, Czerwiak, Słabosz (64 Jopkiewicz), Lisowski, Zawadzki (46 Konstantyn, 55 Turek), Piróg, Strzeboński. Trener: Marek Mierzwa

Lewart: Długosz – Michałów, Niewęgłowski, Zbiciak, Niewiński, Pożak (77 Dearman), Maksymiuk (72 Buczek), Szczotka, Najda, Nowak, Żelisko (67 Fularski). Trener: Tomasz Bednaruk

Żółte kartki: Czerwiak, Zwoźny, Świtowski, Jopkiewicz, Piróg – Szczotka (dwie), Pożak, Nowak, Żelisko

Czerwona kartka: Szczotka (za dwie żółte – 25. minuta)

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)

Widzów: 100

Na tarczy z wyjazdowego meczu powrócili również piłkarze Orląt Radzyń Podlaski. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego w Małopolsce z rezerwami ekstraklasowej Cracovii. Dzięki wygranej krakowianie utrzymali się w lidze, natomiast biało-zieloni są w strefie spadkowej, a do rozegrania pozostały im jeszcze tylko dwa mecze.

Cracovia II – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 2:0 (1:0)
Bramki: Jarzynka 45+, Budziński 69

Cracovia II: Wilk – Zaucha, Jarzynka, Bracik, Stachera, Vestenicky (66 Biernat), Vinicius (60 Pieńczak), Pieńczak, Ożóg (88 Supryn), Budziński, Wiśniewski, Strózik. Trener: Piotr Giza

Orlęta: Ciołek – Chaliadka, Chyła, Kamiński, Szymala, Filipowicz, Albertin, Kobiałka, Kleber (89 Wiatrak), Rycaj (68 Kuźma), Kołtunowicz (55 Maj). Trener: Mikołaj Raczyński

Żółte kartki: Bracik – Kołtunowicz

Sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna)

Efektowne zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Avia Świdnik. Żółto-niebiescy strzelili aż pięć bramek ŁKS Łagów. Do przerwy ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Mierzejewskiego prowadziła tylko 2:1, ale po zmianie stron była o klasę lepsza od rywala i zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.

Avia Świdnik - ŁKS Probudex Łagów 5:1 (2:1)
Bramki: Białek 13, 27 (z rzutu karnego), Kursa 48, Kompanicki 55, 60 - Wilk 40

Avia: Sobieszczyk - Kuliga (61 Cielebąk), Kursa, Górka, Drozd, Uliczny (70 Mykytyn), Dobrzyński, Darmochwał (61 Zdunek), Maluga (61 Oziemczuk), Kompanicki, Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

ŁKS: Banach - Styczyński, Ślefarski, Wilk, Krzeszowski, Kolasa (62 Biesiada), Szałas, Gierczak (57 Rogoziński), Mydlarz, Baran (57 Grzela), Szymański (80 Szady). Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Dziwny przebieg miało spotkanie w Zamościu, w którym Hetman podejmował Wisłokę Dębica. Goście wyszli na prowadzenie już w piątej minucie. Kwadrans później czerwoną kartkę zobaczył Dominik Cabała i zaraz potem miejscowi doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie jednak to przyjezdni wygrali 5:2, grając w osłabieniu przez 70 minut.

Hetman Zamość - Wisłoka Dębica 2:5 (1:1)
Bramki: Nastałek 22, Rębisz 86 (samobójcza) – Kozłowski 5, Sojda 55, Kamiński 57, Fedan 70-z karnego, Lubera 87)

Hetman: Wyłupek - Wolanin, Dajos, Grzęda, Gierowski, Szatała, Koszel, Pokrywka (84 Sienkiewicz), Nastałek, Pupeć, Chyrchała. Trener: Władimir Gieworkian

Wisłoka: Mrózek - Cabała, Fedan, Kozłowski, Rębisz, Wójcik, Łanucha, Zygmunt (80 Lubera), Sojda (72 Pawlak), Siedlik (76 Palonek), Kamiński. Trener Dariusz Kantor

Żółte kartki: Szatała, Nastałek - Zygmunt, Sojda

Czerwona kartka: Cabała (za faul taktyczny – 20. minuta)

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów)

19 zwycięstwo w sezonie odniosła bardzo dobrze dysponowana wiosną Chełmianka. Piłkarze trenera Tomasza Złomańczuka w efektownym stylu pokonali Podhale Nowy Targ, już do przerwy prowadząc 3:0.

Chełmianka Chełm – Podhale Nowy Targ 4:1 (3:0)
Bramki: Skoczylas 22, 38, Bednara 31, Grądz 85 – Serafin 55

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Budzyński, Mazurek, Wołos, Skoczylas (76 Prytuliak), Grądz, Bonin (86 Kanarek), Brzyski, Bednara (76 Wawryszczuk), Wójcik (67 Kotowicz). Trener Tomasz Złomańczuk

Podhale: Styrczula – Jeziorski, Lewiński, Tkocz, Tonia (83 Szczepański), Mianowany (65 Budunsky), Serafin, Sobek (37 Surmiak), Nawrot (65 Kobylarczyk), Molis (46 Burnat), Grunt. Trener Marcin Zubek

Żółta kartka: Nawrot

Kibice na meczu Motor Lublin - Fogo Unia Leszno. Głośny dopi...