Droga S17 w woj. lubelskim. Kiedy kierowcy pojadą nowym odcinkiem ekspresówki od węzła Kurów Zachód?

Artur JurkowskiZaktualizowano 
DH/archiwum
Ruszyły już odbiory techniczne nowo wybudowanego fragmentu trasy S17 na odcinku od węzła Kurów Zachód do węzła Skrudki. To oznacza jedno: kierowcy są coraz bliżej dnia, kiedy wjadą na 13 km odcinek nowej ekspresówki. Ale kiedy?

Podstawowe pytanie brzmi teraz, kiedy kierowcy wjadą na nowy odcinek trasy S17. - Termin oddania nowej drogi do użytku to początek czerwca - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA. Zastrzega jednak: - Gdyby nastąpiły jakieś zmiany, to będziemy o nich informować.

Chodzi o odcinek od węzła Kurów Zachód do węzła Skrudki. Ma łącznie 13,2 kilometrów długości.

- Trwają już odbiory inwestycji, które prowadzi zarówno Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego jaki i nasze służby - mówi Nalewajko.

Kluczowa jest w tym przypadku praca WINB. To właśnie on zdecyduje czy wydać decyzję o dopuszczeniu drogi do użytkowania. A ta sprawi, że trasa będzie mogła być otwarta dla kierowców.

- Trwają jeszcze prace porządkowe. Firmie Mota Engil, która wykonuje roboty, zostaną jeszcze do wykonania prace na „starej siedemnastce” ale będzie to możliwe dopiero po przełożeniu ruchu w całości na nową trasę - dodaje Nalewajko.

Budowa tego fragmentu trasy kosztuje 270 mln zł. Prace ruszyły tam na początku 2017 r. Drogową nowością jest nawierzchnia ekspresówki. Główna trasa jest wykonana z betonu. Betonowa nawierzchnia ma 29 cm grubości (pełna konstrukcja trasy ma 64 cm).

Jeszcze w czerwcu kierowcy wjadą na kolejny odcinek S17 czyli prowadzący od granicy z woj. mazowieckim do obwodnicy Garwolina. Łącznie to ok. 25 km trasy.

Pod koniec wakacji oddany do użytku ma być natomiast odcinek między węzłem Skrudki a granicą z woj. mazowieckim, wraz z obwodnicą Ryk. Chodzi o nieco ponad 20 km ekspresówki. - Wówczas kierowcy jadący tranzytem od wschodniej granicy Polski w kierunku Warszawy po wjechaniu w Piaskach na trasę ekspresową będą mogli nią dojechać do końca obwodnicy Garwolina czyli pokonają trasę ok. 140 kilometrów w nieco ponad godzinę - wskazuje Nalewajko.

Pod koniec tego roku mają być gotowe dwa z pozostałych trzech odcinków, pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a węzłem Lubelska pod Warszawą. Natomiast obwodnica Kołbieli (8,7 km) będzie dostępna tylko w ograniczonym zakresie.

S17. W czerwcu zostaną oddane nowe odcinki . A w sierpniu do...

polecane: FLESZ: Rewolucja dla kierowców, te zmiany musisz znać.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-05-15T11:22:52 02:00, Emigrant:

Jak ktoś to odbierze to chyba nieźle w kopercie musi przyjąć. Ta droga nie nadaje się do jazdy. Totalna popelina, nierówności, kamien sprzedawany zamiast na drogę to wywożony. Jak za komuny

2019-05-16T20:13:08 02:00, Gość:

O to to! Dokładnie tak!

2019-05-17T11:30:15 02:00, Gość:

To czemu to nie zgłosisz do odpowiednich służb tylko komentujesz jak to jest źle.

Zatajanie wiedzy o przestępstwie też jest karane

G
Gość

Dla mnie bezie ta droga miała sens dopiero wtedy, gdy zostanie oddana S2 do węzła lubelska.

Wówczas zaryzykuję trasę z Torunia do Lublina przez A2 => S2 => S17 do Lublina.

G
Gość
2019-05-15T11:22:52 02:00, Emigrant:

Jak ktoś to odbierze to chyba nieźle w kopercie musi przyjąć. Ta droga nie nadaje się do jazdy. Totalna popelina, nierówności, kamien sprzedawany zamiast na drogę to wywożony. Jak za komuny

2019-05-16T20:13:08 02:00, Gość:

O to to! Dokładnie tak!

To czemu to nie zgłosisz do odpowiednich służb tylko komentujesz jak to jest źle.

G
Gość
2019-05-15T11:22:52 02:00, Emigrant:

Jak ktoś to odbierze to chyba nieźle w kopercie musi przyjąć. Ta droga nie nadaje się do jazdy. Totalna popelina, nierówności, kamien sprzedawany zamiast na drogę to wywożony. Jak za komuny

O to to! Dokładnie tak!

r
robi458
2019-05-15T11:31:20 02:00, Gość:

Kiedy remont ekspresówki od Lublina do węzła Kurów? Fatalna nawierzchnia, zaledwie w kilka lat ...

Mamy dziury na autostradach, że można koło urwać (np. Okolice Piotrkowa), a komuś przeszkadzają drobne nierówności? Jeżdżę czasami s17 I przy normalnych prędkościach naprawdę nie czuję żeby było aż tak źle. Przy wyższych prędkościach rzeczywiście jest gorzej, ale te drogi są przystosowane do MAX 120, a nie pod drogowych idiotow, więc to do tej prędkości należy wymagać komfortu i bezpieczeństwa - a to może nie idealne, ale wziąz bardzo dobre warunki. I to nie tylko jak na Polskę.

G
Gość
2019-05-15T16:12:36 02:00, Gość:

PIS oficjalnie kolaboruje z Żydami. PO , Biedroń czy inni z SLD też cicho siedzą.

https://www.facebook.com/1971966879776579/posts/2012578012382132?s=100000540976402

A co to ma do powyższego artykułu?

G
Gość

PIS oficjalnie kolaboruje z Żydami. PO , Biedroń czy inni z SLD też cicho siedzą.

https://www.facebook.com/1971966879776579/posts/2012578012382132?s=100000540976402

G
Gość
2019-05-15T11:22:52 02:00, Emigrant:

Jak ktoś to odbierze to chyba nieźle w kopercie musi przyjąć. Ta droga nie nadaje się do jazdy. Totalna popelina, nierówności, kamien sprzedawany zamiast na drogę to wywożony. Jak za komuny

Bzdura. Jak trasa nie została dopuszczona do ruchu, to skąd informacje o jej problemie?

G
Gość
2019-05-15T15:33:12 02:00, N.:

Wszystko fajnie. Co przejazd S17 to widać progres. Mam tylko pytanie, skoro pasy są namalowane, znaki drogowe postawione, w czym więc problem aby puścić już ruch?

Brakuje tych pasów na całym odcinku i brakuje oznakowań poziomych i poziomych.

N
N.

Wszystko fajnie. Co przejazd S17 to widać progres. Mam tylko pytanie, skoro pasy są namalowane, znaki drogowe postawione, w czym więc problem aby puścić już ruch?

G
Gość

Kiedy remont ekspresówki od Lublina do węzła Kurów? Fatalna nawierzchnia, zaledwie w kilka lat ...

E
Emigrant

Jak ktoś to odbierze to chyba nieźle w kopercie musi przyjąć. Ta droga nie nadaje się do jazdy. Totalna popelina, nierówności, kamien sprzedawany zamiast na drogę to wywożony. Jak za komuny

Dodaj ogłoszenie