MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jeden procent szansą na dodatkowy zastrzyk pieniędzy dla lubelskich szpitali w czasach epidemii

Gabriela Bogaczyk
Lubelskie szpitale organizują obecnie zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Oprócz darowizn i przelewów na konto, każdy z nas może przekazać swój jeden procent podatku
Lubelskie szpitale organizują obecnie zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Oprócz darowizn i przelewów na konto, każdy z nas może przekazać swój jeden procent podatku archiwum/zdjęcie ilustracyjne
Lubelskie szpitale organizują obecnie zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Oprócz darowizn i przelewów na konto, każdy z nas może przekazać swój jeden procent podatku. Jest na to czas do końca maja.

- Przy naszej klinice hematoonkologii działa Stowarzyszenie Chorych na Białaczki. Dzięki zebranym funduszom zabezpieczamy pacjentów w terapie niedostępne w naszym kraju w ramach NFZ, jak również wspieramy finansowo potrzebujących pacjentów. W aktualnej sytuacji poprzez stowarzyszenie można przekazać swój jeden procent na rzecz szpitala przy Staszica. Zebrane środki od darczyńców zostaną przeznaczone na skuteczną walkę z epidemią. Będzie to głównie sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej, które trafią do personelu medycznego na wszystkie oddziały - wylicza dr n. med. Justyna Kozińska z kliniki hematoonkologii i transplantacji szpiku SPSK1. Numer KRS to: 0000025986.

Podobne stowarzyszenie działa przy szpitalu w Białej Podlaskiej. Nazywa się "Szansa - Domowy Szpital". W tym roku po raz pierwszy będzie można odpisać na ich rzecz jeden procent podatku. - Będzie to dla szpitala szansa na dodatkowy zastrzyk gotówki, który z pewnością pozwoli na zakup niezbędnych środków do ochrony personelu czy sprzętu potrzebnego w walce z koronawirusem - mówi Magdalena Us, rzecznik bialskiego szpitala. Numer KRS to: 0000177603. Dodajmy, że w szpitalu w Białej Podlaskiej przebywa obecnie trzech pacjentów z zakażeniem koronawirusa. W tym jeden na geriatrii, zaś dziewięć kolejnych osób przebywa w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa.

Inne ośrodki medyczne na Lubelszczyźnie, które nie posiadają organizacji pożytku publicznego, proszą w obecnej sytuacji o darowizny lub przelewy na konta bankowe. Na przykład Fundacja Szpitala Papieskiego w Zamościu zbiera środki finansowe na zwalczanie koronawirusa, m.in. na zakup sprzętu. - Chodzi np. o gogle, przyłbice, kombinezony - wylicza Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora w zamojskim szpitalu.

Również SPSK4 przy Jaczewskiego prosi o darowizny finansowe. - W ciągu ostatnich dni pandemii SARS-CoV-2 doświadczyliśmy ogromnej życzliwości ze strony różnych instytucji, firm oraz osób prywatnych. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękne gesty solidarności. Na przykład ostatnio dostaliśmy samochód od Banku PKO, który będzie służyć nam m.in. do przewozu wymazów czy próbek krwi do laboratorium. Po zakończeniu epidemii będzie wykorzystywany do przewozu pacjentów dializowanych - mówi Marta Podgórska, rzecznik SPSK4 przy Jaczewskiego.

Dodajmy, że niedawno lubelski sklep IKEA przekazał szpitalom i stacjom pogotowia np. łóżka, materace, kołdry i pościel. Zaś spółka Perła - Browary Lubelskie zakupiła ambulans, który przekazała szpitalowi zakaźnemu w Puławach. Podobnie zrobiła Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A, która przekazała temu szpitalowi karetkę, a także użyczyła szpitalom 40 samochodów służbowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski