Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki w Kurierze. Nowości z księgarni

lub
Przedstawiamy kilkanaście nowych tytułów, które pojawiły się w księgarniach.

Eva Garcia Saenz de Urturi „Władcy czasu”, Muza
Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji. Odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu. Rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilzaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii. Natomiast Unai López de Ayala - Kraken - musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy. Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu. Odkrywa, że główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości.

Alice Hoffman „Totalna magia”, Albatros
Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Magnolii, pod opiekę ciotek - Franny i Jet. Nie były to zwyczajne starsze panie, ale jak wszystkie kobiety z rodu Owensów miały moc - potrafiły rzucać uroki i zaklęcia, a specjalizowały się w urokach miłosnych. Z tego też powodu okoliczni mieszkańcy straszliwie się ich bali. I przenieśli swój strach na nowo przybyłe siostry. Dziewczęta dorastały we wrogiej atmosferze. Nic dziwnego, że marzyły tylko o tym, żeby zniknąć. Gillian pierwsza uciekła z domu i korzystała z wolności, nie zawsze w rozsądny sposób, przez co napytała sobie sporo kłopotów. Sally, starsza i bardziej odpowiedzialna, też wyjechała i próbowała prowadzić normalne życie. Ale klątwa Owensów odnalazła je obie i los złączył je znowu, za sprawą fatalnego wypadku.

Melanie Raabe „Cień”, Czarna Owca
„11 lutego zabijesz na Praterze mężczyznę o nazwisku Arthur Grimm. Z własnej woli. I nie bez powodu”. Młoda dziennikarka Norah chce zostawić za plecami dotychczasowe życie i jest świeżo po przeprowadzce z Berlina do Wiednia, gdy jakaś stara żebraczka wypluwa jej te słowa na ulicy niemal prosto w twarz. Norah jest w szoku, bo dokładnie 11 lutego wydarzyło się przed wieloma laty coś strasznego. Mimo to lekceważy słowa niezrównoważonej kobiety. Ale krótko potem pojawia się w jej życiu tajemniczy mężczyzna o nazwisku Arthur Grimm. Kiełkuje w niej straszliwe podejrzenie: może faktycznie ma aż nadto wystarczający powód, by się mścić? Co się naprawdę wtedy wydarzyło, tej najgorszej nocy jej życia? I czy może wyrównać rachunki, nie uciekając się do morderstwa? Hipnotyzująca atmosfera zimowego Wiednia wciąga bez reszty.

Shannon Messenger „Zaginione miasta. Strażniczka”, IUVI
Sophie ma tajemnicę: jest telepatką, słyszy myśli otaczających ją ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i także słyszy myśli. Sophie odkrywa, że istnieje miejsce dla takich jak ona i że jeśli pozostanie ze swoją rodziną, narazi ją na śmiertelne niebezpieczeństwo. Musi błyskawicznie podjąć decyzję, porzucić wszystko i rozpocząć nowe życie w miejscu kompletnie różnym od tego, do którego przywykła. Sophie musi nauczyć się nowego świata, a nie wszyscy są zachwyceni jej powrotem do „domu”. Na samym dnie jej pamięci skrywają się bowiem tajemnice: kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją wśród ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata.

Lee Child „Zgodnie z planem”, Albatros
Reacher autobusem przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Ale wiecie, co mówią o dobrych uczynkach... Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów - w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się, że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów - ukraińskiego i albańskiego. Będzie musiał stawić czoło bandzie lichwiarzy, złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka, która wie nieco więcej, niż chce ujawnić. To będzie długa droga, zwłaszcza że wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu.

Jerzy Chociłowski „Najpierw Polska. Rzecz o Józefie Becku”, Iskry
Nie jest to klasyczna biografia słynnego polityka okresu międzywojennego. Autor pisze o Becku nie stroniąc od anegdot, ciekawostek i przechadzek w stronę dygresji. Widać wyraźnie, że go lubi i darzy sympatią. Autor nie ma wątpliwości, że Beck był jedną z najważniejszych postaci w II RP i to na jego barkach w niezwykle trudnym czasie po śmierci Marszałka spoczywała przede wszystkim troska o opóźnianie tego, co niestety musiało nieuchronnie nastąpić. Wg autora nie mógł ocalić naszej młodej państwowości, toteż oskarżenia, że był jednym z jej grabarzy i sprawcą wybuchu wojny traktuje bardzo krytycznie. “Ów czarny mit był upowszechniany na emigracji przez generała Sikorskiego, a w okresie PRL stał się już dogmatem. Smutne, że stereotyp ten przetrwał do dziś” - pisze w książce.

Alek Rogoziński „Miłość ci niec nie wybaczy”, Edipresse
Karolina, młoda mężatka, żyje w przekonaniu, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Niestety, pewnego dnia okazuje się, że to tylko iluzja. Karolina łapie go na zdradzie, a rychło okazuje się, że jej partner jest nie tylko zdrajcą, ale i potencjalnym mordercą. A przynajmniej tak podejrzewa policja. Kiedy nad głową jej męża zbierają się czarne chmury, niewierząca w jego winę Karolina, z pomocą swojego szalonego brata, dwóch zwariowanych przyjaciółek i zaprzyjaźnionej autorki kryminałów Róży Krull próbuje zdobyć dowody jego niewinności. Nie będzie to jednak proste zadanie. “Miłość ci nic nie wybaczy” to trzynasta książka autora zwanego Księciem Komedii Kryminalnej, znanego z łączenia intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

Ryan Calejo „Charlie Hernandez i Liga Cieni”, IUVI
Charlie od dziecka godzinami słuchał opowieści swojej babci inspirowanych latynoskim folklorem. Czasem rysowała mu też różne potwory, żeby w razie czego potrafił je rozpoznać. Charlie uważał, że babcia robi to dla przyjemności, że to tylko taka zabawa. Ale... Nagle cały dotychczasowy świat Charliego wywrócił się do góry nogami. Pożar zniszczył jego dom, a rodzice zniknęli bez śladu. Charlie zamieszkał z tymczasową opiekunką, a policja szukała państwa Hernándezów - bez skutku. Na dobitkę Charliemu wyrosły rogi. Potem pojawiły się pióra - na torsie i rękach. Nagle w pamięci chłopaka ożyły opowieści babci o morfancie, mitycznym bohaterze, który potrafi się przemienić w dowolne zwierzę. Kiedy Charlie i Violet Rey wyruszą na poszukiwanie prawdy, przekonają się, że nie wszystkie potwory czają się pod łóżkiem - niektóre paradują w świetle dnia.

Lars Saabye Christensen „Ślady miasta. Ewald i Maj”, Wydawnictwo Literackie
Oslo, dzielnica Fagerborg, rok 1947. Ewald Kristoffersen pracuje w agencji reklamowej, a jego żona Maj jest gospodynią domową. Jak większość mieszkańców powojennego Oslo, małżeństwo stara się jakoś wiązać koniec z końcem, a ich życie niczym szczególnym się nie wyróżnia, może z jednym wyjątkiem: ich syn ma osobliwą naturę. „Jesper przypomina przedziwną strunę, jednocześnie luźną i napiętą”. Główni bohaterowie powieści mieszkają w domu, w którym niegdyś mieszkali dziadkowie autora książki. Ich losy są mocno splecione z miastem. Kto z was nie stał nigdy na rogu ulicy, nasiąkając miejskim zgiełkiem? Jakie ślady zostawiają w mieszkańcach światła i dźwięki miasta? Jakie historie kryją w sobie powojenne protokoły Czerwonego Krzyża z Oslo? Jak te historie się łączą?

Steve Cavanagh „Trzynaście”, Albatros
Byli gwiazdami. Jedną z najbardziej wpływowych par Hollywood. Mieli świat u swych stóp. Teraz ona nie żyje. On jest oskarżony o zamordowanie jej. To będzie celebrycki proces stulecia! Wszystkie dowody wskazują na ewidentną winę Roberta Solomana - aktor zamordował żonę i jej kochanka, chociaż uparcie twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego.Pomimo jednoznacznych dowodów obciążających oskarżonego Eddie Flynn - który nigdy nie broni prawdziwych przestępców - dołącza do zespołu obrony. Już od rozpoczęcia procesu szereg wydarzeń na sali sądowej wzbudza wątpliwości Eddiego. Coś niepokojącego dzieje się w ławie przysięgłych. Uporczywie nasuwa mu się pytanie: A co jeżeli Robert nie jest jedynym aktorem na sali sądowej? Co, jeśli zabójca wcale nie siedzi na ławie oskarżonych?

Mons Kallentoft „Krzyk do nieba”, Rebis
W skwarny sierpniowy dzień mały chłopiec zostaje znaleziony martwy w samochodzie. Kiedy na miejsce dociera komisarz Malin Fors, jego matka siedzi pod drzewem, trzymając synka w objęciach. Wszystko wskazuje na to, że zapomniała o chłopcu śpiącym w samochodzie. Kobieta przeszła niedawno załamanie nerwowe i nie może polegać na swoich zmysłach ani pamięci. Śledztwo szybko zostaje zamknięte. Wkrótce w Linköpingu dochodzi do kolejnego morderstwa i Malin wraz kolegami musi wrócić do tej sprawy, która, jak się okazuje, jest jedną wielką grą pozorów. Malin głęboko przeżywa to śledztwo. Wie, że granica między dobrem a złem bywa niezwykle cienka i że każdy człowiek ma swoją mroczną stronę. To już kolejna książka Kallentofta, której bohaterką jest sympatyczna komisarz Malin Fors.

Natasza Socha „Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają”, Edipresse
Julia ma 42 lata, trójkę dzieci i jest zwyczajną żoną i matką. Jej życie to zlepek rytuałów, monotonych i przewidywalnych. Świat Julii staje na głowie, kiedy podsłuchuje rozmowę dwóch kobiet, bez skrępowania opowiadających o pozamałżeńskim życiu seksualnym. Julia nie lubi seksu, uważa, że jej ciało dawno już uległo wyziębieniu. Trochę wbrew sobie, a trochę z ciekawości nawiązuje wirtualną przyjaźń na jednym z portali randkowych. Kiedy umawia się na pierwsze spotkanie, rusza lawina zdarzeń, której nie da się zatrzymać. Julia na nowo odkrywa siebie, po raz pierwszy mówi głośno o swoich potrzebach, poznaje własne ciało, siłę dotyku i budzi uśpione pragnienia. Przypomina sobie, że jest kobietą. Dlaczego kobiety czasem zdradzają? Czego szukają? Czego się wstydzą?

Graham Masterton „Świst umarłych”, Albatros
To zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla tych, którzy lubią puszczać parę z ust: tylko milczenie może cię ocalić. Sierżant Kieran O’Regan tropił najgroźniejszych przestępców. Teraz nie żyje. Na cmentarzu znaleziono jego pozbawione głowy ciało z wetkniętym w gardło fletem. To makabryczne zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla potencjalnych informatorów. O’Regan miał bowiem dostarczyć kluczowe dowody w śledztwie dotyczącym korupcji w policji. Dochodzenie było powiązane z aresztowaniem miejscowego dealera narkotyków, który - choć nie brakowało dowodów jego winy - uniknął kary. Gangstera wsadziła za kratki nadkomisarz Katie Maguire, która za wszelką cenę chce doprowadzić tę sprawę do końca. Ale kiedy kolejny policjant zostanie zamordowany w ten sam sposób, Katie zrozumie, że ludzie wolą milczeć.

Przemysław Żarski „Ślad”, Czwarta Strona
W studniówkową noc 1993 roku ginie Sylwia Nowicka. Dziewczyna kłóci się z chłopakiem i wraca pieszo do domu, a następnego dnia znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, a wysłany do rodziców list pożegnalny sprawia, że w teorię na temat porwania niemal nikt już nie wierzy. Blisko dwadzieścia pięć lat później, w jednym z mieszkań w centrum Sosnowca policja trafia na kasetę VHS z zapisem zabójstwa młodej dziewczyny. W mieszkaniu nie ma ciała ani żadnych śladów wskazujących na to, że doszło tu do zbrodni. Komisarz Robert Kreft i jego zespół muszą ustalić, kim jest ofiara, a także kto i kiedy pozbawił ją życia. Poza tym dlaczego akurat teraz ktoś podrzucił taśmę śledczym? “Ślad” to opowieść o tym, że jedna nierozważna decyzja może zrujnować życie wielu ludzi.

Robert A. Heinlein „Drzwi do lata”, Rebis
Dan Davis, inżynier i wynalazca, stworzył dzieło swojego życia - robota, który może wykonywać praktycznie wszystkie prace domowe. Zamiast jednak osiągnąć gigantyczny sukces finansowy Dan stacza się na samo dno i wpada w alkoholizm, gdyż jego chciwy partner biznesowy i dwulicowa narzeczona podstępem odbierają mu firmę i prawa do wynalazków. I nie poprzestają na tym - doprowadzają również do tego, że Dan pogrąża się w Długim Śnie, czyli hibernacji przeprowadzanej pod nadzorem towarzystw ubezpieczeniowych. Dan budzi się trzydzieści lat później i odkrywa, że świat bardzo się zmienił. Przy błyskawicznych postępach nauki być może nawet uda mu się cofnąć w czasie i zemścić na swoich prześladowcach i uratować sytuację, a ważną rolę odgrywa w tej historii jego kot. To jedna z lepszych powieści Heinleina.

J.D.Robb „Śmierć i ryzyko”, Edipresse
Tym razem porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji bada sprawę podłożenia bomby w biurowcu na Manhattanie. Rogan, wiceprezes do spraw marketingu, na spotkanie w sprawie fuzji dwóch firm wszedł obwieszony ładunkami wybuchowymi. Eksplozja zabiła jedenaście osób i kilka raniła. Wywołała też chaos i przyczyniła się do antyreklamy firm, ale nie powstrzyma fuzji. Eve Dallas szybko potwierdza, że Rogan, człowiek oddany pracy i rodzinie, został brutalnie zmuszony do detonacji bomby. Aby uratować życie żony i córki na żądanie ludzi, którzy je przetrzymywali i torturowali, wybrał samobójstwo i masowe morderstwo. W trakcie śledztwa okazuje się, że zbrodnia była dokładnie przemyślana, a sprawcy swój plan udoskonalali przez kilka miesięcy. Jaki cel przyświecał sprawcom? Dlaczego wybór padł na Rogana i jego rodzinę?

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski