Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubelskie firmy wspierają lekarzy. Na walkę z koronawirusem przekazują samochody, łóżka i pieniądze

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Łóżka, materace, kołdry i pościele przekazał szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego w regionie lubelski sklep IKEA.
Łóżka, materace, kołdry i pościele przekazał szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego w regionie lubelski sklep IKEA. mat. nadesłane
IKEA, PGNiG i Grupa Azoty. To kolejne firmy, które pomagają szpitalom z województwa lubelskiego w walce z koronawirusem. W jaki sposób?

Łóżka, materace, kołdry i pościele przekazał szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego w regionie lubelski sklep IKEA.

- Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, która wymaga od nas szczególnej troski o innych. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc na rzecz pracowników służby zdrowia z naszego regionu - mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Pomoc IKEA trafiła do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, gdzie przekazano łóżka dla personelu medycznego. Wśród dostarczonych rzeczy są także: garnki, pościel oraz koce. Przekazane produkty IKEA będą służyć lekarzom, ale z części z nich skorzystają także pacjenci przebywający na oddziałach.

Kolejną placówką jest Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, w którym zorganizowany ma być oddział zakaźny dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, mającymi podejrzenie lub stwierdzenie koronawirusa. IKEA, przekazując łóżka, materace oraz pościel, pomogła stworzyć dla tego oddziału 20 kompletnych miejsc noclegowych dla personelu, który na czas epidemii będzie nocował w szpitalu.

IKEA zadbała także o personel ratownictwa medycznego przekazując potrzebne produkty do sześciu Stacji Pogotowia Ratunkowego z regionu. Rzeczy trafiły do stacji w Lubartowie, Ostrowie Lubelskim, Kocku, Piaskach, Łęcznej oraz Lublinie (Bronowice). Wśród przekazanych produktów znalazły się m.in. ręczniki, poduszki, łóżka oraz sofa. Dzięki temu uda się zorganizować miejsce, w którym ratownicy medyczni znajdą chwilę wytchnienia i odpoczynku podczas pełnionych dyżurów.

Pieniądze
230 tys. zł w ramach pomocy organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych trafiło do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Środki na zakup wyposażenia medycznego pomagającego w zwalczaniu epidemii – m.in. bronchofiberoskopu, który ułatwia badanie dróg oddechowych przekazała spółka PGNiG.

- Chcemy być blisko lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych – prawdziwych bohaterów tych dni - mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG SA. To kolejna inicjatywa tej spółki na rzecz walki z trwającą epidemią. Do tej pory przeznaczyła za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza łącznie ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali.

W okolicach Lublina znajduje się kopalnia ropy naftowej i gazu ziemnego. Jest ona częścią Ośrodka Kopalń Łańcut, należącego do PGNiG.

Samochody
Placówki służby zdrowia wesprze także Grupa Azoty. Przedsiębiorstwo nawozowo-chemiczne użyczy szpitalom 40 samochodów służbowych. Będą wykorzystywane w działaniach na rzecz zwalczania koronawirusa (przewóz próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów). Blisko 40 z tych aut już trafiło do placówek wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Dziesięć z nich wspiera lekarzy w województwie lubelskim.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski