Małgorzata Sokół z Wojewódzkiego Urzędu Pracy przechodzi do ratusza

  • Kurier Lubelski

sko

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy lada moment zostanie pracownikiem Urzędu Miasta. Małgorzata Sokół nadal będzie zajmowała się rynkiem pracy. Nową szefową WUP została Katarzyna Tokarczuk.

Sprawdziły się na nasze wcześniejsze informacje, że Małgorzata Sokół nie będzie dłużej kierowała podlegającemu marszałkowi województwa WUP. Działaczka Platformy Obywatelskiej odchodzi ze stanowiska i zostanie zatrudniona w urzędzie miasta. Już od piątku.

- Zostanie zatrudniona w Urzędzie Miasta Lublin na stanowisku głównego specjalisty w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych - potwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka ratusza i wyjaśnia, ze miasto chce wykorzystać doświadczenia Sokół. - Będzie sprawowała m.in. nadzór nad Miejskim Urzędem Pracy. związku z tym, że lubelski rynek pracy jest największy w województwie i wymaga aktywnego współdziałania samorządu z pracodawcami i wykorzystania możliwości, jakie dają środki unijne, chcemy wykorzystać dotychczasowe, wieloletnie doświadczenie Pani Małgorzaty Sokół na stanowisku Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy, by jak najefektywniej rozwijać rynek pracy w Lublinie. Pani Sokół od lat zawodowo była związana z pracą w samorządzie i bliskie są jej sprawy społeczne - mówi Duma.

Opisaliśmy trwającą od końca listopada karuzelę kadrową w urzędzie marszałkowskim (po przejęciu władzy przez PiS) i podległych mu instytucjach. - Szykujemy reorganizację urzędu, aby uprawnić prace poszczególnych departamentów. Te działania są niezbędne do realizacji zadań i priorytetów jakie stawia przed sobą marszałek oraz zarząd województwa lubelskiego - tłumaczy Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka.

Nową szefową WUP została Katarzyna Tokarczuk. W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie pracuje od 12 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Kadrowa karuzela u marszałka
Przypomnijmy, że PiS zapowiadał zmniejszenie zatrudnienia w urzędzie. Tymczasem na koniec października 2018 r. w urzędzie marszałkowskim pracowały 1262 osoby, a na koniec lutego tego roku o trzy więcej.

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.03.2019, 21:49

Pani Kasia T. zaczyna sama o sobie pisać komentarze....zabawne. A może chce żeby koledzy z PiS docenili jej fachowość na stanowisku dyrektora (ha ha )

17.03.2019, 19:18

Kto się założy, że dwa ostatnie komentarze napisała sama pani Tokarczuk o sobie? :))))))) To zastanawiające, że bardzo dużo w nich konkretnych szczegółów znanych i pamiętanych tylko przez nią samą....

17.03.2019, 11:21

Panie Marszałku genialna decyzja ! Popieram przedmówce. Czytałem komentarze. Wiem że Katarzyna Tokarczuk wdraża i rozlicza projekty unijne od lat. Od naboru oceny po koncowe rozliczenie.Zna więc wszystkie dotychczasowe programy.pracowała przy SPO RZL POKL RPO ZWL POWER czy zatem nie jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku ??? Korzystajmy zatem wszyscy z tej wiedzy bo to nie jest polityk tylko praktyk.dziekujemy Panie Marszałku za taki wybór !!!!!!

17.03.2019, 11:03

Dla wszystkich niedoinformowanych Pani Kasia to gdzie się teraz znalazła zawdzięcza tylko i wyłącznie swojej wiedzy merytorycznej. Doceniana była za fachowość przez poszczególnych dotychczasowych Dyrektorów WUP. Przeszła zawodowe wszystkie szczeble tj. Od pracownika do Kierownika .W WUPie była również za fachowość doceniona przez Panią Sokół nie Za to że jest politykiem bo nim nie była tylko za wiedzę jaką posiadała. Teraz dostała propozycję bo jest fachowcem i za to znowu została doceniona.Przypominam że Pani Sokół przyszła na Dyrektora WUP z kancelarii Marszałka Grabczuka nie wiedząc nawet czym zajmuje się Wojewódzki Urząd Pracy

16.03.2019, 17:00

Czyli pani Tokarczuk została mianowana kierownikiem przez panią Sokół z PO i w ramach wdzięczności zajęła jej dyrektorski stołek, tyle że z opcji PIS. Hihihi! :)))

15.03.2019, 15:25

Sokołowa to najgorsza dyrektor od kiedy istnieje Wup zero merytoryki tylko nienawiść do ludzi którzy nie byli z po podobnie jej zastępca fatyga który większość czasu przesiedział na udawanych zwolnieniach lekarskich mam nadzieję że ZUS sprawdzi jego obecną chorobę polityczną

15.03.2019, 11:05

Do Ilwona - czy dyrekcja tego urzędu była zła? Jesteś pewnie pracownikiem tego urzędu....ile razy w przeciągu swojej pracy dostałas podwyżkę? I czy w ogóle kiedykolwiek ją dostałaś? No chyba...że jesteś z Chełma. A to przepraszam, to zmienia postać rzeczy!

15.03.2019, 10:21

Ludzie po prostu zazdrościcie pani Kasi, bo jest bardzo sprytna! Z szeregowego pracownika w Powiatowym Urzędzie Pracy w Krasnymstwie została dyrektorem. W międzyczasie była kierownikiem. Tak się robi karierę, a Wam szkoda. To, że zaczynała od PSL, potem PO, a teraz PIS to szczegół. Czepiacie się! Jakby trzymała się jednej partii, to dalej by bezrobotnych w Krasnymstawie obrabiała.

15.03.2019, 09:59

Tak czytam te komentarze i zastanawiam się czy ta cała dyrekcja tego urzędu była taka zła? Mam kilku znajomych w tym urzedzie i sam byle kiedyś ich petentem i nic złego od nich nie słyszałem. Wręcz przeciwnie ze dyrekcja dbała o ludzi ze za ciężka pracę dostawali premię, finansowali studia magisterskie. O co w tym wszystkim chodzi? Przeciez jesli bylo tak zle to ide i zwalniam sie z pracy i .szukam nowej.A moze tylko tzw. hejt

15.03.2019, 09:55

poczytajcie jak rządzi pis w marszałkowskim Bez przetargu, bez zapytania ofertowego znajomi dostają zlecenia za 60 tys. zł, wcześniej na kwotę 4950 zł

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/marszalkowie-na-wizji-za-60-tys-zl,n,1000238866.html

15.03.2019, 09:52

Kadrowa karuzela u marszałka
Przypomnijmy, że PiS zapowiadał zmniejszenie zatrudnienia w urzędzie. Tymczasem na koniec października 2018 r. w urzędzie marszałkowskim pracowały 1262 osoby, a na koniec lutego tego roku o trzy więcej.

15.03.2019, 09:08

Teraz to zacznie PiS swoje rządy w kolejnej instytucji. Będą jeszcze płakać pracownicy i wspominać jak kiedyś spokojnie mogli pracować za czasów dyr Sokół

15.03.2019, 08:57

Oj zatesknią jeszcze za Sokół pracownicy WUP, jak przyjdzie na dyrektora nowy nominat pisowski... mądry tylko dlatego że pisowski

15.03.2019, 08:30

Kicia, 100 % racji.

15.03.2019, 08:29

Ktoś napisał, że Kazio to dobry człowiek. Albo mało zorientowany albo ze starej nomenklatury. Kazio to największy darmozjad i ślizgacz a do tego wcale nie jest dobry człowiek.

14.03.2019, 23:23

Pani Sokół Panie Fatyga jutro dla nas pracowników święto narodowe ...doczekaliśmy się że Was nie ma !!! Otwieramy szampana !!! Jeszcze tylko kilka osób trzeba usunąć że stołków i przyjęcie wydamy huraaaaa

14.03.2019, 22:49

Może nowa Dyrektorka doceni również finansowo wszystkich pracowników a nie TYLKO tych z Chełma i okolic, bo słyszałam że tak było

14.03.2019, 22:03

nikt w WUPie nie będzie tęsknił za Sokołową. NIC dla ludzi nie robiła tylko promocja własnej osoby. Może nastąpi więcej normalności i szacunku dla pracowników

14.03.2019, 21:57

"PiS zapowiadał zmniejszenie zatrudnienia w urzędzie. Tymczasem na koniec października 2018 r. w urzędzie marszałkowskim pracowały 1262 osoby, a na koniec lutego tego roku o trzy więcej."

14.03.2019, 21:00

Atmosfera z tego co słyszałam była tam fatalna. M. Sokół stworzyła tam kastę uprzywilejowanych pracowników. Jedną z nich była na pewno K. Tokarczuk, która kierowniczy stołek zawdzięczała M. Sokół. A teraz w ramach "dobrej zmiany" dostanie lepszy tylko, że od PISu. Brawo PIS.

14.03.2019, 21:00

Oj jeszcze zatęsknicie za normalnością w wup. Coś za dużo chętnych do rządzenia u bram stoi. Teraz ....wa my.

14.03.2019, 20:48

Ulubienica i protegowana Fatygi ...p.o. dyrektorem z nadania PISu ? Wow, ciekawe. Może nadszedł czas aby to Warszawa zaczęła przyglądać się kandydatom bo ile może znosić tych samych działaczy PO tylko pod szyldem "dobrej zmiany". Lubelski PIS takimi nominacjami tylko zniechęca do siebie tych, którzy chcą prawdziwych zmian w administracji samorządowej. A wybory już niedługo.

14.03.2019, 20:36

ktoś tam wcześniej pisał że jeszcze w WUP zatęsknią za Sokołową - większej bzdury nie słyszałem, w końcu zacznie się przychodzenie do pracy bez stresu i obawy przed pomiataniem i lekceważeniem a jej przydupasy trzęsą portkami a to dodatkowa przyjemność pracownicza