Prasówka 27.06.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Teraz wyższa emerytura na rękę od lipca. Świadczenia brutto i netto po obniżce PIT do 12% - wyliczenia [27.06.2022]”?

Prasówka 27.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Teraz wyższa emerytura na rękę od lipca. Świadczenia brutto i netto po obniżce PIT do 12% - wyliczenia [27.06.2022]

To już pewne bo właśnie 14 czerwca prezydent podpisał sprawie ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Między innymi jej mocą stawka stosowania w pierwszym przedziale skali progresywnej zostaje obniżona z 17% do 12%.

Nie przegap promocji!

📢 Brak prądu w lubelskim. Sprawdź gdzie 27.06 będą planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie

Gdzie mogą wystąpić wyłączenia prądu w lubelskim 27.06? Przedstawiamy spis miejsc, w których planowane są wyłączenia prądu w ciągu najbliższych dni. Brak prądu może być irytujący, dlatego warto na ten czas znaleźć sobie odpowiednie zajęcie, które nie będzie wymagało korzystania z energii elektrycznej. Przyczyną wyłączenia prądu najczęściej są budowy, remonty oraz modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia prądu w lubelskim. Gdzie i kiedy nie będzie prądu?

📢 Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić kilkanaście tysięcy zł. Wazony i szkło drogie jak nigdy

Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

Prasówka 27.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Za nami weekend z Festiwalem Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym w Lublinie [FOTORELACJA]

Kolorowo, koncertowo i radośnie. Tak było 25-26 czerwca w Parku Ludowym w Lublinie, gdzie odbywał się Festiwal Kultury Rodzinnej. W programie wydarzenia nie zabrakło darmowych atrakcji dla najmłodszych, m.in. w postaci animacji, dmuchańców i warsztatów oraz koncertów. Zobacz, jak lublinianie bawili się tu w miniony weekend! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zamość. Aktorzy z Kijowa i Lwowa brawurowo rozpoczęli Zamojskie Lato Teatralne

Było barwnie, bajecznie, pomysłowo i bardzo wesoło. Rozpoczęło się Zamojskie Lato Teatralne. W sobotę (25 czerwca) na miejscowym Rynku Wodnym wystąpił Kijowski Teatr Uliczny Highlights. Mali miłośnicy teatru zobaczyli widowisko pt. „Wesoła bajka o smutnej królewnie”.

📢 Twierdza Leszno zdobyta. Motor Lublin pokonał Fogo Unię

Kibice Motoru czekali na zwycięstwo lubelskiej drużyny na „Smoczyku” od 1991 roku i po 32 latach "Koziołki" ponownie wygrały na stadionie Unii Leszno. Lubelski zespół po triumfie 47:43 pozostaje niepokonany w PGE Ekstralidze, natomiast dla gospodarzy była to pierwsza domowa porażka w tym sezonie.

📢 Wakacje 2022. Autokary wycieczkowe pod lupą policji. Sprawdź, gdzie na Lubelszczyźnie znajdują się punkty kontroli [LISTA]

W związku z wakacjami i wyjazdami na wypoczynek, lubelska policja opublikowała wykaz miejsc, w których prowadzona jest przez policjantów kontrola autobusów wycieczkowych. Aby sprawdzić wykaz punktów w naszym regionie wraz z numerami telefonów kontaktowych, pod którymi można uzyskać wszelkie niezbędne informacje, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Letnie wzory i kolory! Zainspiruj się najlepszymi pomysłami na letni manicure. Oto propozycje od stylistek paznokci z Lublina

Kolorowy manicure nie wychodzi z mody! Zainspiruj się wyjątkowymi wzorami prosto od stylistek z Lublina. Sprawdź, co najbardziej wpada Ci w oko! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 „Polowanie na antyki” w Lublinie. Mieszkańcy miasta tłumnie ruszyli na giełdę staroci. Zobacz fotorelację!

To już tradycja. W ostatni weekend miesiąca na placu Zamkowym w Lublinie pojawili się wystawcy z antykami. Słoneczna pogoda zachęciła wielu lublinian do wybrania się na giełdę staroci w poszukiwaniu antycznych perełek. A było w czym wybierać! Przekonajcie się sami, klikając w przycisk „zobacz galerię” (powyżej) i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Ci księża zmienią swoje parafie [LISTA]

Jak co roku, w czerwcu w archidiecezji lubelskiej zapadły decyzje personalne co do wikariuszy i proboszczów w parafiach. Nominowano także nowych księży.

📢 Nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się Regaty Świętojańskie

W niedzielę 26 czerwca na Zalewie Zemborzyckim odbyły się regaty. Był to Grand Prix 2022 45- lecia Biegnącej Po Falach. Zawodnicy ścigali się w klasach: Omega, Kabinowe i Open. Za organizację odpowiadał Yacht Klub Polski Lublin. Obejrzyj naszą fotorelację, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 GIF znowu wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć szybko! Oto nowe leki wycofane z aptek w Polsce. Pełna lista lekarstw [26.06.2022]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 „Wianki nad Krzną 2022”. Wyjątkowa świętojańska impreza w Łukowie. Zobacz zdjęcia!

Występy lokalnych zespołów, poszukiwanie kwiatów paproci i radosne plecenie wianków, a następnie barwny korowód, zakończony puszczeniem ich do wody przy akompaniamencie ludowej muzyki. Tak było w miniony piątek (24 czerwca) w parku miejskim w Łukowie, gdzie po raz czwarty odbyły się obchody nocy świętojańskiej pod nazwą „Wianki nad Krzną”. Zobacz zdjęcia, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Poleski Park Narodowy zachwyca mieszkańców Lubelszczyzny. Zobacz zdjęcia Instagramerów

Poleski Park Narodowy to niewątpliwie wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jego uroki co roku przyciągają na spacery nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, ale także turystów z całej Polski. Zobacz jak Poleski Park Narodowy i jego okolice prezentują się na zdjęciach Instagramerów. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowe prawo już działa. Od lipca zarobimy więcej – jedni o 5 procent, inni mniej. Sprawdź brutto, netto na wyliczeniach [26.06.2022]

To już pewne, bo ustawa została podpisana 14 czerwca przez prezydenta! Począwszy od lipcowych wypłat do naszych portfeli lub na bankowe konta trafi nieco więcej pieniędzy z racji obniżenia stawki najniższej w skali podatkowej z 17 do 12 proc. Nie będzie to oczywiście pełne 5 proc., bo "po drodze" odejmą nam z tego jeszcze 9-proc. składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Choć nie wszystkim, bo ze składki zdrowotnej zwolnione są na przykład umowy o dzieło. Policzyliśmy więc, w oparciu o kilkanaście przykładów, jak te korzyści podatkowe będą się kształtowały u różnych osób w skali miesiąca i do końca roku. Sprawdź!

📢 Te pnącza są dumą Lublina! Znamy wyniki plebiscytu Skarbów Kultury Przestrzeni [ZDJĘCIA]

Poznaliśmy laureatów kolejnej edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni. W tym roku tematem przewodnim były lubelskie pnącza.

📢 Za nami pierwszy dzień Nałęczowskiego Festiwalu Otwartych Ogrodów. Zobacz zdjęcia!

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów to coroczne święto kulturalne, podczas którego właściciele zarówno restauracji czy pensjonatów, jak i prywatnych posesji, otwierają je dla zwiedzających. Na ich terenie odbywają się kulturalne wydarzenia - koncerty i wystawy, ale także warsztaty i spotkania. Transport ułatwia darmowa komunikacja - rowery miejskie, retro meleksy i ekobus miejski. Obejrzyj naszą fotorelację, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Działacze ekstraligowego Górnika Łęczna cały czas budują zespół na sezon 2022/23. Do drużyny dołączyła Inez Sikora

Działacze ekstraligowego Górnika Łęczna cały czas wzmacniają kadrę przed sezonem 2022/23. Do zespołu wicemistrza Polski najpierw dołączyły Klaudia Fabova, Kinga Bużan, Julia Piętakiewicz, Jagoda Cyraniak, Sandra Urbańczyk, a ostatnio Inez Sikora. Jednocześnie przedłużono umowy z kilkoma podstawowymi zawodniczkami.

📢 Leki wycofane z aptek w czerwcu 2022. Natychmiast wyrzuć te lekarstwa ze swojej apteczki. GIF je wycofał! Sprawdźcie!

LEKI WYCOFANE Z APTEK CZERWIEC 2022. Jest nowa, zaktualizowana lista leków wycofanych przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. W czerwcu Główny GIF wydał nowe decyzje. Najnowsze decyzje dotyczą leku na otępienie oraz syropu, który jest stosowany w leczeniu zaparć oraz zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej. Wcześniejsza decyzja dotyczy m.in. wycofania z aptek popularnego leku na nadciśnienie tętnicze. Wydano także decyzje dotyczące wycofania leków ze sprzedaży: kropli podawanym niemowlętom, zapobiegającym krzywicy u wcześniaków, noworodków i niemowląt, a także maści stosowanej w leczeniu hemoroidów, stanów zapalnych odbytu, szczeliny odbytu, świądu odbytu. Jeszcze wcześniej wycofano znany lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz zastoinowej niewydolności serca oraz antybiotyk o szerokim spektrum zastosowania. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia.

📢 „Lato w mieście” ruszyło! Pokaz jazdy na rolkach rozpoczął wakacyjną akcję na placu Litewskim w Lublinie [ZDJĘCIA]

To pierwsze z wielu wydarzeń w ramach cyklu „Lato w mieście”, który potrwa przez najbliższe dwa miesiące w Lublinie, oferując dzieciom i młodzieży zarówno darmowe, jak i odpłatne atrakcje. W sobotę (25 czerwca) przed mieszkańcami zaprezentował się zespół AS Lublin, który na pl. Litewskim przedstawił technikę i elementy jazdy figurowej na rolkach. Obejrzyj naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wierzbno. Kamil Stoch nie zawodzi swoich kibiców i spełnia marzenia

Trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch tradycyjnie już spotkał się z członkami swojego proszowickiego fanklubu. Tym razem około setki osób miało okazję porozmawiać ze sportowcem na terenie dawnego dworu w Wierzbnie. Sportowcowi towarzyszyła żona Ewa.

📢 UFC. Gala w Las Vegas. Jednogłośna, ale kontrowersyjna wygrana Mateusza Gamrota w walce wieczoru z Ormianinem Armanem Carukjanem

Mateusz Gamrot zwyciężył w gali UFC Fight Night 208, która odbyła się z 25 na 26 czerwca w hali UEFC Apex w Las Vegas. 31-letni Polak w głównej bitwie wieczoru w wadze lekkiej pokonał 25-letniego Ormianina Armana Carukjana. Werdykt sędziów jednak wzbudził kontrowersje.

📢 Zamość. Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 17-latka. Płetwonurkowie wyłowili jego ciało

Poszukiwany od piątku 17-latek z powiatu tomaszowskiego utonął w zamojskim zalewie. Jego ciało zostało wyłowione przez płetwonurków.

📢 Halina z Sanatorium Miłości pokazała swój dom. Tak mieszka królowa Sanatorium Miłości 26.06.2022

Jak mieszka Halina z Pabianic? Dom Haliny z Sanatorium Miłości 3! Halina Jaksa, bohaterka a z programu Sanatorium Miłości 3, zaprosiła nas do swojego domu w Pabianicach i pokazała jak mieszka! Jaka jest Halina z Pabianic, królowa turnusu Sanatorium Miłości 3? Zobacz wnętrza przytulnego domu Haliny, Królowej Turnusu w trzeciej edycji Sanatorium Miłości.

📢 Zamość. W nieczynnym zbiorniku na nieczystości znaleziono dwa ciała

Tragicznie zakończyło się poszukiwanie 64-letniego mieszkańca Szczebrzeszyna. Ciała jego i jego kolegi znaleziono w nieczynnym zbiorniku na nieczystości na posesji, którą zamieszkiwał.

📢 Trwa 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Zobacz fotorelację

W Kazimierzu Dolnym w ten weekend (25-26 czerwca) odbywa się najważniejszy festiwal śpiewaków i kapel ludowych w Polsce. To okazja, by zapoznać się z tradycyjną muzyką. W programie dwudniowego wydarzenia znalazły się nie tylko koncerty, ale także m.in. warsztaty i zabawy ludowe oraz widowisko. Ostatni koncert tegorocznego festiwalu zaplanowano na godz. 17 w niedzielę, a wcześniej odbędzie się m.in. ogłoszenie wyników części konkursowej i występy laureatów.

Zobacz fotorelacją z pierwszego dnia 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, klikając w przycisk „zobacz galerię” (powyżej) i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wieczór polsko-żydowski na placu Litewskim. Na żywo zagrał zespół Ahava z Hrubieszowa

W sobotę (25 czerwca) o godzinie 17:00 na placu Litewskim w Lublinie odbył się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu hrubieszowskiego zespołu Ahava. Uczestnicy wzięli także udział w tańcach izraelskich. Profesor Sabina Bober opowiadała o żydowskim Lublinie. Obejrzyj naszą fotorelację, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 GIF: Leki wycofane z aptek. Masz je w swojej apteczce? Natychmiast usuń! Najnowsza lista 26.06.2022

Leki wycofane z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, ponieważ znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami, dla których te leki zostały wycofane z aptek, a także sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Uważajcie! Leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości co do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Lubelskie liderem wykorzystania unijnych funduszy

We wdrażaniu i wydatkowaniu pieniędzy z Unii Europejskiej województwo lubelskie jest najlepsze w kraju. Władze regionu chwali w tej sprawie nawet opozycja.

📢 Historia stulatki. W środę premiera książki o Lubliniance

„Lublinianka. Klub niezłomny 1921/22-2021”. Taki tytuł nosi publikacja autorstwa prof. dr. hab. Roberta Litwińskiego na temat najstarszego klubu sportowego w Lublinie.

📢 Kibice na „Jancarzu” oszaleli! Ponieśli stalowców na podium! | DUŻO ZDJĘĆ

Takiej atmosfery na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie nie było od dawna! A fani Stali Gorzów mogą wracać do domu spełnieni.

📢 Mieszkańcy Lublina szukają ochłody! Zobacz zdjęcia z upalnego weekendu

Lemoniada ze straganu, a może relaks przy fontannie znajdującej się na Placu Litewskim? Pomysłów na walkę z ponad 30-stopniowym upałem w sobotę było wiele. Zobacz, jak wypoczywali mieszkańcy stolicy województwa lubelskiego w pierwszy, prawdziwy, letni weekend czerwca! Obejrzyj naszą fotorelację, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chirurg z Zamościa ujął się za pacjentami szpitala „papieskiego”. Złożył na siebie donos

Lekarz chirurgii naczyniowej pracujący w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu wyliczył ile trwały niektóre wizyty w poradni, gdzie pracuje. To 6,5 minuty. Uznał, że to narusza prawa chorych. Dlatego zdecydował się na „desperacki” krok. Powiadomił o tym szpitalnego rzecznika praw pacjenta. Sprawa zrobiła się głośna.

📢 Grand Prix w Gorzowie. Fani żużla zjechali z całej Polski i świata | ZDJĘCIA

Warszawa, Wrocław, Gdańsk - to tylko kilka z miast, z których fani czarnego sportu przyjechali na Grand Prix Polski do Gorzowa. Zawody będzie oglądał niemal komplet widzów.

📢 Pomnik Lecha Kaczyńskiego przenosi się w nowe miejsce. Dotychczas jego budowa była planowana przy siedzibie Centrum Kultury

Skwer przy Centrum Spotkania Kultur a nie teren przy Centrum Kultury – to nowa lokalizacja dla pomnika Lecha Kaczyńskiego. Na „przeprowadzkę” monumentu zgodzili się miejscy radni. Będzie on przedstawiał tylko osobę byłego prezydenta RP. Wcześniejsze plany mówiły o tym, że będzie to para prezydencka.

📢 "Nature Medicine": małpia ospa mutuje szybciej niż zakładano

Małpia ospa mutuje szybciej niż pierwotnie zakładano - wynika z artykułu opublikowanego w naukowym czasopiśmie "Nature Medicine". Grupa portugalskich naukowców wykazała w nim, że ​​w próbkach z obecnego roku było około 50 mutacji więcej niż w próbkach z 2018 i 2019 roku. Naukowcy zaznaczyli w artykule, że po sprawdzeniu 15 sekwencji, wirusa można określić "szybko ewoluującym".

📢 Te torty to istne dzieła sztuki! Zobacz, jakie cuda wykonali cukiernicy m.in. z Lublina, Zamościa, Chełma, czy Kraśnika!

Cukiernicy z Lubelszczyzny potrafią stworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Zobaczcie zdjęcia najpiękniejszych tortów wykonanych w Lublinie, Puławach, Zamościu, Chełmie, Kraśniku, Świdniku, Opolu Lubelskim czy Białej Podlaskiej. Te ciasta wyglądają niesamowicie! Przekonajcie się sami, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Puławy, jakich nie znaliście! Koniecznie sprawdź, jak te urokliwe zakątki miasta uchwycili internauci

Puławy to urokliwe miasto położone nad Wisłą w województwie lubelskim. Turystom znane jest przede wszystkim z Pałacu Czartoryskich i Świątyni Sybilli, ale oprócz tych sztandarowych miejsc kryje w sobie także wiele innych godnych odwiedzenia zakamarków. Zobaczcie, jakie nieoczywiste zakątki Puław uchwycili na zdjęciach internauci. Oto najpiękniejsze fotografie z Instagrama! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tak się dopinguje przy Z5. Byliście na meczu żużlowców? Sprawdźcie zdjęcia kibiców Motoru Lublin, może się na nich zobaczycie!

Czy słońce, czy deszcz na trybunach stadionu przy Al. Zygmuntowskich zawsze panuje atmosfera sportowego święta. Tak było w piątek, na meczu żużlowców Motoru Lublin z Arged Malesą Ostrów Wlkp. Zobaczcie fanów "Koziołków", a jeśli byliście na stadionie, to odszukajcie się na naszych zdjęciach.

📢 Zostali zabici, bo byli Polakami. Reportaż wojenny Dmytro Antoniuka. Część XIII

Wiosną 1940 r. przywieziono tu ciała polskich oficerów zabitych w charkowskich więzieniach.

📢 Lubelskie. Chciał ominąć kolejkę, więc próbował przekupić policjantów. Teraz grozi mu 8 lat więzienia

Obywatel Ukrainy stojąc w kolejce do przejścia granicznego miał być ukarany mandatem. Chcąc go uniknąć i ominąć kolejkę, próbował przekupić policjantów.

📢 "Powitanie lata". Spotkanie z youtuberem Lukas TV na dachu VIVO! Lublin. Zobacz zdjęcia

W sobotę 25 czerwca) na dachu galerii handlowej VIVO! odbyło się spotkanie z youtuberem Łukaszem Wdowiakiem, znanym szerzej jako Lukas TV. Na uczestników czekała moc atrakcji. Jakich? Zobacz naszą galerię i przekonaj się!

📢 Górnik Łęczna odsłonił karty i w sparingu pokonał Pogoń Siedlce

Górnik Łęczna pokonał Pogoń Siedlce 3:2, wygrywając drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Z klubu odeszli jednak kolejni podstawowi piłkarze, a kibice swoją dezaprobatę wobec działań władz klubu wyrazili na wywieszonych transparentach.

📢 Szukasz taniego mieszkania w Kraśniku? Sprawdź, czy w dobie szalejącej inflacji jest to możliwe!

Chcesz kupić mieszkanie w Kraśniku i nie przepłacić? Te oferty są właśnie dla Ciebie! Sprawdź, najciekawsze ogłoszenia sprzedaży nieruchomości zamieszczone w serwisie otodom.pl. Aby je zobaczyć, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Od początku wakacji w regionie utonęły dwie osoby. Płetwonurkowie szukają zaginionego 17-latka

W ciągu jednego popołudnia w województwie lubelskim doszło do dwóch utonięć i jednego zaginięcia nad wodą. Z udziałem płetwonurków wciąż trwają poszukiwania zaginionego 17-latka.

📢 Lubelskie. 40-kilometrowa kolejka przy granicy. Zapowiedziano zawieszenie ruchu samochodów osobowych

Kolejka pojazdów do przekroczenia granicy na przejściu Dorohusk-Jagodzin sięga aż za Stołpie. Oznacza to, że ma ona ok. 40 km długości.

📢 Lubelskie. Wypadek z udziałem czterech pojazdów. Są ranni

Na drodze krajowej nr 74 na trasie Hrubieszów-Zosin doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. W wyniku wypadku ranne są dwie osoby. Są utrudnienia w ruchu przy granicy.

📢 26 czerwca to niedziela handlowa? Centra handlowe, markety i sklepy będą czynne. To druga z siedmiu niedziel handlowych w 2022 roku

Zgodnie z nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w większość niedziel sklepy, markety i centra handlowe są zamknięte. Nie jest tak jednak tym razem. Nadchodząca niedziela (26 czerwca), jest jedną z siedmiu, w których prowadzenie działalności handlowej jest dopuszczone. Oznacza to, że w tę niedzielę będzie może zrobić zakupy. Łącznie, w całym 2022 roku zaplanowano siedem takich dni. Nadchodząca, ostatnia niedziela czerwca, jest drugą z tej puli.

📢 Uchodźcy nie pojadą już za darmo autobusami i trolejbusami. Lublin zawiesza ulgę na przejazdy komunikacją miejską. Czy wróci?

Lublin zawiesza prawo do darmowych przejazdów dla uchodźców z Ukrainy. Od lipca będą musieli kupować bilety w komunikacji miejskiej.

📢 Radni rozliczyli prezydenta Lublina. Krzysztof Żuk otrzymał absolutorium za 2021. I to nie tylko głosami radnych „swojego” klubu

Nie było zaskoczeń: prezydent Lublina Krzysztof Żuk uzyskał zarówno wotum zaufania jak i absolutorium za 2021 r. Zdecydowały o tym głównie głosy „jego” radnych, czyli przedstawicieli koalicji prezydenckiej, która ma zdecydowaną większość w Radzie Miasta Lublin. Opozycja była na „nie”.

📢 Czy Amerykanie przejmą lotnisko w Świdniku? Główny akcjonariusz deklaruje: Jesteśmy otwarci

Takiego scenariusza nie wyklucza marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. - Nie wiem czy Amerykanie będą zainteresowani, ale oddanie części lotniska na potrzeby wojska to szansa dla Świdnika – uważa marszałek. Z kolei główny akcjonariusz lotniczej spółki deklaruje, że jest otwarty na taką propozycję.

📢 Były foodtracki, pokazy i wiele więcej. "Rozpocznij lubelskie wakacje jak dawniej" w Chełmie. Zobacz zdjęcia

To było niesamowite powitanie wakacji w Chełmie! "Rozpocznij lubelskie wakacje jak dawniej" to idealny festyn dla małych i dużych. Oprócz atrakcji w postaci dawnych zabaw takich jak kapsel czy berek, chełmianie mogli spróbować wyśmienitych dań z foodtracków a przy okazji zapoznać się z lubelskimi służbami i sportowcami. Zobacz fotorelację z festynu w naszej galerii. Kliknij przycisk "Zobacz Galerię" i przesuwaj zdjęcia strzałką w prawo.

📢 Lubelskie: "Wiła wianki i wrzucała je do falującej wody..." Noc świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej

W Muzeum Wsi Lubelskiej obchodzono wczoraj (24.06) noc św. Jana. Z tej okazji, na mieszkańców którzy przybyli tego dnia do muzeum czekało emocjonujące wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Na miejscu czekały stanowiska pokazowo–warsztatowe, dotyczące zwyczajów i wierzeń związanych z wigilią św. Jana - uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z tematyką medycyny ludowej oraz poznać kilka ziół i ich właściwości. Dodatkowo, chętni mogli nauczyć się samodzielnie wić wianek oraz poznać tradycyjne sobótkowe pieśni. Na najmłodszych czekały wyzwania plastyczne oraz konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci. Wydarzenie zostało dopełnione przez występ zespołu obrzędowego z Hańska, który wystawił przedstawienie pt. „Wilija Św. Jana".

Aby zobaczyć galerię z wydarzenia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: Kto zabił Paulinę S.? Rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa w centrum Lublina

Dożywocie grozi Bartoszowi J., któremu prokuratura zarzuca zabójstwo partnerki Pauliny S. Oskarżony o zbrodnię twierdzi, że to nie on. Ale o szczegółach nie chce mówić.

📢 Robert Lewandowski z żoną Anią. Fascynująca sesja dla katalońskiego dziennika "El Mundo Deportivo". Polaco fantastico! [WIDEO]

Robert Lewandowski z żoną Anią i córkami Klarą oraz Laurą spędzają urlop na urokliwej wyspie śródziemnomorskiej w archipelagu Balearów - Majorce. W zeszłym roku nabyli tam rezydencję, jak podają hiszpańskie media, za 3,5 miliona euro. Wspaniale położoną willę z wszelkimi udogodnieniami kupili zapewne z myślą o przeprowadzce do wymarzonego klubu kapitana reprezentacji Polski - FC Barcelony. Czekając na podpisanie kontraktu z "Blaugraną", państwo Lewandowscy wzięli udział w urzekającej sesji wideo dla katalońskiego dziennika sportowego "El Mundo Deportivo". Zapraszamy do obejrzenia filmu w zachwycającej scenerii Majorki.

📢 Megainwestycja kolejowa w Małaszewiczach coraz bliżej

Ponad 3,3 mld zł ma pochłonąć budowa Parku Logistycznego w Małaszewiczach przy granicy z Białorusią. Zajmująca się inwestycją spółka Cargotor zmieni właściciela i zostanie dokapitalizowana.

📢 Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego w SP nr 7 w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, wzięła udział w uroczystym, miejskim zakończeniu roku szkolnego 2021/2022, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7.

📢 Moda plażowa w PRL-u. Czy pamiętasz, co zakładało się na plażę za dawnych lat?

W czasach PRL-u wakacje nad morzem miały swój niepowtarzalny urok. Tak jak dzisiaj, w ciepłe dni lata ludzie tłumnie ściągali na plażę. Jednak zestaw plażowych akcesoriów, które mieli do swojej dyspozycji, był uboższy niż współcześnie. Plażowicze odpoczywali na zwykłych, często wełnianych kocach, w plażowych koszach lub za niskimi materiałowymi parawanami, zapewniającymi minimum intymności. A tak wyglądała ich garderoba.

📢 Lubelskie: To już wakacje! Uczniowie odebrali świadectwa i zakończyli rok szkolny [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie mogą odetchnąć z ulgą i rozpocząć wakacje! 24 czerwca o godzinie 9.00 miało miejsce oficjalne zakończenie roku, które rozpoczęła msza święta w kościele pw. Ducha Świętego. Następnie uczniowie udali się na główną uroczystości oraz spotkania z wychowawcami. Ci, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem - odebrali je wraz z gratulacjami z rąk Dyrektora Szkoły.

Zobacz zdjęcia z uroczystego zakończenia roku szkolnego, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W niedzielę Święto Roweru w Lubartowie. To już 28. edycja tej imprezy

Janusz Pożak zaprasza w niedzielę do Lubartowa wszystkich entuzjastów rowerowej aktywności. Po raz 28. odbędzie się bowiem Święto Roweru, największa tego typu impreza w Polsce.

📢 Przy budowie domu 77 proc. osób przekroczyło budżet. Winne są drożejące materiały budowlane. Część osób odkłada marzenia o domu na później

Budowa domu to duży wydatek – tak było od zawsze. Jednak w ostatnim czasie szybko rosnące ceny materiałów budowlanych sprawiły, że aż 77 proc. inwestorów przekroczyło zaplanowany budżet na tę inwestycję. Wiele osób zaskoczyła też drożejąca robocizna oraz rosnące raty kredytów. Jak pokazują statystyki, w efekcie spadła liczba wznoszonych budynków. Już wkrótce sytuacja może się jednak zmienić, a to na skutek poluzowania przepisów dotyczących stawiania domów bez pozwolenia na budowę.

📢 Do Chełma przyjechał wyjątkowy autobus napędzany wodorem. Zobacz zdjęcia

W czwartek w Chełmie odbyła się prezentacja autobusu wodorowego Arthur Bus H2 Zero. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Miasta Chełm na czele z wiceprezydent Dorotą Cieślik.

📢 Jacek Jaworek. Jak teraz może wyglądać poszukiwany w związku ze zbrodnią w Borowcach? [ZDJĘCIA]

Śląska Policja opublikowała w internecie portrety progresywne poszukiwanego Jacka Jaworka. Pokazują one, jak ten mężczyzna może obecnie wyglądać. Jaworek jest poszukiwany za zamordowanie trzech osób w Borowcach pod Częstochową.

📢 Barszcz Sosnowskiego znów kwitnie! Gdzie na Lubelszczyźnie trzeba szczególnie uważać na tę niebezpieczną roślinę?

Barszcz Sosnowskiego został sprowadzony do Europy z byłego ZSRR. Rosjanie chcieli stworzyć z barszczy kaukaskich wydajne rośliny pastewne, które miały posłużyć do produkcji pasz. Zmiany genetyczne doprowadziły jednak do powstania niebezpiecznego gatunku. który może spowodować oparzenia II i III stopnia, a także podrażnienie dróg oddechowych oraz oczu. Na stronie barszcz.edu.pl (stan na 21.06. 2022 r.) w woj. lubelskim pojawienie się tej rośliny było zgłaszane 173 razy. Aby sprawdzić lokalizację barszczu na mapie, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Połączą Chodel z Via Carpatią. Kolejny etap inwestycji drogowej jeszcze w tym roku

Co dalej z drogą wojewódzką nr 833 Kraśnik-Chodel? - pyta radny sejmiku Krzysztof Babisz. - Przetarg na kolejny odcinek zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku – zapowiada wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

📢 Wiemy, które gminy są najbardziej eko! Za nami Gala „EKO Gmina” podsumowująca ranking Kuriera Lubelskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Poznaliśmy zwycięzców rankingu Kuriera Lubelskiego. Najbardziej proekologicznymi samorządami okazały się Lublin, Chełm, Zamość, gminy Jeziorzany, Podedwórze i Dębowa Kłoda.

📢 Arkadiusz Onyszko: „Wszyscy będziemy musieli się sprężyć”

W Motorze Lublin zmian nastąpiło już dużo. Zmienił się trener i sztab. Odeszła dziewiątka piłkarzy, jak na razie przyszła dwójka. Czym innym zajmuje się także do niedawna trener bramkarzy, Arkadiusz Onyszko.

📢 Anna Moskwa: Niemcy racjonalnie blokują zakaz rejestracji samochodów spalinowych po 2035 r.

W studio PPG na Kongresie 590 gościła minister Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska. W ocenie naszego gościa decyzja rządu Niemiec, który odrzucił stanowisko Europarlamentu o zakazie rejestracji samochodów spalinowych po 2035 r., jest decyzją absolutnie uzasadnioną i racjonalną.

📢 Niepełnosprawni już nie będą jeździć po pomoc na ul. Diamentową. Nowa siedziba ośrodka informacji

Ratuszowe Ośrodek Informacji Osób Niepełnosprawnych oraz referat ds. dostępności zmieniają siedzibę. Z ul. Diamentowej 2 przenoszą się na ul. Zana 38. Przeprowadzka w najbliższy poniedziałek i wtorek (27-28.06).

📢 Jak karmią w szpitalach? Siostra Bożenna w ostrych słowach skomentowała posiłki: „Jak mam spojrzeć w oczy pacjentowi?”

Pielęgniarka, znana w mediach społecznościowych jako Siostra Bożenna, prowadzi na Facebooku i Instagramie popularne profile opisujące dosadnym językiem pracę i problemy służby zdrowia. Ostatnio sama trafiła do szpitala jako pacjentka. Zbulwersowana pokazała w sieci, co podano jej tam do jedzenia i napisała: „jak mam spojrzeć w oczy pacjentowi, który przez 3-4 dni nic nie jadł, a ja podaję mu na kolację kromkę chleba z galaretką, która od godziny 17 ma mu starczyć do 8 rano?” Pod jej postem o szpitalnym jedzeniu ruszyła lawina komentarzy.

📢 Dzień Ojca z przymrużeniem oka. Oto najlepsze MEMY z okazji święta "głowy rodziny". Zobacz

23 czerwca obchodzimy święto wszystkich tatusiów. Jak Dzień Ojca wygląda okiem internautów? Oto najlepsze memy o Dniu Ojca, tatusiach i ich dzieciach. Miłość ojcowska bywa szorstka? Zobacz, co na ten temat myślą internauci. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Weekend na Lubelszczyźnie nie musi być nudny! Te koncerty i wydarzenia odbędą się w nadchodzących dniach w naszym regionie

Przed nami kolejny czerwcowy weekend na Lubelszczyźnie, w jaki sposób spędzić go ze znajomymi lub rodziną? Podpowiadamy! Sprawdź jakie koncerty, pokazy, wystawy oraz inne eventy odbędą się w nadchodzących dniach w Twoim mieście. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Słoneczny Wrotków idzie na wakacje. To oznacza, że będzie „pracował” codziennie, a nie tylko w weekendy jak w czerwcu

Nie w weekendy, ale codziennie będzie czynny Słoneczny Wrotków. Kompleks basenów nad Zalewem Zemborzyckim rusza „pełną parą” od najbliższego poniedziałku (27.06). Jednocześnie na terenie ośrodka może przebywać ok. 2400 osób. W tym roku za bilety trzeba płacić dużo więcej niż w sezonie 2021.

📢 Lublin: Prymusi nagrodzeni. Miasto wręczyło stypendia naukowe laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych

165 uczniów lubelskich szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia ufundowane przez ratusz. Jeden z nich otrzymał łącznie 7,5 tys. zł. Uczniowie są laureatami olimpiad, turniejów oraz konkursów przedmiotowych.

📢 Urokliwe miejsce na Polesiu Lubelskim. Tu kwitną rumianki i czas jakby zatrzymał się w miejscu! Zobacz zdjęcia

Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Tutaj w krajobrazie zabytkowych poleskich chałup, wśród rozległych łąk i pól turyści mogą odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Wokół cisza, słychać tylko brzęczenie pszczół, dookoła zieleń, kwitnące rumianki i stare, drewniane budynki charakterystyczne dla Polesia. To miejsce to Kraina Rumianku w miejscowości Hołowno, gm. Podedwórze w pow. parczewskim. Droga dojazdowa do tej unikatowej osady usłana jest łanami kwitnących rumianków.

📢 Piaski. To były najlepsze flaczki! Wielki festiwal wrócił po dwuletniej przerwie. Fotorelacja

Na ten festiwal czekano dwa lata. Koronawirus odpuścił i po 24 miesiącach do Piask (powiat świdnicki) powrócił Festiwal Flaków. A smakoszy tego dania nie nie brakowało. Ostatecznie wygrała potrawa zaserwowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Piask Wielkich. Ich danie oceniono na 34 punkty. Na scenie pojawił się także Jakub Kuroń z fundacji „Kuroniówka”, miłośnik polskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu.

📢 Po raz pierwszy na wybiegu w zamojskim ZOO. Para żyraf podbija serca mieszkańców Zamościa i turystów

Do zamojskiego Ogrodu Zoologicznego przybyła niedawno samica żyrafy Rothschilda. To młodziutka, niespełna dwuletnia samica o imieniu Jasira. Dołączyła do jedenastoletniego samca o imieniu Mugambi. Para podobno szybko się ze sobą zżyła. O tym jak to wygląda dowiadujemy się z relacji umieszczanych na stronie facebookowej zamojskiego ZOO.

📢 Lublin. „Kaniorowcy” wystąpili w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Fotorelacja

W piątek (17 czerwca) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. „Kaniorowcy” pojawili się na scenie w ramach koncertu z cyklu „Lublin-Lublinowi 2022”. Zobacz fotorelację z piątkowego koncertu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Na placu Litewskim odbył się festyn „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”. Zobacz zdjęcia

W niedzielę (12 czerwca) na placu Litewskim w Lublinie odbył się Festyn „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”. Podczas wydarzenia śmiałkowie mogli morsować w beczce wypełnionej lodem oraz podziwiać rekonstrukcje historyczne, zabytkowe samochody czy pojazdy wojskowe. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wybieramy dzieci na okładkę gazety - głosowanie rozpoczęte. Czeka mnóstwo nagród! Możesz jeszcze przesłać zdjęcie swojego dziecka

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybierzemy maluchy, które trafią na okładkę. Czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 "365 dni: Ten dzień" [RECENZJA]. Stosunek goni stosunek i stosunkiem pogania. Film na podstawie powieści Blanki Lipińskiej podbija Netflix

Od premiery filmu "365 dni" minęły dwa lata i wciąż zadziwia mnie skala fenomenu tej produkcji. Wystarczyło, że film pojawił się na Netflix i w jednym momencie stał się w najgłośniejszym polskim filmem na świecie w ostatnich latach. Czy nam się to podoba, czy nie, to fakt, któremu nie zaprzeczymy. Teraz jego drogą ma szansę iść kontynuacja pt. "365 dni: Ten dzień". Sprawdźcie naszą recenzję.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Lublin dawniej i dziś. Zobacz, jak zmieniło się miasto i jego charakterystyczne budynki

Jak zmienił się Lublin, jego panorama, czy poszczególne ulice miasta, w tym te najbardziej reprezentacyjne od 1918, czy 1939 roku? Możemy to sprawdzić, oglądając dawne zdjęcia Lublina, znalezione w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego i porównując je z tymi aktualnymi. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej galerii!

📢 Lublin. Gdzie zjeść najlepszy kebab w mieście? Te lokale polecają lublinianie

Najlepszy kebab w Lublinie. Gdzie można zjeść smacznie? Te lokale cieszą się największą liczbą pozytywnych opinii wśród klientów, którzy wyrazili swoje zdanie na Google. Sprawdź, dokąd wartość pójść, by zjeść najlepszego kebaba w mieście, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lumpeksy w Lublinie. Oto TOP 10 najczęściej polecanych sklepów z tanią odzieżą. Sprawdź

Moda na lumpeksy trwa w najlepsze. Coraz więcej osób buszuje po sklepach z tanią odzieżą. To właśnie w nich można znaleźć prawdziwe ubraniowe perełki za grosze. Do których „lumpeksów” w Lublinie warto się wybrać? Sprawdź najczęściej polecane miejsca, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 20 słów, które musisz znać, jeśli pochodzisz z Lubelszczyzny. Sprawdź czy wiesz co oznaczają!

Mieszkasz na Lubelszczyźnie? W takim razie powinieneś znać te słowa! Nasze regionalizmy potrafią zaskoczyć, niejednego turystę, sprawdź które z lubelskich słówek nie są zrozumiałe dla mieszkańców innych regionów. Żeby zobaczyć, które lubelskie słowa przyprawiają niejednego krakusa czy warszawiaka o zawrót głowy, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gdzie w województwie lubelskim zrealizujesz bon turystyczny? Sprawdziliśmy

Polski Bon Turystyczny ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin oraz pomoc osłabionej po epidemii branży turystycznej. Ma formę elektroniczną, a jego termin ważności upływa pod koniec marca 2022 r.. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Aby sprawdzić gdzie w poszczególnych miejscowościach w województwie lubelskim zrealizujesz bon turystyczny, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Podziękowania dla nauczyciela i wychowawcy na koniec roku. Te życzenia i wierszyki na pewno ich wzruszą! [28.06]

Podziękowania dla nauczyciela - to doskonały sposób by wyrazić wdzięczność za trud, jaki wychowawcy wkładają w swoją pracę. Nie wiesz, jaki powinien być tekst podziękowania dla nauczyciela? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej znajdziesz treść podziękowań, a także wierszyki i okolicznościowe rymowanki. Życzenia dla nauczyciela na koniec roku mogą być naprawdę piękne i wzruszające. Sprawdź, jak napisać podziękowanie dla nauczyciela, wychowawcy. Tekst możesz też lekko zmienić do swoich potrzeb.

📢 Dzień Szwagra 2021. Taki szwagier to skarb! Najzabawniejsze MEMY i śmieszne obrazki o szwagrach

Dzień Szwagra jest obchodzony w ostatnią sobotę czerwca. W tym roku przypada 26 czerwca. To okazja do rodzinnego spotkania i zacieśnienia relacji z mężem siostry lub bratem żony. Warto zadbać o to, aby osoba, która dołącza do rodziny czuła się w niej komfortowo. Z tej okazji zobacz MEMY i śmieszne obrazki z internetu. Tak widzą szwagrów internauci! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te koty nie linieją! Urocze kotki, które nie gubią sierści. Te rasy kotów nie zostawiają sierści gdzie popadnie [28.05.2021]

Koty, które nie gubią sierści to ideał? W końcu nie trzeba po nich sprzątać i można bez obaw brać je na kolana. Koty, które nie linieją praktycznie się nie zdarzają – chyba, że w ogóle nie mają sierści. Są jednak takie rasy kotów, które tracą o wiele mniej futra niż inne, a w dodatku ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Marzy ci się mruczek, ale taki, który nie zostawia po sobie kłaczków? Zobacz, które rasy kotów nie linieją zbyt obficie!

📢 Nałęczów zachwyca od lat. Zobacz zachwycające archiwalne zdjęcia uzdrowiska z pierwszej połowy XX w.

Nałęczów od wielu lat przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale i turystów. Architektoniczne perełki, Park Zdrojowy i urokliwe aleje robiły wrażenie już przed wiekiem! Zobacz archiwalne zdjęcia Nałęczowa z pierwszych lat XX w. W galerii znajdziesz zachwycające fotografie z okresu od 1905 do 1945 r. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gdzie na kajaki w Lubelskiem? Sprawdź listę najlepszych spływów kajakowych w regionie

Lubisz aktywnie spędzać czas? Dobrze się składa! Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych spływów kajakowych w województwie lubelskim. Pod uwagę braliśmy tylko te miejsca, które cieszą się największą liczbą pozytywnych opinii na Google. Gdzie na kajaki w Lubelskiem? Sprawdź! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sennik - kradzież. Co oznacza sen o kradzieży samochodu, pieniędzy czy torebki?

Sennik. Kradzież to zwykle nieprzyjemne doświadczenie. Strata cennej rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki i odbić się na zdrowiu. Nie inaczej jest w snach. Sen o kradzieży niejedną osobę potrafi wybudzić i zestresować. Czy gdy śni nam się kradzież, możemy spodziewać się, że spotka nas ona również na jawie? A może taki sen może mieć pozytywne znaczenie? Jeśli śniła ci się kradzież i chcesz wiedzieć, co to dla ciebie oznacza, zobacz, co na ten temat mówi sennik.

📢 Sennik - robaki. Co oznacza sen o robakach? Sprawdź znaczenie

Widziany we śnie robak to nic przyjemnego, podobnie zresztą jak na jawie. Taki sen może nas nie tylko obrzydzić, ale także zaniepokoić, co z kolei będzie skłaniało nas do tego, by poznać jego znaczenie. Co na ten temat mówi sennik? Robaki to motyw, który może we śnie pojawiać się w różnych kontekstach. To nie pozostaje bez znaczenia dla interpretacji marzenia sennego. Jeśli miałeś sen o robakach, zobacz, co może on oznaczać.

📢 Porodówki w Lublinie. Zobacz, jak rodzi się w szpitalu przy Staszica

Przedstawiamy kolejną odsłonę naszego cyklu „Porodówki w Lublinie". Tym razem zaglądamy do szpitala przy Staszica. Jest to jedna z najbardziej obleganych porodówek. Ciężarnym bardzo zależy, żeby tu właśnie rodzić. Dlaczego?

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Jak gotować bób? Żeby nie wzdymał, trzeba znać sztuczkę. Sprawdź! Gotowanie bobu jest proste

Jak gotować bób? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba w czerwcu, kiedy sezon na bób jest w pełni. Kto nigdy nie miał do czynienia z tym warzywem, niekoniecznie wie jak i ile gotować bób, by był dobrze i smacznie przyrządzony. Jednak nawet jeśli zajadamy się bobem co roku, możemy nie wiedzieć, jak gotować go żeby nie wzdymał. Mamy garść porad zarówno dla fanów bobu i początkujących bobożerców!

📢 Rumień po kleszczu. Jak wygląda ślad po ugryzieniu i czym grozi rumień od kleszcza?

Rumień po kleszczu to częsty ślad po ugryzieniu. Warto jednak dokładnie go obserwować, ponieważ może być pierwszym objawem boreliozy. Jeśli masz za sobą ukąszenie kleszcza, sprawdź, kiedy rumień powinien cię zaniepokoić.

📢 Sennik - zdrada. Jaki znaczenie ma sen o zdradzie? Przyśniła mi się zdrada. Co to znaczy?

Sen o zdradzie warto potraktować, jako pretekst do refleksji nad własnymi emocjami oraz tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w naszym związku. Ale spokojnie. Tego typu sny mogą napawać niepokojem, bo chyba nikomu zdrada nie kojarzy się dobrze. Sny o zdradzie można jednak interpretować na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oznaczają one, że czeka nas coś przykrego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubi...

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie