Prasówka 6.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 5.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowość: wyższa emerytura na rękę od lipca. Świadczenia brutto i netto po obniżce PIT do 12% - wyliczenia [6.07.2022]”?

Prasówka 6.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Nowość: wyższa emerytura na rękę od lipca. Świadczenia brutto i netto po obniżce PIT do 12% - wyliczenia [6.07.2022]

Wyższa emerytura na rękę, choć bez podwyżki czy waloryzacji: to już się dzieje, kolejne osoby dostają emerytury z niższą zaliczką na PIT już od 1 lipca br. 14 czerwca prezydent podpisał sprawie ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Między innymi jej mocą stawka stosowania w pierwszym przedziale skali progresywnej zostaje obniżona z 17% do 12%.

Nie przegap promocji!

📢 Te jednostki OSP z Lubelszczyzny dostaną zakupią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we wtorek (5 lipca) podpisano umowy gwarantujące otrzymanie dotacji na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla trzech jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa lubelskiego.

📢 Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie wyprzedaje sprzęt. Ten asortyment od wojska kupisz w dobrej cenie. Sprawdź ofertę od AMW

  • Oferowany towar stanowią rzeczy nowe oraz używane, o obniżonej wartości użytkowej - informuje lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie. A przy ul. Łęczyńskiej 1 w każdy wtorek i czwartek nie brakuje chętnych! Oto najnowszy asortyment oferowany przez AMW. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Prasówka 6.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Jakie zdobienia na paznokciach wybrać? Sprawdź ciekawe inspiracje z Instagrama

Szukasz pomysłów na ciekawe zdobienia na paznokciach? Chcesz dowiedzieć się, jakie wzorki są aktualnie modne i na czasie? W takim razie sprawdź nasz artykuł, w którym znajdują się również posty z Instagrama dotyczące oryginalnych wzorów na paznokciach. Które propozycje najbardziej Ci się podobają?

📢 Poszukiwane rzadkie monety PRL. Te najrzadsze! Ile można dostać za obiegowe monety PRL-u? Kolekcjonerzy są w stanie za nie płacić krocie!

Wartość kolekcjonerska niektórych przedmiotów robi wrażenie zwłaszcza w przypadku pieniędzy, których faktyczne nominały w ogóle by nie sugerowały tak dużej wartości. Dotyczy to w szczególności pieniędzy z PRL-u, które obecnie są warte kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy więcej niż były warte w dniu pojawienia się na rynku. O jakich monetach dokładnie mowa i dlaczego w ogóle są tyle warte? Za jakie monety kolekcjonerzy zapłacą krocie? Zobacz!

📢 Znamy wstępne wyniki matur. Na Lubelszczyźnie egzamin zdało 77 proc. uczniów

W naszym województwie maturę pisało 15 799 osób. Egzaminu nie zdało 23 proc., czyli 3605 uczniów. Nie dla wszystkich jednak porażka jest ostateczna – 15 proc. osób nie zdało matury z jednego przedmiotu, co uprawnia ich do skorzystania z terminu poprawkowego w sierpniu.

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Sprawdź ceny!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Te banknoty PRL-u są warte fortunę! Stare banknoty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów

Niezwykła wartość kolekcjonerska cechuje wiele starych przedmiotów. W szczególności wyróżnia się tu zarówno stare monety, jak i stare banknoty z PRL-u. Choć jeszcze niedawno ich wartość mogła nie robić wrażenia, dla kolekcjonerów są wiele warte. Można na nich zarobić ogromne pieniądze. Jaka obecnie jest ich wartości i od czego ona zależy? Które banknoty są obecnie najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Zobacz!

📢 Chcesz kupić samochód? Te auta można bez obaw kupować. Okazały się najmniej awaryjne według raportu ADAC. Zobacz szczegóły!

Wybór używanego samochodu nigdy nie jest lekki. Część osób kupujący auto kieruje się sympatią do danej marki. Inni zwracają uwagę na rankingi awaryjności poszczególnych modeli. Z pomocą kupującym przychodzi raport ADAC. Ten niemiecki automobilklub co roku przygotowuje raporty dotyczące samochodów. Tegoroczny powstał na podstawie 3,38 mln zgłoszeń dokonywanych przez kierowców, których samochody uległy awarii na trasie w 2020 roku. Które samochody są najmniej awaryjne? Zobacz!

📢 Nie zapomnieli, jak kopać piłkę. Lubelscy oldboje z tytułem wicemistrzów kraju

Do walki o tytuł w Sosnowcu stanęło ponad 20 drużyn z całego kraju. 2. miejsce 9. Mistrzostw Polski w piłce sześcioosobowej wywalczyli gracze KS Lublin.

📢 Tego przystanku nie pomylisz z żadnym innym. Przy Kraśnickiej pasażerowie czekający na autobus poczują się jak w ogrodzie

„Zwykły” przystanek przy al. Kraśnickiej na wysokości szpitala zmieni się w przystanek „zielony”. Pasażerowie czekający na autobus czy trolejbus poczują się jak w ogrodzie. Transformacja będzie kosztować ponad 70 tys. zł.

📢 Rosnące koszty wykańczają warsztaty terapii zajęciowej

Zwiększenia dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych domagają się pracownicy i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Lublina. PFRON odpowiada: - Nie ustalamy stawek, wykonujemy obowiązujące przepisy.

📢 Solidarni. Lublin pomaga mieszkańcom Charkowa. Przedsiębiorcy kupili karetkę pogotowia

Ambulans kupiony przez lubelskich przedsiębiorców trafi do Charkowa. Karetka – sześcioletni opel vivaro – została sprowadzona z Paryża. Pojazd kosztował 60 tys. zł.

📢 Nowoczesne sale zabiegowe powstaną przy al. Kraśnickiej. "Chcemy służyć pacjentom"

Prawie 76 mln zł pochłonie budowa nowego budynku z nowoczesnymi salami operacyjnymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie. - Czekaliśmy na to 46 lat – mówią władze placówki.

📢 Soda oczyszczona do oprysków na mszyce, mączliki, mączniaka i inne choroby. Uwaga na proporcje! Jak wykorzystać sodę w ogrodzie?

Soda oczyszczona jest tania, a można ją kupić w każdym sklepie spożywczym. Najczęściej używamy jej do wypieków, czasem do sprzątania. Ale zalety i właściwości sody powinni docenić również ogrodnicy. Oprysk z sody pomaga pozbyć się szkodników, takich jak mszyce, mączliki (białe muszki), zwalcza też choroby grzybowe, takie jak mączniak, rdza oraz plamistość liści. Jednak stosując oprysk z sody trzeba przestrzegać odpowiednich proporcji, bo zbyt duże stężenie może zniszczyć rośliny. Co zresztą również przydaje się, np. do usuwania chwastów z chodnika. Podpowiadamy, jak przygotować bezpieczne dla roślin opryski z sody i jak jeszcze ją wykorzystać w ogrodzie.

📢 Lubelskie: Szczęśliwy finał poszukiwań 4-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 4-letniego chłopca, który wybiegł z domu, kiedy opiekująca się nim mama weszła na chwilę do łazienki. W działaniach brało udział niemal 50 policjantów.

📢 Kolejny gracz z ekstraklasowym doświadczeniem zasila Motor

To już szóste wzmocnienie w szeregach żółto-biało-niebieskich. Nowym zawodnikiem drugoligowca został obrońca, Przemysław Szarek.

📢 Lublin: Kolejne fałszywe zgłoszenie o ładunku wybuchowym w ratuszu

Około godziny 14:15 przy lubelskim ratuszu zaobserwować można było trzy zastępy straży pożarnej. Powodem był fałszywy alarm o ładunku wybuchowym.

📢 Kadeci Edach Budowlanych Lublin wywalczyli brązowy medal podczas rozegranych w Krakowie w ubiegły weekend finałach Ogólnopolskiej Młodzieży

Kadeci Edach Budowlanych Lublin wywalczyli brązowy medal podczas rozegranych w Krakowie w ubiegły weekend finałach Ogólnopolskiej Młodzieży w Rugby 7. W meczu o trzecie miejsce, podopieczni Piotra Chodunia i Oskara Rudzińskiego pokonali Budowlanych Łódź.

📢 Wójt robił gminne interesy z żoną? Śledczy zarzucają samorządowcowi przekroczenie uprawnień i oszustwa

Dziesięć lat więzienia grozi wójtowi gminy Sułów Leonowi B. i jego żonie. Prokuratura zarzuca mu oszustwa i przekroczenie uprawnień.

📢 Firmy stają do wyścigu. Na zwycięzców czeka nagroda gospodarcza prezydenta Lublina

Innowacyjność, obecność na rynku globalnym, „lokomotywy gospodarcze”, młode firmy oraz przemysły kreatywne – w pięciu kategoriach lubelski ratusz wręczy nagrody gospodarcze prezydenta Lublina. Można już zgłaszać kandydatów.

📢 „Cud lubelski” - lipiec 1949 r. Felieton Instytutu Pamięci Narodowej

W pierwszej połowie 1949 r. rządzący rozpoczęli antykościelne działania i akcję propagandową. Przedstawiali Kościół katolicki jako zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, domagając się jego podporządkowania i usunięcia z życia społecznego. Do tego dochodził strach przed wybuchem kolejnej wojny i przed kolektywizacją. W regionie lubelskim miały także miejsce przypadki niszczenia przydrożnych figur i krzyży.

📢 Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zwalczają hazard

12 urządzeń do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w wyniku przeprowadzonych w ostatnim czasie kontroli w naszym regionie.

📢 Najtańsze ciągniki rolnicze na Lubelszczyźnie. Te traktory kupisz do 12 tys. zł. Aktualne ogłoszenia na OLX. Sprawdź

Na Lubelszczyźnie nie brakuje atrakcyjnych ofert sprzedaży używanych ciągników rolniczych. Z portalu OLX wybraliśmy te ogłoszenia, które nie przekraczają 12 tys. zł. W galerii znajdziesz szczegóły ogłoszeń dotyczących sprzedaży najtańszych traktorów w regionie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pracownicy chełmskiego MOPR-u zapowiadają strajk ostrzegawczy. „Nasze wynagrodzenia są niższe niż świadczenia”

Związek Zawodowy Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, w związku z trwającym sporem zbiorowym zapowiedział strajk ostrzegawczy, który odbędzie się 8 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie i będzie polegał na przemarszu pracowników od siedziby MOPR do Urzędu Miasta w Chełmie.

📢 Bikini w PRL-u. Zobacz, jakie stroje plażowe były najmodniejsze przed 1989 rokiem

5 lipca obchodzimy Światowy Dzień Bikini. Historia tego stroju jest długa, a kobiety nosiły go na przestrzeni wielu dekad. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kostiumy kąpielowe zakładały Polki w okresie PRL-u. Preferowały bikini, czy stroje jednoczęściowe? Przedstawiamy modę plażową z dawnych lat.

📢 Przyszedł widz do kina, a filmu nie ma. W sobotę w CSK w Lublinie nie został wyświetlony „Między dwoma światami”

Niemała niespodzianka czekała osoby, które wybrały się na film „Między dwoma światami” do Kina CSK. Zaskoczenie jednak nie dotyczyło fabuły, bo tej widzom nie udało się poznać.

📢 Ciemne chmury nad Lubelszczyzną. IMGW ostrzega przed silnym deszczem i burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym deszczem i burzami w województwie lubelskim. W związku z opadami może podnieść się stan wód w niektórych rzekach regionu.

📢 Lublin. Remont ważnej ulicy na LSM-ie. Ratusz mówi „tak” inwestycji, której wartość szacuje na 9 milionów

Ul. Wallenroda czeka przebudowa, której mieszkańcy miasta domagają się od lat. Wstępny koszt robót szacowany jest na 9 mln zł. Ratusz zapowiada zmiany w budżecie Lublina, które umożliwią ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji.

📢 Mistrzowska atmosfera na trybunach przy Z5. Tak się wspiera żużlowców Motoru Lublin! Wystarczy zobaczyć zdjęcia lubelskich kibiców

Liderzy w tabeli i na trybunach przy Z5! Tak można określić to co dzieje się w PGE Ekstralidze w 2022 roku. Kolejne zwycięstwo Motoru Lublin zagwarantowało drużynie awans do fazy play-off. Ale duży wkład w kapitalną formę żużlowców mają kibice, którzy nie bez powodu są uznawani za najlepszych w kraju! Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, które w mediach społecznościowych publikują kibice Motoru. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kazimierz Dolny nie traci na popularności. To miasto zachwyca nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny! Zobacz

Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Bez względu na pogodę czy porę roku do tego miejsca przyjeżdża zarówno tłum turystów, jak i mieszkańców naszego województwa. Zobacz, jak to piękne miejsce prezentuję się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Żużlowcy Motoru Lublin z kolejnym sukcesem. Kibicowaliście? Mamy zdjęcia lubelskich trybun! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Skoro żużlowcy Motoru wygrywają mecz za meczem, to nic dziwnego, że na twarzach kibiców z Lublina widać wyłącznie uśmiech. Tak było także na meczu z Apatorem Toruń. Odszukajcie się na zdjęciach, a jeśli nie było was na stadionie, to koniecznie sprawdźcie, jaka atmosfera panuje przy Al. Zygmuntowskich.

📢 Pożar dawnego pensjonatu w Kazimierzu Dolnym. Akcja gaśnicza trwała całą noc

13 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, jaki pojawił się na terenie dawnego pensjonatu w Kazimierzu Dolnym.

📢 Niebiesko-żółta Muszla Koncertowa. Kalush Orchestra wystąpił w Lublinie [DUŻO ZDJĘĆ]

To, że poniedziałkowy koncert zwycięzców ostatniej edycji Eurowizji będzie wykraczał poza ramy artystyczne było wiadome jeszcze przez wydarzeniem. Albowiem od razu po wygranej Ukraińcy zaczęli realizować ogólnonarodową misję pod tytułem „niepodległa Ukraina”. Hasło to wybrzmiewało także na koncercie w Lublinie, bo chociaż werbalnie ze sceny nie padło, to każdy wiedział w imię czego toczy się na niej gra. Wyjątkowy wymiar koncertowi Kalush Orchestra nadali zresztą sami organizatorzy – Centrum Kultury – angażując Jarosława Koziarę do stworzenia na tę okazję specjalnej „ognistej” scenografii.

📢 Zrezygnował z części etatu, żeby miasto nie odebrało mu mieszkania. – Kryteria by dostać lokal socjalny są nieżyciowe – mówi nasz Czytelnik

  • To gorzej niż eksmisja, bo przy niej czeka się na mieszkanie, a tu może się okazać się, że wbrew sobie zmienię się w „dzikiego” lokatora – żali się pan Marcin. Od sześciu lat mieszka przy Lubartowskiej w mieszkaniu socjalnym. Boi się, że je straci, bo może przekroczyć kryterium dochodowe uprawniające do lokalu. – Obniżyłem etat w pracy do jednej czwartej, aby mniej zarabiać. Ale nie wiem czy to wystarczy – mówi.

📢 Nowoczesna balia do Twojego ogrodu

📢 Łuków. Uderzył w znak drogowy i zaparkował wśród krzewów na rondzie

44-latek stracił panowanie nad autem, uderzył w znak drogowy i „zaparkował” na wysepce na łukowskim rondzie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

📢 Kalush Orchestra odwiedzili Help Ukraine Center w Lublinie! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ukraiński zespół hip-hopowy z Kijowa, znany także z wygrania tegorocznej Eurowizji - Kalush Orchestra, odwiedził w poniedziałek (04.07) Help Ukraine Center w Lublinie. Muzycy spotkali się z wolontariuszami, odpowiadali na pytania fanów, pozowali do zdjęć, a nawet zaśpiewali jeden ze swoich utworów. Jak przekazywali artyści, takimi akcjami chcą przypomnieć, że wojna na Ukrainie cały czas trwa.

Kalush Orchestra nie wyjeżdża jeszcze z naszego miasta - artyści wystąpią o godzinie 20.30 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Część środków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie i Siłom Zbrojnym Ukrainy

📢 Pracownicy DPS-ów zrobili hałas pod ratuszem i starostwem w Lublinie. Mieli powód [ZDJĘCIA]

– To wieloletnia zapaść w systemie, brak jakichkolwiek zmian. Mówimy dość! Chcemy podwyżki o tysiąc złotych jeszcze w tym roku – mówi Małgorzata Guz, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” DPS Wygnanowice.

📢 Kraśnik. Po koncercie „Odyssea” Henri Seroka oraz zagraniczni goście zwiedzili miasto. Zobacz zdjęcia

Henri Soroka wraz z gośćmi zza granicy zwiedzili miasto, podziwiając kraśnickie zabytki. Ambasador Królestwa Belgii Luc Jacobs i przedstawiciele belgijskiego miasta partnerskiego Ruiselede z wiceburmistrzem Markiem De Muynck odwiedzili m.in. kościół pw. Wniebowzięcia NMP, kraśnickie synagogi, dawne koszary pułkowe oraz kraśnickie Muzeum. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W Motorze wierzą w młodość. Wietrzenie szatni lubelskiej drużyny ma pozwolić znowu walczyć o awans

Właściciel i dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa doradzali Zbigniewowi Jakubasowi, większościowemu udziałowcowi Motoru Lublin, przy zmianie trenera i ruchach kadrowych. - Mieliśmy najwyższy budżet ze wszystkich klubów drugoligowych, a wyszło, jak wyszło – podsumował Zbigniew Jakubas nieudany sezon.

📢 W szpitalu w Łęcznej leczą pacjentów z otyłością olbrzymią. To jeden z 15 takich ośrodków w Polsce

Przeszkadza w wykonywaniu najprostszych czynności i może wywołać szereg poważnych chorób. Otyłość olbrzymia, bo o niej mowa, trafiła pod lupę i skalpel lekarzy w Łęcznej.

📢 Agrounia mówi: „Dość”. I szykuje się do protestu

Niekontrolowany napływ zboża z Ukrainy powoduje spadek opłacalności rodzimej produkcji – alarmują działacze Agrounii.

📢 Wakacje w PRL-u. Zobacz, jak Polacy spędzali urlopy i czas wolny w środku lata

Wypoczynek w PRL-u miał niepowtarzalny klimat. Nie każdego było stać na urlop z prawdziwego zdarzenia, ale Polacy chętnie odpoczywali na świeżym powietrzu. Częstym widokiem byli plażowicze opalający się w trawie i mieszkańcy bloków wylegujący się na balkonach. Przypominamy, jak Polacy spędzali czas w upalne dni.

📢 Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej. Samochód osobowy zderzył się z TIR'em

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (04.07) na drodze wojewódzkiej nr 835. W wyniku zderzenia samochodu marki ford z TIR'em śmierć poniósł 91-letni kierowca osobówki.

📢 Zabójczy dron Bayraktar dla Ukrainy jest już na Litwie. Zostanie przekazany armii Zełenskiego w najbliższym czasie

  • Dron bojowy Bayraktar, na którego Litwini w całym kraju zebrali ponad 5 mln euro, jest już na Litwie i w niedalekiej przyszłości zostanie przewieziony na Ukrainę - poinformował minister obrony Arvydas Anusauskas.

📢 Lubelskie: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Dwie osoby trafiły do szpitala

Do wypadku doszło w poniedziałek (04.07) około godziny 5:10 na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Piotrków Drugi. Kierowca BWM stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego doszło do dachowania pojazdu. Kierowca i pasażer trafili do szpitala - obaj byli pod wpływem alkoholu.

📢 Sałatka Jennifer Aniston. Przepis przebojem podbił Internet. „To nie jest moja sałatka” dementuje aktorka

Jennifer Aniston to aktorka, która znana jest z licznych filmów i seriali. Najbardziej pamiętamy ją z roli Rachel Green w serialu „Przyjaciele”. W 2010 roku media obiegła informacja na temat sałatki, którą jadły aktorki na planie serialu. Przez lata fani produkcji głowili się, jak mogła smakować sałatka, którą robiła znana aktorka, skoro jadły ją przez 10 lat. Po latach aktorka zdradziła sekretną recepturę.

📢 Puławy. Potańcówka we włoskim stylu. Stefano Terrazzino oczarował publiczność. Zobacz zdjęcia

W sobotę (2 lipca) w Marinie Puławy odbyła się potańcówka we włoskim stylu ze Stefano Terrazzino. Dodatkowo na miejscu można było wziąć udział w warsztatach przygotowywania makaronu rzemieślniczego. Zobacz zdjęcia z tego roztańczonego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powstał misiowy skwer przed Młodzieżowym Domem Kultury w Chełmie. Figury wyrzeźbili podopieczni. Zobacz zdjęcia

Przy budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie powstał nowy skwer, a w nim wyjątkowi goście. Podopieczni MDK wraz z bliskimi wyrzeźbili z kredy misie, które na stałe zagoszczą w tym miejscu. Figurki powstały z kredy, a cały projekt „Urządzamy Misiowy Skwer” został dofinansowany w ramach Konkursu Wolontariatu Fundacji CEMEX 2022. Bloki z kredy, z których powstały rzeźby, nauczycielki plastyki z ośrodka, osobiście wybrały w kopalni Cementowni Cemex w Chełmie.

📢 Tragiczny pożar w powiecie łęczyńskim. W budynku znaleziono zwłoki mężczyzny

W jednym z domów w powiecie łęczyńskim wybuchł pożar. Interweniujące na miejscu służby ratunkowe odnalazły w budynku ciało mężczyzny.

📢 Ceny paliw. Jak działa promocja PKN Orlen i ile można zaoszczędzić? Wyjaśniamy pojawiające się nieścisłości

Od kilku dni promocję obniżającą cenę paliwa o 30 gr na litrze proponuje Orlen. Promocja potrwa przez najbliższe dwa miesiące. Z rabatem można zatankować maksymalnie trzy razy w ciągu miesiąca i jednocześnie wlać do baku jednorazowo nie więcej niż 50 litrów. Promocja obniży rachunek maksymalnie o 15 zł. Większy rabat przewidziano dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – to 40 gr/l, czyli maksymalnie 20 zł na jedno tankowanie. W zależności od tego, jak duża jest rodzina, przy maksymalnym wykorzystaniu promocji w ciągu całych wakacji można zaoszczędzić 90 lub 120 zł. Wakacyjny rabat na paliwa wprowadził także Lotos, BP, Shell.

📢 Dni Kraśnika 2022 już za nami. Piknik militarny, animacje dla dzieci i koncerty. Zobacz fotorelację z trzeciego dnia imprezy [DUŻO ZDJĘĆ]

Dni Kraśnika 2022 przeszły już do historii. Animacje, zabawy rekreacyjne, piknik rodzinny i militarny oraz pokazy ułańskie czekały na kraśniczan podczas trzeciego, ostatniego dnia tegorocznej imprezy. Zwieńczeniem wydarzenia tradycyjnie były koncerty, a jako gwiazda wieczoru na scenie zaprezentował się zespół Chonabibe. Zobacz zdjęcia, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gdzie te autobusy? Kłopoty pasażerów z dotarciem do przystanku komunikacji miejskiej przy dworcu PKP w Lublinie. Miasto nie wyklucza zmian

Pasażerowie mają kłopot ze znalezieniem przystanku komunikacji miejskiej w rejonie budowanego dworca metropolitalnego. – Wysiadłem z pociągu, wyszedłem przed dworzec i zobaczyłem wielki plac budowy. Wiedziałem, że gdzieś jest przystanek dla autobusów i trolejbusów, ale nie mogłem go zlokalizować. Żadnych oznaczeń, a przecież wystarczyłby jeden kierunkowskaz – żali się nasz Czytelnik. Miasto nie planuje na razie zmian w oznakowaniu, ale obiecuje przyjrzeć się sprawie.

📢 Powiat zamojski. Tłumy na Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Zobacz fotorelację

To było wyjątkowe przedsięwzięcie. Pod wieloma względami. Organizatorzy oceniają, że w tym roku XXXIV Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie odwiedziło ponad 30 tys. ludzi.

📢 Zmiana pogody, synoptycy ostrzegają: nadciąga front z burzami i deszczem, nastąpi ochłodzenie

Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB przewiduje kolejną zmianę pogody. “W poniedziałek od północnego zachodu w głąb kraju będzie przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem, za którym do Polski napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze” - przekazał.

📢 TOP 10 salonów fryzjerskich w Lublinie. Gdzie kompleksowo zadbają o twoją fryzurę? Oto miejsca polecane przez internautów. Sprawdź

Chcesz zmienić fryzurę na lato? Zobacz, do jakich fryzjerów warto się umówić w Lublinie. W zestawieniu znalazły się tylko te salony fryzjerskie, które cieszą się najwyższą średnią pozytywnych ocen z minimum 20 opiniami wystawionymi na Google. Sprawdź, które miejsca w Lublinie polecają internauci! Oto TOP 10 salonów fryzjerskich w mieście. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 73. rocznica „Cudu lubelskiego”. Przez miasto przeszła uroczysta procesja [ZDJĘCIA]

Tłum wiernych zebrał się w Lublinie podczas uroczystości upamiętniających 73. rocznicę „Cudu Lubelskiego”. To odwołanie do wydarzenia z 3 lipca 1949 r., kiedy to na obrazie Matki Bożej w archikatedrze lubelskiej pojawiły się krwawe łzy. Obchody związane z tą rocznicą odbyły się wieczorem w niedzielę (3 lipca) na placu katedralnym. Homilię wygłosił ks. bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej. Po mszy świętej sprzed archikatedry wyruszyła uroczysta procesja. Wierni przeszli ulicami: Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską i wrócili na plac katedralny. Całość uroczystości zakończyła się apelem jasnogórskim.

Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia.

📢 Ofensywny pomocnik z występami w ekstraklasie graczem Motoru

22-letni Mateusz Wyjadłowski na zasadzie rocznego wypożyczenia trafił z Jagielloni Białystok do Motoru Lublin.

📢 Motor gromi kolejnego rywala. Apator Toruń bez szans w Lublinie (ZDJĘCIA)

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisali żużlowcy Motoru Lublin. Na własnym torze pokonali Apatora Toruń aż 55:35 (w pierwszym meczu wygrali 48:42). To 10. zwycięstwo "Koziołków" w PGE Ekstralidze.

📢 „Polowanie na antyki” w Lublinie. Mieszkańcy tłumnie ruszyli na giełdę staroci. Zobacz fotorelację

To już tradycja. W ostatni weekend miesiąca na placu Zamkowym w Lublinie pojawili się wystawcy z antykami. Słoneczna pogoda zachęciła wielu lublinian do wybrania się na giełdę staroci w poszukiwaniu antycznych perełek. A było w czym wybierać! Przekonajcie się sami, klikając w przycisk „zobacz galerię” (powyżej) i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Letnie wzory i kolory. Zainspiruj się najlepszymi pomysłami na letni manicure! Oto propozycje prosto od stylistek paznokci z Lublina

Kolorowy manicure nie wychodzi z mody! Zainspiruj się wyjątkowymi wzorami prosto od stylistek z Lublina. Sprawdź, co najbardziej wpada Ci w oko! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zoo w Zamościu przyciąga tłumy turystów. Zobacz, jak to miejsce prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama

Lato to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. Zamojski ogród zoologiczny przyciąga w tym okresie nie tylko mieszkańców naszego województwa. Zobacz, jak to miejsce prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Plejada gwiazd na Derbach na Służewcu. Tak prezentowały się Małgorzata Kożuchowska, Viola Piekut, Dawid Woliński, Katarzyna Paskuda

Gala Derby 2022 to wydarzenie pełne szyku i elegancji! Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie pojawiła się cała plejada gwiazd! Nie zabrakło Małgorzaty Kożuchowskiej, Violi Piekut, Dawida Wolińskiego i Katarzyny Paskudy. Zobacz, jak gwiazdy zadały szyku na Derbach 2022 w Warszawie!

📢 Miała być promocja miasta oraz województwa, a pozostał wstyd

  • Pociliśmy się, jak świnie – tymi słowami podsumował mecz koszykarzy Polski i Izraela w lubelskiej hali Globus trener gości, Guy Goodes.

📢 Kraśnik. Obchody święta 24 Pułku Ułanów. Zobacz zdjęcia

W ten weekend w Kraśniku odbywają się obchody święta 24 Pułku Ułanów im. H.W.K. Stanisława Żółkiewskiego. To okazja zarówno do zwiedzania muzeum poświęconego 24. Pułkowi oraz do zaczerpnięcia wiedzy na temat dziejów kraśnickich Ułanów. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zamość. Opera Giacomo Pucciniego „Madama Butterfly” i włoskie przeboje

Rozpoczął się XV Zamojski Festiwal Kultury - "arte, cultura, musica e..." Jego uczestnicy spotkali się wczoraj na Rynku Wielkim w Zamościu. Zaplanowano wówczas koncert pt. Najnowsze włoskie przeboje. Za tydzień odbędzie się natomiast prawdziwy, muzyczny hit.

📢 Wielokulturowy Lublin. Dni pełne muzyki, tańca i poznawania się. Zobacz zdjęcia

To już 15. edycja Festiwalu Wielokulturowego w Centrum Kultury w Lublinie. Występy swoją tematyką nawiązują do korzeni kulturowych, do relacji człowieka z naturą oraz do swoistej pierwotności i instynktów. Te dźwięki poruszają nie tylko umysł, lecz również ciało. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Potańcówka w stylu retro w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zobacz zdjęcia

W sobotę (2 lipca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyła się "Potańcówka w skansenie". Uczestnicy mieli okazję posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także pouczyć się klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Skierbieszów. Zapowiada się niezwykła zabawa. Na scenie wystąpi „Cleo”

Jarmark św. Kiliana to jedna z najważniejszych tego typu imprez w naszym regionie. Odbędzie się w Skierbieszowie w dniach 8-10 lipca. Program tej trzydniowej zabawy jest w tym roku wyjątkowo bogaty.

📢 Lublin. Ćwiczyli jogę na placu Litewskim. Zobacz zdjęcia

W sobotę (2 lipca) na placu Litewskim w Lublinie odbyła się próba pobicia rekordu Polski na największą ilości uczestników lekcji jogi. Mimo, że rekordu nie udało się pobić zabawy było co nie miara. Dodatkowo przez cały dzień wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w pikniku podczas którego zaplanowano wiele zajęć, warsztatów, a także atrakcji dla najmłodszych. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chełm. Nie dość, że źle podlewają, to podlewają chwasty. Co z al. Józefa Piłsudskiego?

27 czerwca uwagę chełmian przykuła ekipa podlewająca pas zieleni przy al. Józefa Piłsudskiego w Chełmie. Nie byłby to żaden niecodzienny widok, gdyby nie jakość roślin, którymi zajmowali się pracownicy. W skupieniu podlewane były zachwaszczone pasy zieleni, na których w grudniu ubiegłego roku zasadzone zostały drzewka dąbrówki rozłogowej. – Od kilku dni wysyłacie mi zdjęcia „ekip”, które podlewają chwasty. Czasem wkurzając się, czasem śmiejąc – mówi Jakub Banaszek, reagując na sygnały od mieszkańców.

📢 Wakacje gwiazd. Wiśniewscy, Karolina Pisarek i inni. Gdzie odpoczywają celebryci? Aktywnie czy pełny relaks? Zdjęcia robią wrażenie

Wakacje - wyczekiwany przez wszystkich czas. Jedni mają już za sobą urlop, na którym mieli okazję odpocząć, inni dopiero się wybierają. W sezonie letnim możemy znaleźć wiele inspiracji na zdjęciach wstawianych do internetu przez gwiazdy i celebrytów. Gdzie teraz odpoczywają znani i lubiani? Sprawdź!

📢 Koncert "Odyssea" w Amfiteatrze Kraśnik. Zobacz zdjęcia

W piątek (1 lipca) w Amfiteatrze przy ul. Festiwalowej w Kraśniku odbył się niezwykły koncert, którego dyrektorem artystycznym był Henri Seroka, znany kompozytor i dyrygent. Jego najbardziej znana kompozycja to m.in. muzyka do serialu animowanego „Smerfy”. Wydarzenie otworzył burmistrz miasta, Wojciech Wilk oraz ambasador Belgii, Luc Jacobs. Zobacz naszą fotorelację! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 „Czepki” na WSEI. Przybywa absolwentów, ale uprawnienie do wykonywania zawodu znajdzie część z nich. „Jest zapotrzebowanie, nie ma środków"

Pierwszy stopień studiów pielęgniarskich w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji lada chwila ukończy 180 osób. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu zbyt małej liczby pielęgniarek w naszym regionie.

📢 Widokowa kolej gondolowa w Solinie już dostępna dla turystów

25 gondol, poruszających się na 1,5-kilometrowych linach, z maksymalną prędkością 6 metrów na sekundę - tak w liczbach wygląda otwarta 1 lipca kolej w Solinie. Przejazd dostarcza niesamowitych emocji, bo tak piękne widoki z lotu ptaka można było dotąd zobaczyć w Bieszczadach tylko dzięki zdjęciom z drona. Teraz Jezioro Solińskie, słynną zaporę i urzekający krajobraz regionu może podziwiać z wnętrza gondoli każdy chętny!

📢 Jeszcze w tym roku ma zostać ukończona budowa nowego gmachu SPSK1

Osiem kondygnacji, a w nich osiem sal operacyjnych, kliniki i lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Główny budynek SPSK 1 ma być gotowy do końca roku.

📢 Lublin. Staś będzie czuwał nad pacjentami szpitala przy ul. Staszica. To kolejny lubelski koziołek

Stetoskop, kitel i okulary – tak wyrzeźbiony został Staś, brat Kazika i Onufrego. To kolejny lubelski koziołek.

📢 Lublin. UMCS docenił trud nauczania. Lubelska uczelnia wręczyła promocje doktorów i doktorów habilitowanych. Fotorelacja

Nauka nie poszła w las! Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej docenił doktorów i doktorów habilitowanych w kształceniu młodzieży. W czwartek (30 lipca) wręczono 75 nominacji, które wzbogacają dorobek uczelni do 4605 doktorów! - Zgodnie z tradycją akademicką, uroczyste ślubowanie odbyło się w języku łacińskim. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał Chór Akademicki oraz Chór Instytutu Muzyki pod dyrekcją prof. Małgorzaty Nowak – poinformowała lubelska uczelnia. A więcej zobaczysz w fotorelacji, którą przygotował Łukasz Kaczanowski. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Naprawy urządzenia nie pomogą. Fontannę na Rynku Wodnym w Zamościu trzeba będzie wybudować od nowa

W czasie kolejnych sezonów turystycznych była ważną atrakcją miasta. Bardzo podobała się miejscowym i turystom tryskająca w różnych kombinacjach woda oraz „iluminacje świetlne” tego urządzenia. Fontanna na Rynku Wodnym w Zamościu ma zaledwie kilkanaście lat. Niestety bardzo często się psuła. Wygląda na to, że teraz nie da się jej naprawić.

📢 Nominacje dyrektorskie wręczone. Specjalny artystyczny program poświęcono Tadeuszowi Dziubie z UM Lublin [ZDJĘCIA]

Najpierw wraz z uczniami i nauczycielami świętowali zakończenie roku, a teraz spotkali się z władzami miasta. Podczas uroczystości zostali pożegnani wieloletni dyrektorzy lubelskich szkół i przedszkoli, a także przywitani nowi.

📢 UŚMIECH DZIECKA - DZIEWCZYNKI Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 UŚMIECH DZIECKA - MALUSZKI Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 Zapraszamy na podniebną wycieczkę w okolice Świdnika, Łęcznej i Bogdanki na pokładzie samolotu Antonov-2. Zdjęcia

Antonov An-2 powrócił do Aeroklubu Świdnik i to w barwach Bogdanki. Odbudowa legendarnego dla naszego regionu samolotu oraz zmiana płótna maszyny zajęły trochę czasu, jednak życie „Antka”, zostało przedłużone o kolejne 14 lat. Zobacz naszą fotorelację z podniebnej wycieczki na pokładzie samolotu Antonov-2 SP-KSA. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pałac w Kozłówce przyciąga wielu turystów. Zobacz, jak Muzeum Zamoyskich prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama

Pałac w Kozłówce zyskuje na popularności! Mieszkańcy oraz turyści chętnie odwiedzają wnętrza Muzeum Zamoyskich. Zobacz, jak to miejsce prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Za nami pierwszy dzień Nałęczowskiego Festiwalu Otwartych Ogrodów. Zobacz zdjęcia!

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów to coroczne święto kulturalne, podczas którego właściciele zarówno restauracji czy pensjonatów, jak i prywatnych posesji, otwierają je dla zwiedzających. Na ich terenie odbywają się kulturalne wydarzenia - koncerty i wystawy, ale także warsztaty i spotkania. Transport ułatwia darmowa komunikacja - rowery miejskie, retro meleksy i ekobus miejski. Obejrzyj naszą fotorelację, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 MISTRZOWIE SMAKU Prezentujemy liderów plebiscytu w poszczególnych kategoriach [GALERIA]

Pamiętacie, że ciągle wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników? To największy w Polsce plebiscyt z branży gastronomicznej! Oto kandydaci do nagród, którzy dotychczas zdobyli najwięcej głosów w naszym plebiscycie.

📢 Lublin. Tak balowali ósmoklasiści! Zaczęło się od poloneza, a skończyło młodzieńczym szaleństwem na parkiecie. Fotorelacja z balu w SP 24

No to pobalowali! W piątek (10 czerwca) uczniowie ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie wzięli udział w swoim pierwszym oficjalnym balu. Zaczęło się od poloneza, a skończyło młodzieńczym szaleństwem na parkiecie! Zobacz fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybieramy dzieci na okładkę gazety - głosowanie trwa. Czeka mnóstwo nagród!

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybierzemy maluchy, które trafią na okładkę. Czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 20 słów, które musisz znać, jeśli pochodzisz z Lubelszczyzny. Sprawdź czy wiesz co oznaczają!

Mieszkasz na Lubelszczyźnie? W takim razie powinieneś znać te słowa! Nasze regionalizmy potrafią zaskoczyć, niejednego turystę, sprawdź które z lubelskich słówek nie są zrozumiałe dla mieszkańców innych regionów. Żeby zobaczyć, które lubelskie słowa przyprawiają niejednego krakusa czy warszawiaka o zawrót głowy, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sennik - kradzież. Co oznacza sen o kradzieży samochodu, pieniędzy czy torebki?

Sennik. Kradzież to zwykle nieprzyjemne doświadczenie. Strata cennej rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki i odbić się na zdrowiu. Nie inaczej jest w snach. Sen o kradzieży niejedną osobę potrafi wybudzić i zestresować. Czy gdy śni nam się kradzież, możemy spodziewać się, że spotka nas ona również na jawie? A może taki sen może mieć pozytywne znaczenie? Jeśli śniła ci się kradzież i chcesz wiedzieć, co to dla ciebie oznacza, zobacz, co na ten temat mówi sennik.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Życzenia imieninowe dla Karoliny [5 lipca]. Na imieniny Karoliny złóż jej życzenia. Wierszyki imieninowe, sms

5 lipca przypadają najczęściej obchodzone imieniny Karoliny. Oprócz tego dnia, Karolina może obchodzić imieniny także w dwa inne dni lipca oraz w maju i listopadzie. Niezależnie od tego, kiedy obchodzi imieniny Karolina, którą znasz, koniecznie złóż jej życzenia imieninowe. Dla Karoliny będzie to na pewno ogromna radość, że pamiętasz o niej w dniu jego święta.

📢 Jak gotować bób? Żeby nie wzdymał, trzeba znać sztuczkę. Sprawdź! Gotowanie bobu jest proste

Jak gotować bób? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba w czerwcu, kiedy sezon na bób jest w pełni. Kto nigdy nie miał do czynienia z tym warzywem, niekoniecznie wie jak i ile gotować bób, by był dobrze i smacznie przyrządzony. Jednak nawet jeśli zajadamy się bobem co roku, możemy nie wiedzieć, jak gotować go żeby nie wzdymał. Mamy garść porad zarówno dla fanów bobu i początkujących bobożerców!

📢 Sennik - zdrada. Jaki znaczenie ma sen o zdradzie? Przyśniła mi się zdrada. Co to znaczy?

Sen o zdradzie warto potraktować, jako pretekst do refleksji nad własnymi emocjami oraz tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w naszym związku. Ale spokojnie. Tego typu sny mogą napawać niepokojem, bo chyba nikomu zdrada nie kojarzy się dobrze. Sny o zdradzie można jednak interpretować na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oznaczają one, że czeka nas coś przykrego.

📢 Studniówka V LO w Lublinie. Uczniowie bawili się w hotelu Luxor (ZDJĘCIA)

Taki bal pamięta się do końca życia. W sobotę w hotelu Luxor swoją studniówkę mieli uczniowie V LO w Lublinie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie