Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program BusBonus przekracza granice Lublina

Małgorzata Szlachetka
Wśród partnerów programu lojalnościowego BusBonus od października jest Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego, oferujące 20 lub 23 procent zniżki na pływalnię
Wśród partnerów programu lojalnościowego BusBonus od października jest Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego, oferujące 20 lub 23 procent zniżki na pływalnię Małgorzata Genca
W Lublinie BusBonus okazał się sukcesem, skorzystano z niego około 10 tysięcy razy. Rośnie też liczba osób, które kupują bilety okresowe na miejską komunikację, obecnie jest ich 37 tysięcy.

BusBonus to program lojalnościowy - pasażer komunikacji miejskiej w Lublinie wykupuje bilet okresowy, a w zamian dostaje ofertę firm i instytucji, w których ma zniżki, od 5 do 50 procent. W tej chwili w programie jest 75 firm.

Kolejnym krokiem będzie rozszerzenie programu w ramach województwa.

- Obecnie prowadzimy rozmowy z miejskimi przewoźnikami z regionu na temat rozszerzenia programu na ich miasta. 5 grudnia podpiszemy list intencyjny z MZK Zamość. Jesteśmy też po rozmowach z Puławami i Chełmem - wylicza Weronika Opasiak, rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

Zamość liczy na to, że dzięki programowi lojalnościowe-mu BusBonus wzrośnie w tym mieście liczba osób wykupujących bilety okresowe.

- Osoba wykupująca bilet okresowy to pewny klient, który najwięcej korzysta z komunikacji - podkreśla Jarosław Maluha, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu. I dodaje: - Liczymy, że dzięki BusBonusowi sprzedaż biletów okresowych wzrośnie o 10-15 procent.

Informuje, że jego firma szuka partnerów programu spośród firm z lokalnego rynku.

A jak jest w Lublinie? Zarząd Transportu Miejskiego już teraz zapewnia, że wzrasta liczba sprzedanych biletów okresowych. - Porównując okres styczeń - październik roku 2013 do tego samego okresu z roku ubiegłego, odnotowaliśmy wzrost sprzedaży biletów okresowych o 17 procent - zapewnia Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM w Lublinie.

Czy BusBonus to jedyny powód przesiadania się lublinian do autobusów? - Dobrze, że zwiększyła się liczba pasażerów, ale wydaje mi się, że większy udział w tym miało wprowadzenie GPS-ów do autobusów. Teraz (...) wiadomo, czy jest po co iść na przystanek, czy jest po co czekać, jeśli tak, to ile. To jest to, co daje chociaż poczucie pewności komunikacji, a BusBonus... "zniżki" i tak zalewają nas ze wszech stron, więc jest i taka od MPK... - to komentarz z forum Kuriera, autorstwa internauty Krzyśka.

- Taką namacalną zmianą jest przede wszystkim sukcesywna wymiana taboru. Stare pojazdy są zastępowane nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami i trolejbusami, przez co wzrasta komfort podróży komunikacją miejską - dodaje rzeczniczka Justyna Góźdż.

Kurier Lubelski na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski