Sobotnie mecze 34. kolejki w IV grupie III ligi. Zobacz zdjęcia i wideo

Karol Kurzępa
Przedstawiamy komplet wyników sobotnich spotkań 34. kolejki IV grupy III ligi. O punkty walczył każdy z ośmiu zespołów reprezentujących województwo lubelskie na tym poziomie rozgrywek. Nie brakowało bramek i dużej dawki emocji.

Pierwszą porażkę od 10 kwietnia musieli przełknąć piłkarze Podlasia Biała Podlaska. Biało-zielono-żółto-czerwoni ulegli na wyjeździe Wisłoce Dębica, a mecz kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce.

Wisłoka Dębica – Podlasie Biała Podlaska 1:0 (0:0)
Bramka: Łanucha 62

Wisłoka: Mrózek - Król, Cabała, Kozłowski - Rębisz, Fedan, Łanucha, Zygmunt (90+2 Mazur), Sojda (80 Wójcik), Siedlik (80 Palonek), Kamiński. Trener Dariusz Kantor

Podlasie: Krasowski – Dmitruk (59 Arkhipau), Nieścieruk, Kosieradzki, Salak, Wojczuk, Kobza, Andrzejuk, Zabielski (67 Łęcki), Mierzwiński (67 Chmielewski), Golba (76 Martynek). Trener Rafał Borysiuk

Żółte kartki: Fedan, Rębisz – Golba, Nieścieruk, Kosieradzki

Czerwona kartka: Nieścieruk (Podlasie, 86 min - za drugą żółtą)

Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków)

Bardzo cenne zwycięstwo w meczu drużyn walczących o utrzymanie odniosły Orlęta Radzyń Podlaski. Biało-zieloni pokonali w Kraśniku miejscową Stal, dzięki czemu wydostali się ze strefy spadkowej. Natomiast kraśniczanie nadal są pod "kreską".

Stal Kraśnik – Orlęta Radzyń Podlaski 0:3 (0:2)
Bramki: Rycaj 6, Kalita 14, Maj 52

Stal: Borusiński – Dyszy, Jagieła (46 Wolski), Bartoś, Michalak (82 Gajewski), Skrzyński, Łokieć, Czelej (64 Chudyba), Popiołek (64 Imiołek), Zawierucha, Mażysz (64 Woźniak). Trener: Marcin Wróbel

Orlęta: Ciołek – Idzikowski (80 Nowosadko), Kamiński, Myszka (80 Chyła), Chaliadka, Albertin, Kobiałka, Rycaj (57 Kleber), Kalita (69 Wiatrak), Filipowicz (69 Kuźma), Maj. Trener: Mikołaj Raczyński

Żółte kartki: Michalak, Zawierucha – Kamiński, Rycaj

Sędziował: Jakub Pych (Dębica)

Avia Świdnik przegrywała do przerwy 0:2 w Lubartowie z tamtejszym Lewartem, ale po zmianie stron odwróciła losy spotkania. Żółto-niebiescy strzelili gospodarzom trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej i zgarnęli trzy punkty. Dla ekipy prowadzonej przez trenera Łukasza Mierzejewskiego było to 15 zwycięstwo w sezonie.

Lewart Lubartów - Avia Świdnik 2:3 (2:0)
Bramki: Świech 12, Dearman 34 - Darmochwał 54, Kompanicki 64, Poleszak 76

Lewart: Wójcicki - Niewęgłowski, Ponurek, Zbiciak, Świech, Michałów (72 Góralski), Maksymiuk, Fularski (83 Buczek), Dearman (75 Aftyka), Nowak, Żelisko. Trener: Tomasz Bednaruk

Avia: Sobieszczyk - Kuliga, Dobrzyński, Górka, Zdunek, Uliczny, Wójcik, Darmochwał, Kompanicki, Szpak (46 Cielebąk), Białek (60 Poleszak). Trener: Łukasz Mierzejewski

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)

Punkt z dalekiego Nowego Targu przywiozła puławska Wisła. Biało-niebiescy przegrywali od 40. minuty z Podhalem, ale w drugiej połowie wyrównali po golu Przemysława Skałeckiego. Przewaga prowadzącej w tabeli "Dumy Powiśla" nad drugim Sokołem Sieniawa wynosi już 16 punktów.

Podhale Nowy Targ - Wisła Puławy 1:1 (1:0)
Bramki: Serafin 40 - Skałecki 63

Podhale: Styrczula – Janso, Jeziorski, Tkocz, Dynarek, Tonia, Mianowany, Serafin (87 Kobylarczyk), Surmiak (55 Palacz), Molis (69 Bryja), Grunt (69 Lepiarz). Trener: Marcin Zubek

Wisła: Owczarzak – Kubań, Pielach, Bartosiak (65 Ednilson), Drozdowicz (81 Wiech), Cyfert, Chyba, Kacprzycki (84 Zając), Kondracki (65 W. Puton), Skałecki, Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Żółta kartka: Jeziorski - Wiech

Sędziował: Adam Jamka (Kielce)

Dobrze dysponowana na wiosnę Chełmianka pokonała u siebie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Dla biało-zielonych była to ósma wygrana w lidze w dwunastym spotkaniu rozgrywanym w 2021 roku.

Chełmianka Chełm - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)
Bramki: Budzyński 38, Myśliwiecki 61

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Budzyński, Wołos, Grądz (88 Sąsiadek), Bednara (68 Kanarek), Brzyski, Prytuliak (83 Giletycz), Bonin, Myśliwiecki. Trener: Tomasz Złomańczuk

KSZO: Lipiec – Głaz (63 Smuczyński), Zając (63 Majewski), Mężyk, M. Kaczmarek (63 Paluch), Pawlik (63 Szydłowski), Bayramov, Zaklika (79 P. Kaczmarek), Partyka, Nowak, Stanisławski. Trener: Tadeusz Krawiec

Żółte kartki: Budzyński, Prytuliak – Głaz, Zaklika, Smuczyński

Pierwszy ligowy punkt od 24 października ubiegłego roku zdobył zamojski Hetman. Biało-zielono-czerwoni przerwali serię 16 porażek z rzędu i zremisowali u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska. Gospodarze mogli i powinni pokusić się o trzy oczka, ponieważ do 90. minuty spotkania prowadzili 3:1. W doliczonym czasie gry przyjezdni zdobyli jednak dwa gole.

Hetman Zamość - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:3 (3:1)
Bramki: Grzęda 6, Chyrchała 23, 28 - Matofij 24, Wrona 90+1, 90+7

Hetman: Wyłupek - Wolanin, Dajos, Grzęda, Łapiński (71 Sienkiewicz), Turczyn, Pupeć, Nastałek (84 Maziarka), Koszel, Pokrywka (53 Gierowski), Chyrchała. Trener: Władimir Gieworkian

Wólczanka: Konefał - Łazarz, Wrona, Gul, Masny, Duczek (30 Soboń), Podstolak, Galara (63 Dusiło), Bała, Lorek (30 Peda), Matofij. Trener: Marcin Wołowiec

Żółte kartki: Pupeć, Łapiński, Wyłupek, Chyrchała - Soboń, Podstolak

Marlena. Poznaj czarującą podprowadzającą Motoru Lublin. Zob...