MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TBV sprzedał miastu część górek czechowskich. Ma na nich powstać park

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Łukasz Kaczanowski/archiwum
Część górek czechowskich oficjalnie przejęta przez ratusz. - Zgodnie z umową został podpisany akt notarialny - mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Do transakcji doszło w poniedziałek.

- Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 r. oraz umową zawartą ze spółką TBV Investment Sp. z o.o. w dniu dzisiejszym (30 września 2019) została zawarta umowa sprzedaży w formie aktu notarialnego, na mocy której Gmina Lublin stała się właścicielem nieruchomości o łącznej powierzchni 75,0014 ha, na których spółka TBV Investment zobowiązała się do wybudowania na własny koszt parku naturalistycznego – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

TBV zdecydował się sprzedać miastu część górek czechowskich za symboliczną kwotę 1,23 zł brutto (1 zł netto). Deweloper zobowiązał się w niej do stworzenia parku naturalistycznego dostępnego dla wszystkich mieszkańców.

Na inwestycję dotychczasowy właściciel wyda co najmniej 10 mln zł.

- TBV dotrzymało słowa: górki wróciły do miasta - mówi Dominika Karp - Skomra, specjalista ds. marketingu w TBV Investment. - To kolejny, ważny krok w kierunku zmiany górek w miejsce przyjazne mieszkańcom Lublina. Na przekazanym gruncie spółka TBV Investment, po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, urządzi park naturalistyczny, który dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców Lublina.

Zgodnie z zapisami umowy zawartej między TBV i miastem, deweloper urządzi, po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, park naturalistyczny na wspomnianym obszarze do 31 grudnia 2022 r. TBV pokryje koszty urządzenia wspomnianego parku w wysokości nie mniejszej niż 10 mln zł, sfinansuje przebudowę układu drogowego (w szczególności budowę ronda przy ul. Gen. Ducha i sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic: Bohaterów Września i Relaksowej).

W ramach pierwszego etapu inwestycji firma ma wybudować przedszkole/żłobek. Po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego TBV zobowiązał się także do sprzedania miastu za 1 zł netto działkę o powierzchni ok. 1,5 ha pod budowę szkoły.

Kiedy park?

Park ma być gotowy najpóźniej do końca 2022 r. Ma liczyć 75 ha. Na pozostały terenie (ok. 25 ha) ratuszowi planiści dopuścili budownictwo wielorodzinne.

Przedwstępną umowę w sprawie kupna terenów pod park naturalistyczny na górkach czechowskich deweloper podpisał z miastem w lipcu.

Od tego czasu trwały prace nad scalaniem gruntów. Ratusz zapowiedział, że umowa sprzedaży zostanie zawarta do 30 września 2019 roku.

Tego dnia został podpisany akt notarialny, który rozstrzyga kwestię własności tych terenów.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski