Teksasy i Cugowski po latach łączą siły. Koncert w Klubie 30

  Teksasy i Cugowski po latach łączą siły. Koncert w Klubie 30

  DS

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Teksasy i Cugowski po latach łączą siły. Koncert w Klubie 30

  ©Małgorzata Genca

  Wyjątkowy i niecodzienny koncert dla „dojrzałych” fanów lubelskiego rocka zapowiada się w ten weekend w Klubie 30. Na jednej scenie wystąpi grupa Teksasy oraz Wojtek Cugowski, których więcej łączy niż dzieli. Wystarczy przypatrzeć się biogramom.
  Teksasy i Cugowski po latach łączą siły. Koncert w Klubie 30

  ©Małgorzata Genca

  Muzyczne początki Wojtka Cugowskiego nie rozpoczęły sięw garażu, jak każe legenda rocka, ale w zwykłym bloku na lubelskim Czechowie. To właśnie w mieszkaniu przy ul. Lawinowej na początku lat 90. powstał zespół Tipsy Train, w którym pierwszym wokalistą był właśnie Cugowski (przy okazji warto wspomnieć, że w tym roku Tipsy Train planuje wydanie nowego albumu „Twój czas”).

  W 1995 roku Wojtek Cugowski staje za mikrofonem lubelskiej grupy Alligators, z którą rok później wydaje singiel „Czas”. Utwór trafia m.in. na listę przebojów w I Programie Polskiego Radia. Aligators planują wydanie drugiej studyjnej płyty, ale niestety do nagrań nigdy nie dochodzi.

  Punktem przełomowym dla Wojtka Cugowskiego okazuje się rok 1997 i akustyczny koncert z bratem Piotrem. Tak tworzy się zalążek przyszłego zespołu Bracia.

  Rok od debiutanckiego koncertu braci Cugowskich za sprawą środowych blues jam sessions w w lubelskim klubie Graffiti powstaje zespół Teksasy. Jego pierwszy skład tworzy m.in. Jerzy „Szela” Stankiewicz, wokalista i harmonijkarz.

  To właśnie z jego inicjatywy oraz byłego gitarzysty Bajmu Tomasza Dąbrowskiego kilka lat wcześniej powstał zespół Alligators. Ten sam, w którym to po odejściu „Szeli” występował Wojtek Cugowski.

  Teksasy i Wojtek Cugowski  Dekada lat 90. już dawno minęła, ale szcześliwie jej muzyczny klimat powróci do nas w tę sobotę.

  A trzeba przyznać, że przez te kilkanaście lat wiele się zmieniło. W Teksasach bywały chwile milczenia zespołu i jego głośnych powrotów.

  Wojtek Cugowski z sukcesem kontynuował muzyczną ścieżkę z zespołem Bracia czy w grupie Cugowscy.

  Jerzy „Szela” Stankiewicz zainicjował kilka ciekawych muzycznych projektów żeby wymienić tylko FSC Hot Rod.

  A teraz przyszedł czas na ich wspólny występ.

  Teksasy & Wojtek Cugowski
  Klub 30
  sobota, godz. 18.30
  bilety - 15 zł


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .......................................

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Muzyczne początki W***** Cugowskiego nie rozpoczęły się w garażu, jak każe legenda rocka- pan redaktor miał chyba odjazd , bi pie... od rzeczy ,legenda nie wiadomo czego nazwisko nie pomogło

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo