Testy ciał. Maat Festival od czwartku w Centrum Kultury

  Testy ciał. Maat Festival od czwartku w Centrum Kultury

  SH

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Testy ciał. Maat Festival od czwartku w Centrum Kultury

  ©materiały prasowe

  - Testujemy ciało! Dlaczego? Być może dlatego, aby dotknąć właśnie nadziei – w linii czasu, która wciąż obecnie rozrasta się niczym niekontrolowana hybryda w kierunku nacjonalizmu, ksenofobii, głupoty, nienawiści do innego, obcego, niezrozumiałego - piszą organizatorzy. Dziesiąta i wedle zapowiedzi ostatnia edycja odbędzie się między 6 a 8 grudnia w Centrum Kultury.
  Testy ciał. Maat Festival od czwartku w Centrum Kultury

  ©materiały prasowe

  - Zapraszamy Was na ostatnią przygodę z kolekcją ciał Maat Festival 2018. Tegoroczna edycja, będąca zamknięciem dziesięciu lat poszukiwań i badań eksperymentalnych nad przemianami ciał, dobiega końca. Stawialiśmy zawsze w centrum ciało niedoskonałe, pełne pomyłek, biedne, poszukujące, ślepe, nieograniczone konwenansem i powinnością względem oczekiwań - podkreśla kurator festiwalu, tancerz i choreograf Tomasz Bazan.

  Festiwal otworzy jego „Manfred Macx”, inspirowany futurystyczną powieścią „Accelerando” Charlesa Strossa, która przedstawia wizję szalonego, przyspieszonego rozwoju ludzkości. Spektakl to także rekonstrukcja ostatniego dzieła fikcyjnego choreografa-geniusza Manfreda Macxa (bohatera książki), złożona z odnalezionych zapisów video. Będzie to opowieść o ekstremalnym artyście i sztuce, która szuka wolności aż po wyzwolenie się z ciała, o dążeniu człowieka, aby się go wyzbyć. Tomasz Bazan ukrywa się za podwójnym alter ego: artystą wykreowanym i realnym tancerzem zaproszonym projektu, mistrzem pole dance Patrykiem Rybarskim.

  - Solo jest efektem moich przemyśleń na temat sytuacji artysty i momentu tworzenia, ale w specyficznych okolicznościach - pomiędzy wypaleniem systemowym, a marzeniem bezkompromisowego konstruowania form ciała w przestrzeni fizykalnej. Ciało jest dla mnie ostatecznym środkiem i odniesieniem, zmywającym warstwy dramaturgii, koncepcji, odniesień - wyjaśnia Tomasz Bazan.

  Na Maat Festiwalu zobaczymy sześć spektakli. Jak zawsze, ich bohaterem będzie ciało - niedoskonałe, pełne pomyłek, biedne, poszukujące, ślepe, nieograniczone konwenansem.

  Program:
  6.12 / CZWARTEK
  godz. 20:00: Tomasz Bazan: „Manfred Macx” / Sala Widowiskowa Centrum Kultury
  7.12 / PIĄTEK
  godz. 18:00: Anita Wach/Via Negativa: ,,100 tosastów” / Sala Widowiskowa
  godz. 20:00: Piotrek Wach: ,,VOID” / Sala Widowiskowa
  8.12 / SOBOTA
  godz. 17:00: Barbara Bujakowska: ,,Rozmowy z Lou” / Sala Widowiskowa
  godz.19:00: Katarzyna Szugajew: ,,Famme, Flow, Frame”/ Sala Widowiskowa
  godz. 21:00: Radosław Lis „Don Liso #dancernawsi” / Sala Widowiskowa

  wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kopa

  ya (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  niestety ten, jak i inne festiwale organizowane przez centrum kultury, warsztaty nie wiadomo czego, pracownie słowa nigdy nie wypowiedzianego i inne przeróżne stajnie pseudo pomysłów są nudne i...rozwiń całość

  niestety ten, jak i inne festiwale organizowane przez centrum kultury, warsztaty nie wiadomo czego, pracownie słowa nigdy nie wypowiedzianego i inne przeróżne stajnie pseudo pomysłów są nudne i nierozwijające. tak naprawdę to ludziom pseudo kultury z braku zajęć do głowy przychodzą pomysły, wypisują abstrakcyjne i oderwane od rzeczywistości projekty, po czym opisują je przy użyciu najdziwniejszych słów jakie znają. a to wszystko kopiuje dziennikarka.

  gdyby kultura lubelska pokazywała piękno, nawet w formie dla mnie nieprzystepnej, nie powiem słowa. ale to są pomysły z przysłowiowej d...y prosto od ludzi którzy nie mają nic do powiedzenia zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo