UMCS: Studenci nie chcą wykładu filozofa Jana Hartmana

IL
Jan Hartman
Jan Hartman archiwum Polskapresse
- Chcemy, aby UMCS był miejscem, gdzie można prowadzić dyskusje na każdy temat (...), aby uczestnicy spotkań nie byli poddawani manipulacjom oraz indoktrynacji światopoglądowej - apelują studenci lubelskich uczelni. To cytat z listu, który żacy przesłali do prof. Stanisława Michałowskiego, rektora UMCS.

Studenci liczą na to, że władze uczelni odwołają lub zmienią formułę spotkania z prof. Janem Hartmanem, które zaplanowano na UMCS w najbliższy piątek. Hartman, filozof z UJ, jest m.in. wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD. Żacy obawiają się więc, że spotkanie może mieć charakter wiecu partyjnego, a nie debaty naukowej. Za przykład odwołanego ze względów politycznych spotkania podają wykład posła Ludwika Dorna, na który w lutym nie zgodził się prof. Michałowski.

Pełna treść listu:

Jego Magnificencja
Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Dr Hab. Stanisław Michałowski

Szanowny Panie,

15 marca 2013 r., o godzinie 17:00 w Auli Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS, ma odbyć się wykład z prof. Janem Hartmanem pt.: "Blaski i cienie antyklerykalizmu". Organizatorami spotkania są Fundacja Wolność od Religii oraz lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.

Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota "Plan zmian". Jako osoba publiczna kojarzony jest z poglądami lewicowymi. My, studenci z lubelskich uczelni, zaniepokojeni brakiem pluralizmu światopoglądowego obawiamy się, że spotkanie może mieć wymiar wiecu partyjnego. Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z nie zaproszeniem osób o odmiennych poglądach.

Liczymy, że Jego Magnificencja odwoła spotkanie, bądź zmieni jego formę, jak miało to miejsce w przypadku spotkania z posłem Ludwikiem Dornem. Przypominamy, że wystąpienie posła nie miało mieć charakteru politycznego, a związane było z pakietem klimatycznym przyjętym przez państwa Unii Europejskiej. Jako społeczność studencka, chcemy aby UMCS był miejscem, gdzie można prowadzić dyskusje na każdy temat, z zachowaniem równowagi w poglądach zapraszanych gości, aby uczestnicy spotkań nie byli poddawani manipulacjom oraz indoktrynacji światopoglądowej.

Z poważaniem

Studenci Dla Lublina.

Wideo

Materiał oryginalny: UMCS: Studenci nie chcą wykładu filozofa Jana Hartmana - Kurier Lubelski

Komentarze 117

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
jakub2

No Adolf też nie lubił ich filozofii

M
Młody chłop polski

Stary chłop polski zbaraniał do reszty. A może gorzałka mu jeszcze ze łba nie wywietrzała. Jakby takimi bredniami nie miał główki wypełnionej, to może i Polska byłaby w lepszej kondycji.

D
DresiarzNarodowiec

Nawet pogoda pokazuje co myśli o wizycie tego nanananaukowca.

K
Koba

Też znalazł mi się autorytet dla wszelkiej maści lewakówtępaków. Nie spi er de ala do jaczejki LSD ze soją indoktrynacją.- i tam pie przy trzy po trzech, a para to piętnaście.

l
lesio

To bardzo dobrze znane stwierdzenie. Praktykowane już o bardzo dawna. A tak jakoś się zawsze dziwnie składa, że studenci chcą dokładnie to co władze uczelni. Brakuje tylko hasełka o wiodącej sile. Ale znając trochę życie i mentalność ludzką, nic tak nie ciekawi jak zakaz czegoś. Gdyby władze UMCS trochę miały oleum pod biretami to żeby zniechęcić powinny zachęcać. Efekt braku słuchaczy murowany.

g
ggg

chcesz wiedzieć poczytaj lewacką gazetę wodbytniczobiorczą

l
lesio

Szlachta polska jako przykład najwyższego kretynizmu i debilizmu jest przykładem co zrobić aby unicestwić własny kraj. Najśmieszniejszy jest fakt, że tzw. szlachta to zazwyczaj potomkowie służących i parobków z którymi szlachcianki "zabawiały" się gdy ci niby panowie robili zajazdy i inne pospolite ruszenia. A pisanie pierdół o dążeniu szlachty do zniesienia poddaństwa jest półprawdą. Owszem dążyli ale do wszelkiej bezkarności w swoim wydaniu. Natomiast forma niewolnictwa jaką było posiadanie chłopów już im nie przeszkadzała. Koń czy krowa były więcej warte dla nich niż poddany im chłop. A o tym jak bardzo jesteśmy "pańscy" można się przekonać na co dzień. Byle cieć unosi się honorem niby hrabia. I jak zawsze wszystkim i wszystko się należy. Tylko robić nie ma komu.

e
eellaa

Fanatyzm w każdym wydaniu powienien byc tępiony. Nie powinien byc propagowany - szczególnie na wyższej uczelni. Pan Hartman jest typowym przykładem fanatyka.

c
czosnkowyhartman

to wiele mówi o tej uczelni :)

R
Robin

Dobrze byłoby aby kształceni za pieniądze publiczne studenci / z wyjątkami/ zatrzymywali choć małą część wiedzy przekazywanej im przez wykładowców. Wpisy na forum świadczą bowiem o braku bezkrytycznego spojrzenia na problematykę otaczajacego nas świata. Nawracanie na jedynie słuszną wiarę za pomocą ognia i miecza, tysiącletnia indoktrynacja przyniosła skutek w postaci "skrzywienia światopoglądowego" społeczeństwa. Powszechnie panujące kołtuństwo, katonacjonalizm, zawiść i brak szacunku dla bliźniego, to takie polskie, takie normalne i skutecznie lokujące Polskę w ogonie cywilizacji europejskiej. I pomyśleć, że już w XV wieku szlachta polska dążyła do zniesienia poddaństwa narzuconego siłą przez kontynuatorów idei cesarstwa rzymskiego.

D
Dymeq

A ja tam chcę posłuchać, co ma człowiek do powiedzenia, a nie baranek boży do wybekania. Już wystarczy "prawicowej" indoktrynacji. Pora na pluralizm światopoglądowy w tym betonowym mentalnie mieście.

Student z Lublina

Ż
Żero TofS

Albo robimy naukę albo indoktrynujemy. To uniwerek czy organizacja polityczna.

S
Studenci z Lublina

My studenci z Lublina prosimy "studentów dla Lublina" aby przenieśli się na KUL. Tam na pewno nie muszą obawiać się indoktrynacji.

H
Haman

żydowskim imperializmem.
Myślę ,że nie zszedłem poniżej ich poziomu ,kiedy to parchy siostry Radwańskie wyzwali w Izraelu "KATOLICKIMI SUKAMI"

c
czytacz

SPRZECZNOŚĆ !! Chcemy, aby UMCS był miejscem, gdzie można prowadzić dyskusje na każdy temat (...), ALBO: aby uczestnicy spotkań nie byli poddawani manipulacjom oraz indoktrynacji światopoglądowej
Tylko bezkrytyczne, bezmyślne słuchanie można nazwać indoktrynacją. Ja czytam NIE Urbana i Gościa Niedzielnego i inne pisma w skrajnej opozycji . I co? Do której szuflady mnie wsadzicie?
Uzasadnienie tego protestu świadczy o Was p.t. Studenci.

Dodaj ogłoszenie