Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojenne tajemnice Białej Podlaskiej we współczesnym świecie. O bieżeństwie w "Chacie" już w kwietniu

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Jakie sekrety przodków Zuzanny skrywa chałupa? Czy architektka otworzy serce na romantyczną miłość, która niesie szczęście, ale może też ranić? Tego dowiecie się w powieści "Chata", trzecim tomie cyklu obyczajowo-historycznego „Sekrety Białej” autorstwa Agnieszki Panasiuk. Premiera powieści już 23 kwietnia.

23 kwietnia ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść „Chata”, trzeci tom czteroczęściowego cyklu „Sekrety Białej” pióra Agnieszki Panasiuk, autorki bestsellerowych książek „Ścieżki Elizy”, „Podróże serc” oraz „Antonia”, „Cecylia” i „Aleksandra” w cyklu „Na Podlasiu”. W zeszłym roku miały premierę dwie „Kamienica”i „Leśniczówka”. W czerwcu w cyklu „Sekrety Białej” ukaże się „Dworek”.

– Nazwa całej serii „Sekrety Białej” wywodzi się od tego, że „przemycone” przeze mnie w powieściach wiadomości historyczne nie są powszechnie znane, toną w mroku domysłów, insynuacji przez braki w dokumentacji, które nie pozwalają na
przeprowadzenie solidnych badań naukowych oraz rozgrywały się w moim rodzinnym mieście i jego okolicach – opowiada autorka. – Stąd w „Kamienicy” Czytelnicy mogli przekonać się o istnieniu gett dla ludności żydowskiej także w małych miasteczkach takich jak Biała Podlaska, w „Leśniczówce” o hitlerowskich obozach dla jeńców włoskich rozsianych na wschodzie naszego kraju, a w „Chacie” przeczytają o bieżeństwie – tłumaczy Panasiuk.

Gdzieś tam stała pewna "Chata"...

Zuzanna – przebojowa architektka – mieszka samotnie w Warszawie i korzysta z uroków miejskiego życia. Praca w biurze projektowym to spełnienie jej marzeń. Do czasu. Na przymusowy urlop wyjeżdża do Białej Podlaskiej. W rodzinnym domu chce podjąć życiowe decyzje i rozliczyć się z dzieciństwem naznaczonym nieobecnością matki. Nieoczekiwanie Zuza musi zająć się rozbiórką kolejarskiej chaty swojej babki Walerki, pełnej duchów dawnych pokoleń i dramatycznego echa bieżeństwa.

Agnieszka Panasiuk porusza fascynujące, ale mało znane wydarzenia historyczne z okresu pierwszej wojny światowej, które dotknęły między innymi Podlasie. Odwołuje się do bieżeństwa, kiedy to kilka milionów ludzi uciekało przed frontem w głąb Rosji.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski