Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyniki programu "Niepodległa". Siedem instytucji z woj. lubelskiego otrzyma dotację

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Biuro "Niepodległa" ogłosiło wyniki naboru w programie dotacyjnym "Niepodległa" – edycja 2024. Program ma na celu upamiętnienie bohaterów i wydarzeń z lat 1768 – 1989, od Konfederacji Barskiej aż do Obrad Okrągłego Stołu oraz pierwszych częściowo wolnych wyborów.

– Dofinansowanie otrzymało 125 wnioskodawców – 65 samorządowych instytucji kultury i 60 organizacji pozarządowych. Łączna kwota zarezerwowana na realizację projektów wyniosła 6 milionów złotych. Poszczególne projekty mogły starać się o dotację w wysokości od 10 do 100 tysięcy złotych – poinformowało biuro "Niepodległa".

Dofinansowanie otrzymało 7 wniosków z województwa lubelskiego. Projekty mogą być realizowane od 8 lutego 2024 r. do 20 listopada 2024 r. Szczegółowa lista dostępna jest tutaj.

W ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa" można realizować: wystawy, rekonstrukcje historyczne, festiwale, koncerty patriotyczne, spektakle, projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji (gry terenowe, wykłady, konferencje, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, spotkania, konkursy, warsztaty), szlaki tematyczne i historyczne, kwerendy archiwalne i naukowe zakończone upowszechnieniem wyników, murale i mappingi.

Uzupełnieniem działań mogą być dodatkowe przedsięwzięcia realizowane w przestrzeni wirtualnej. Wspierane będą projekty, których założenia są zgodne z wartościami wolności, solidarności oraz poszanowania godności i praw człowieka, służące wzmacnianiu wspólnoty w oparciu o polską tradycję państwową.

O dofinansowanie w ramach programu mogły się ubiegać samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych) oraz organizacje pozarządowe.

– Do programu złożone zostało łącznie 951 wniosków, w tym samorządowe instytucje kultury złożyły 423 wnioski, a organizacje pozarządowe 528 wniosków – poinformowała "Niepodległa".

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski