Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Droga Gorajec - Szczebrzeszyn do przebudowy

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Tomasz Czachorowski / archiwum / zdjęcie poglądowe
Prawie 120 mln zł ma kosztować przebudowa i remont ponad 10 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Inwestycja ma ruszyć pod koniec roku. Potrwa dwa lata.

GDDKiA wybrała właśnie najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 74 między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Chodzi o odcinek o długości 10,3 km. Prace ma wykonać Budimex. Kontrakt będzie opiewał na 119,3 mln zł.

- Podpisanie umowy z wykonawcą oraz rozpoczęcie pierwszych prac planowane jest w IV kwartale tego roku – zapowiada Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.

Prace mają potrać dwa lata. To oznacza, że inwestycja powinna być zakończona pod koniec 2025 r.

Droga zostanie rozbudowana na odcinku ok. 8,7 km, a na fragmencie ok. 1,6 km wyremontowana.

- Odcinek przewidziany do rozbudowy rozpoczyna się na połączeniu z realizowaną obwodnicą Gorajca, a kończy w okolicach przyszłej obwodnicy Szczebrzeszyna. Wymieniona zostanie nawierzchnia i wzmocniona jej konstrukcja. Powstaną bezpieczne, doświetlone przejścia dla pieszych z azylami, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowane zostaną chodniki i wybudowane nowe – opisuje Czech. 

Planowana jest także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, zjazdów indywidualnych i publicznych, oświetlenia drogowego oraz przejść ekologicznych dla zwierząt. Przebudowany zostanie również system odwodnienia drogi. 

Z kolei na dalszym odcinku w Szczebrzeszynie (o długości ok. 1,6 km), planowany jest remont nawierzchni drogi krajowej nr 74, który zacznie się przed wjazdem do miasta a zakończy w rejonie skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego.

To drugi przetarg na realizację tej inwestycji. Pierwsze postępowanie GDDKiA unieważniła po odrzuceniu trzech złożonych ofert, z uwagi m.in. na niezgodność z warunkami zamówienia, rażąco niską cenę oraz niewyrażenie zgody przez część wykonawców na wydłużenie terminu związania z ofertą.

Rozbudowa odcinka Gorajec – Szczebrzeszyn to kolejna inwestycja jaką GDDKiA będzie realizowała na szlaku pomiędzy drogą ekspresową S19 w okolicy Janowa Lubelskiego, planowaną S17 w okolicy Zamościa i przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie.

- Zbudowaliśmy już obwodnice Frampola i Hrubieszowa, a także przebudowaliśmy trasę między Frampolem a Gorajcem oraz kilka odcinków na wschód od Zamościa - wylicza Czech.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski