- Autobusy świecą pustkami – przyznaje w transmisji na żywo na facebooku Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Od ostatniej środy ZTM znacząco ograniczył z tego powodu liczbę połączeń. Część pasażerów żali się jednak, że organizator miejskiego transportu o nich zapomniał. Chodzi o posiadaczy biletów okresowych.
– Korzystam z długookresowych biletów komunikacji miejskiej od niemal dekady. Regularnie wznawiając je i opłacając. Jeden raz, teraz w obliczu epidemii, zwróciłam się z prośbą do MPK o sposób na "zamrożenie" biletu (od ponad tygodnia go nie używam i okres ten znacznie się wydłuży) – opisuje swoją sytuację nasza Czytelniczka i dodaje: - Nie jest to bilet 5- czy 10-dniowy, lecz 3- miesięczny, z którego zostały do wykorzystania jeszcze 2 miesiące. Czekam na drobny ukłon w stronę tych regularnie utrzymujących MPK.
- Mamy świadomość, że jest to ważna kwestia dla pasażerów, dlatego temat jest przez nas analizowany, zarówno pod kątem prawnym jak i technicznym – zapewnia Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego, który odpowiada za komunikacje zbiorową w Lublinie.
Z danych ZTM wynika, że z przejazdówek w Lublinie korzysta ok. 45 tys. osób.
- Na ten moment proponujemy pasażerom skierowanie do nas wniosku wraz z uzasadnieniem. Wszystkie zgłoszenia będą oczywiście analizowane i ostatecznie rozpatrywane zgodnie z podjętymi decyzjami, które powinny zapaść w najbliższym czasie – zapowiada Góźdź.
Do ZTM wpłynęło już ponad 100 wniosków o wydłużenie czasu ważności biletów okresowych.
Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego (ogólnopolskie środowisko zrzeszające branżę komunikacyjną, którego członkami są też lubelski ZTM i MPK) zaapelował do rządu o „wdrożenie nadzwyczajnych środków”, które pozwolą branży komunikacyjnej przetrwać okres epidemii.
- Na ten moment w zakresie przewozów regularnych nie ma wytycznych, które określałyby w jaki sposób przewoźnicy oraz organizatorzy powinni się zachować w tej sytuacji i jakie podjąć kroki. Jako samorząd czekamy na decyzje na poziomie władz centralnych – mówi Góźdź. I dodaje: - Również w przyszłym tygodniu zostaną zapewne podjęte decyzje co do dalszego funkcjonowania szkół i pozostałych placówek oświatowych. Zatem część naszych działań będziemy uzależniać od decyzji podjętych na szczeblu centralnym.
- Kiedy to się skończy? Na pewno nie za dwa tygodnie
- Zoperowali pacjenta z zawałem i podejrzeniem koronawirusa
- Szyją maseczki dla szpitali. „Wystarczy maszyna i chęci"
- Młodzi łukowianie zaatakowali pochodzącą z Wietnamu kobietę
- Place zabaw i siłownie na powietrzu zamknięte
- Lublin w czasie epidemii: Puste ulice, place zabaw, parki
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Koniec federacji High League?! Polski rząd zablokował pieniądze federacji!
- Tyle trzeba zarabiać, żeby zaliczać się do osób zamożnych w Polsce
- Poważne zarzuty wobec lidera kultowego zespołu. Podał fance "tabletkę gwałtu"?
- „Szczena” wyjechał z Polski za chlebem? Wiemy, jak zarabia były „Chłopak do wzięcia”!