MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Racławickie z przeszkodami. Zaczynają się utrudnienia związane z przebudową ulic w Lublinie

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Zmiany na Poniatowskiego są związane z planowanymi wyburzeniami. Rozebrany musi zostać budynek stojący w sąsiedztwie szkół chemicznych (na rogi Poniatowskiego i Al. Racławickich). Przez teren gdzie on stoi i znajdujące się obok boisko będzie przebiegała „nowa” ul. Poniatowskiego
Zmiany na Poniatowskiego są związane z planowanymi wyburzeniami. Rozebrany musi zostać budynek stojący w sąsiedztwie szkół chemicznych (na rogi Poniatowskiego i Al. Racławickich). Przez teren gdzie on stoi i znajdujące się obok boisko będzie przebiegała „nowa” ul. Poniatowskiego Łukasz Kaczanowski
To będzie trudny rok dla kierowców przejeżdżających przez śródmieście. Od połowy przyszłego tygodnia ruszają prace na Al. Racławickich. Na odcinku od Łopacińskiego do Poniatowskiego zamknięta zostanie połowa jezdni. Kierowcy będą mieli tym samym do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Zaczyna się. Drogowcy w ciągu kilku dni rusza z pracami drogowymi przy przebudowie Al. Racławickich. Dla kierowców oznacza utrudnienia. I to od razu duże. Na początek drogowcy zafundują zmotoryzowanym „wąskie gardło” o długości ok. 300 metrów.

- W przyszłym tygodniu (w środę lub w czwartek) rozpoczną się prace na al. Racławickich. Na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Łopacińskiego zamknięte zostaną dwa pasy ruchu po stronie Ogrodu Saskiego. Ulica będzie frezowana, a następnie rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo na dwóch pozostałych pasach ruchu – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Takie rozwiązanie zaakceptowała już policja. Ale to nie jedyne dopuszczone zmiany. - Od poniedziałku do odwołania zamknięty zostanie chodnik i ścieżka rowerowa po prawej stronie ulicy od skrzyżowania z Al. Racławickimi do ul. Popiełuszki. Na chwilę obecną ruch odbywał się będzie bez zamknięcia pasów ruchu – dodaje Jędrek.

Zmiany na Poniatowskiego są związane z planowanymi wyburzeniami. Rozebrany musi zostać budynek stojący w sąsiedztwie szkół chemicznych (na rogi Poniatowskiego i Al. Racławickich). Przez teren gdzie on stoi i znajdujące się obok boisko będzie przebiegała „nowa” ul. Poniatowskiego.

- Wyburzenie budynku znajdującego się u wlotu ulicy planowane jest pod koniec przyszłego tygodnia – dodaje Jędrek.
To ciągle nie koniec planowanych zmian dla kierowców. Kolejne planowe są na rondzie Honorowych Krwiodawców. Są jeszcze uzgadniane z policja.

A co już wiadomo o organizacji ruchu? - Prace odbywać się będą etapami, z zamknięciem poszczególnych wlotów do ronda. Na początku od strony al. Kraśnickiej i al. Warszawskiej. Ruch pojazdów ZTM i lokalny zostanie utrzymany – wskazuje Jędrek.

Przy czym nie ma mowy o „zaślepieniu” al. Kraśnickiej czy al. Warszawskiej. Wloty będą tylko zawężony o jeden pas, na którym będą trwały roboty.

Kiedy pojawią się utrudnienia na rondzie? - Taką organizację planujemy wprowadzić jeszcze w maju – zapowiada Jędrek.
Roboty związane z przebudową Al. Racławickich , Poniatowskiego oraz Lipowej zaczęły się od 20 kwietnia. W pierwszej kolejności przesadzane i wycinane były drzewa rosnące przy ul. Poniatowskiego.

Przebudowa Al. Racławickich, Poniatowskiego i Lipowe to obecnie największa inwestycja drogowa realizowana w Lublinie. Kontrakt opiewa na 103,89 mln zł.

Np. na Al. Racławickich wymieniony ma być asfalt, skrajnie prawe pasy jezdni – w obu kierunkach – zmienią się w buspasy, powstanie ścieżka rowerowa (po obu stronach drogi). Przebudowana będzie też infrastruktura podziemna m.in. sieci gazowe.
Poniatowskiego zostanie poszerzona do czterech pasów.

Przebudowa ulic ma się skończyć do połowy czerwca 2021 r

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski