MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła podstawowa w Berezówce potrzebuje sprzętu do zdalnego nauczania dla uczniów

Aleksandra Kaźmierczak
Aleksandra Kaźmierczak
Szkoła Podstawowa w Berezówce
Zdalna edukacja będąca jedynym rozwiązaniem w obecnych czasach nie dla wszystkich jest możliwa. Wiele rodzin dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Berezówce nie ma wystarczającej ilości sprzętu, jednak gmina w miarę możliwości stara się pomóc.

W Szkole Podstawowej w Berezówce obecnie uczy się 48 dzieci w wieku szkolnym i 24 dzieci w wieku przedszkolnym. Około 50 procent uczniów to dzieci narodowości czeczeńskiej z Ośrodka dla Uchodźców w kolonii Horbów. Przez zamknięcie szkół w związku z epidemią koronawirusa dzieci muszą uczyć się zdalnie, jednak nie wszystkie rodziny mają wystarczającą ilość sprzętu w postaci laptopów czy tabletów.

- Jako, że jesteśmy placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie „Za rzeką Krzną” nie mamy obecnie możliwości, by ubiegać się o sprzęt ze środków samorządowych - mówiła dyrektor szkoły, Barbara Protasiewicz.

Placówka na razie otrzymała osiem laptopów, które częściowo zostały przekazane do Ośrodka. Dodatkowo, Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie udostępnił 11 urządzeń, z których uczniowie będą mogli korzystać podczas zajęć. Odbywają się one codziennie w godzinach 8.00-13.00 za pośrednictwem aplikacji Messenger.

- W Horbowie mieszkają rodziny wielodzietne i to właśnie one w pierwszej kolejności otrzymują pomoc - dodała dyrektor.

Na polecenie wójta gminy Zalesie w ostatnim tygodniu marca i na początku kwietnia przeanalizowane zostały potrzeby poszczególnych szkół dotyczące dostępu do sprzętu umożliwiającego zdalne nauczanie.

- Potrzebującym uczniom szkoły użyczyły laptopów i komputerów, zostały także rozdysponowane tablety, jakie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie - mówił pracownik gminy Zalesie, Wojciech Kołodyński. - Z otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego ośmiu sztuk tabletów, Szkole Podstawowej w Berezówce przekazaliśmy pięć.

Władze gminy złożyliśmy także wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o dofinansowanie zakupu 30 laptopów na potrzeby zdalnego nauczania. Z informacji, jakie otrzymali wynika, że wniosek rozpatrzono pozytywnie, a sprzęt po zakupie zostanie rozdysponowany pośród szkoły według zgłoszonego przez dyrekcje zapotrzebowania.

Gmina Zalesie niezależnie od zaspokajania potrzeb uczniów szkół należących do gminy w miarę możliwości stara się również pomóc innym szkołom znajdujących się jej terenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski