MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Energetyków czeka na remont. "To pilna konieczność"

Jakub Sarek
Jakub Sarek
Małgorzata Genca
Dziurawa jezdnia, rozjeżdżone pobocza, chodniki czekające na naprawę - to codzienność ul. Energetyków. Ulica potrzebuje remontu. Miasto obiecuje doraźne naprawy, ale na gruntowną modernizację arterii, jak tłumaczy, nie ma na tę chwilę pieniędzy.

O remont tej ulicy od lat dopominają się mieszkańcy Wrotkowa i działający przy niej przedsięboiorcy. Chodzi o ul. Energetyków, który stanowi główną trasę dojazdu do Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Sprawą zainteresował się także radny miejski Piotr Choduń, przewodniczący klubu prezydenckiego, który skierował do ratusza interpelację z apelem o pilną naprawę i remont arterii.

- Od wielu lat ulica Energetyków jest w opłakanym stanie pełnym ubytków nawierzchni, wybojów, pęknięć i nierówności. Ten niebezpieczny stan drogi powoduje ryzyko wypadków i szkód dla pojazdów, a także utrudnia dostęp do firm znajdujących się wzdłuż ulicy - przekonuje radny miejski.

Jak podkreśla, przedsiębiorstwa te są kluczowymi podmiotami dla rozwoju naszej społeczności, tworzą miejsca pracy i przyczyniają się do dobrobytu lokalnego społeczeństwa.

- Ich pracownicy, klienci i dostawcy mają poważne trudności w poruszaniu się po drodze, co prowadzi do opóźnień, strat czasowych i niepotrzebnego stresu. Niezabezpieczona i nieodpowiednio utrzymana droga stanowi barierę dla rozwoju firm i prowadzi do utraty potencjalnych inwestycji - zaznacza Choduń.

W jego opinii, negatywny wpływ na stan techniczny ul. Energetyków mają także postoje samochodów ciężarowych oczekujących na odprawę w LUC-S, które sprawiają, że "rozjeżdżane są pobocza, powstają olbrzymie koleiny oraz zapadliska i rujnowana jest zieleń".

Co na to miasto?

- Wskazane zadanie nie zostało ujęte w budżecie miasta Lublin na 2024 r. W przypadku pojawienia się dodatkowych dochodów budżetu miasta, remont ul. Energetyków będzie rozpatrywany w ciągu roku - odpowiada Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.

I zapowiada jednocześnie, że Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie w ramach środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie ulic zleci naprawy polegające na uzupełnieniu ubytków masą asfaltu lanego.

- W razie konieczności stan nawierzchni ulicy zostanie poprawiony również w okresie wiosennym po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych, gwarantujących większą trwałość i odpowiednią jakość napraw - deklaruje Szymczyk.

Zwraca jednak uwagę na pewien problem.

- Biorąc pod uwagę ilość korzystających z ulicy samochodów ciężarowych bieżące naprawy niestety nie będą
miały charakteru trwałego i nie rozwiążą na dłuższy okres problemów towarzyszących eksploatacji ulicy o tak ulepszonej nawierzchni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski