MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie i jak szukać informacji o Funduszach Europejskich

Materiał Informacyjny

Chcąc sprostać wyzwaniom, które wiążą się z realizacją projektów dofinansowanych ze środków unijnych w latach 2014–2020, Ministerstwo Rozwoju prowadzi serwis internetowy dedykowany Funduszom Europejskim. Portal dostępny jest pod adresem **Więcej o funduszach: [b]www.funduszeeuropejskie.gov.pl **.

Portal Funduszy Europejskich oraz strony programów krajowych to kompleksowe źródła informacji na temat możliwości uzyskania środków unijnych w Polsce. Osoby odwiedzające serwis znajdą na nim wszystkie informacje dotyczące Funduszy Europejskich. Dodatkowo będą mogły się dowiedzieć, jak skorzystać ze środków unijnych oraz poznać przykłady zrealizowanych już projektów.

Na stronie znajdują się również ogłoszenia o naborach wniosków, dokumenty, wiadomości, dane teleadresowe Punktów Informacyjnych, wyszukiwarka dotacji, a także zapowiedzi szkoleń i konferencji, na które oczywiście można się zapisać.

Ponadto znajdują się tam informacje w formie instrukcji i poradników ułatwiających zrozumienie zagadnień związanych z Funduszami Europejskimi oraz ubieganiem się o dotacje, dokumenty i publikacje informacyjne o środkach europejskich, a nawet możliwość oceny przydatności poszczególnych informacji zawartych na stronach.

Na portalu Funduszy Europejskich znajdziemy także przekierowania do stron programów regionalnych dla wybranego województwa.

Polska jest największym beneficjentem pomocy unijnej. W latach 2014–2020 Unia Europejska przeznaczyła dla naszego kraju 82,5 mld euro.

Fundusze mają pomóc w zwiększeniu konkurencyjności polskiej gospodarki, poprawie spójności społecznej i terytorialnej kraju, w podnoszeniu sprawności i efektywności administracji. Najważniejszym celem programów unijnych jest poprawa poziomu życia mieszkańców dzięki wzrostowi gospodarczemu, a także wzrostowi zatrudnienia. Obok bezzwrotnych dotacji Unia Europejska udostępnia także tzw. instrumenty zwrotne, czyli wszelkiego rodzaju pożyczki i kredyty.

W raporcie dostępności 2016 opracowanym przez Fundację Widzialni portal zajął czwarte miejsce wśród 118 badanych stron instytucji publicznych.

Ekspert o portalu Funduszy Europejskich
MONIKA OCIEPKA, DEP. KOMUNIKACJI,MINISTERSTWO ROZWOJU:

Portal internetowy Więcej o funduszach: www.funduszeeuropejskie.gov.pl to najbardziej aktualne i kompleksowe źródło informacji na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych.

Każdy zainteresowany znajdzie na portalu informacje w formie instrukcji i poradników. Po zapoznaniu się z nimi dużo łatwiej i szybciej będzie mógł zrozumieć zagadnienia związane z Funduszami Europejskimi, a tym samym szybciej i łatwiej będzie mógł ubiegać się o dotacje. Ponadto na stronie znajduje się wyszukiwarka dotacji, w której sukcesywnie pojawiają się informacje o możliwościach uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich, np. dotacje czy wsparcie pozadotacyjne. Dzięki intuicyjnym filtrom użytkownik w łatwy i szybki sposób może odnaleźć interesujące go źródło finansowania.

Strona jest wyposażona w wyszukiwarkę szkoleń i konferencji, czyli tzw. bazę ogłoszeń o wydarzeniach, podczas których można dowiedzieć się więcej o możliwościach dofinansowania oraz o realizacji projektów.

Na stronie znajduje się lista teleadresowa Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich oraz baza dokumentów i przepisów dotyczących Funduszy Europejskich. Są też linki do stron instytucji tworzących system realizacji Funduszy Europejskich.

Portal proponuje intuicyjną obsługę, a także możliwie prosty i zrozumiały dla użytkowników język. Strona jest również dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Więcej o funduszach:
**

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

**

Więcej informacji udziela Punkt Kontaktowy RPO przy Departamencie Wdrażania EFRR
tel.: 081 44 16 843
e-mail: [email protected]
rpo.lubelskie.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski