MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelskie na Dobre! Kurier Lubelski startuje z nową akcją. Każdy może dołączyć. Zapraszamy!

Joanna Parczyńska
Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Zapraszamy do naszej akcji Lubelskie na Dobre! Chcemy rozpocząć wspólną dyskusję o tym jak sprawić, żeby Lubelszczyzna jeszcze jaśniej błyszczała na mapie Polski i Europy.

Kiedy w latach 90-tych wyjeżdżałam na studia do Warszawy z małego miasteczka niedaleko Lublina wszędzie dookoła było szaro, biednie, smutno. Dzisiaj - Lublin i region zachwycają. Błyszczy lubelskie Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, liczne inwestycje jak Arena Lublin, Aqua Lublin, Centrum Spotkania Kultur, Lubelskie Centrum Kultury. Zachwyca wyremontowany renesansowy Zamość, przyciąga przepiękny Kazimierz. W całym regionie odbywają się ważne kulturalne wydarzenia, festiwale, koncerty, zawody sportowe. Turyści coraz częściej odkrywają Roztocze i Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie. Pojawiły się nowe drogi, a marki producentów z tego regionu stały się znane w całej Polsce. Mamy przecież tutaj Perłę, Mleczarnię Krasnystaw, Black Red White, Bogdankę, Azoty Puławy.

Mija 31 lat od pamiętnych wyborów 4 czerwca 1989 i 30 lat niezależnych samorządów w Polsce. Te lata upłynęły wszystkim na ciężkiej pracy. Widać to na zdjęciach sprzed lat wysłanych przez Czytelników „Kuriera Lubelskiego” w zestawieniu z tymi dzisiejszymi, zrobionymi przez fotoreporterów naszej gazety.

30 lat minęło. Lublin kiedyś i dziś - wystawa „Kuriera Lubel...

Projekt Lubelskie na Dobre! to inicjatywa „Kuriera Lubelskiego”, tytułu z wieloletnią tradycją, zakorzenionego w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem samego Lublina. „Kurier” towarzyszy mieszkańcom od lat. Przez ostanie trzy dekady miasto i cały region rozwijają się bardzo dynamicznie stając się coraz lepszym i bardziej przyjaznym miejscem do życia, pracy, inwestycji. Stają się miejscem do życia na dobre.

Ostatni czas uzmysłowił nam wszystkim, jak dużo osiągnęliśmy i jak łatwo w wyniku splotu złych zdarzeń możemy to stracić. Wybuch epidemii postawił jeszcze większe wyzwania zarówno przed samorządem jak i władzami centralnymi, ale też przed lokalnymi przedsiębiorcami, mieszkańcami, pracodawcami i pracownikami, służbą zdrowia, szkolnictwem. Ten nagły zwrot akcji dotknął właściwie wszystkich. Dotknął także nas - lokalne media. Ale wpłynął na nasze wspólne życie tu i teraz i będzie wpływać w ciągu najbliższych lat. Tym bardziej warto wspólnie zastanowić się jakie wyzwania stoją przed nami. Jak budować naszą społeczność, dbać o siebie, naszych bliskich, dom, dzielnicę, miasto, województwo. Czy możemy wspólnie zastanowić się nad poszczególnymi aspektami naszego życia? Może powinniśmy zrewidować nasze plany, pomysły a może stać nas na jeszcze więcej?

Lubelskie na Dobre! Kurier Lubelski startuje z nową akcją. Każdy może dołączyć. Zapraszamy!

Dlatego chcemy rozpocząć wspólną dyskusję jak sprawić, żeby Lubelszczyzna jeszcze jaśniej błyszczała na mapie Polski jak i na mapie Europy. Chcemy tę dyskusję prowadzić do końca roku 2020, co miesiąc koncentrując się na innym aspekcie.

Lubelskie na Dobre! - zapraszamy

Do naszego projektu zapraszamy wszystkich. Chcielibyśmy, żeby nasza dyskusja była prowadzona w szerokim gronie, żeby wzięło w niej udział jak najwięcej osób, podmiotów i organizacji. Już od poniedziałku będziemy przedstawiać naszych Partnerów, którzy mają ogromny wkład w rozwój tego miasta i regionu.

Chcemy, by czytelnicy „Kuriera Lubelskiego” również włączyli się do naszej debaty jako mieszkańcy Lubelszczyzny. Dlatego będziemy Państwa pytać o pomysły, problemy, marzenia. Wierzę we wspólne działanie. Wiem, że jeśli spotkają się różni ludzie i znajdą wspólny cel - potrafią zdziałać cuda. Potrafią się porozumieć, zrozumieć, co więcej, chcą sobie wzajemnie pomagać. Ten cel jest prosty – żeby żyło nam się na Lubelszczyźnie jak najlepiej, dostatnio, bezpiecznie, mądrze, fajnie i pięknie. Różnimy się, mamy różne priorytety, ale potrafimy też dla wspólnej sprawy działać razem. Wierzę, że takie wspólne działanie wyzwoli Akcja „Kuriera Lubelskiego” i naszych Partnerów „Lubelskie na Dobre!”

O czym będziemy rozmawiać

Podzieliliśmy nasz cykl na segmenty, w każdym kolejnym miesiącu chcemy rozmawiać na inny temat. Jesteśmy przed wakacjami dlatego zaczynamy od turystyki. W kolejnych miesiącach i segmentach będziemy rozmawiać również o: środowisku, rolnictwie, zdrowiu, seniorach, opiece społecznej, nauce, kulturze i sporcie, komunikacji w mieście ale też regionie, kraju i Europie, mieszkalnictwie, inwestycjach, gospodarce. Być może w ramach wspólnej dyskusji pojawią się nowe, ważne tematy. Już teraz zapraszamy Państwa do wysyłania propozycji obszarów, jakimi warto się zająć, o których warto dyskutować. Piszczcie do nas pod adres [email protected].

Na każdy z tych tematów zorganizujemy debatę „Kuriera”, spotkanie na żywo transmitowane online na stronach głównych „Kuriera Lubelskiego” oraz serwisów Naszemiasto.pl w województwie lubelskim, a także w naszych mediach społecznościowych. Debaty poprowadzą dziennikarze „Kuriera Lubelskiego”. W dyskusjach wezmą udział zaproszeni przez nas goście, ludzie ważni dla regionu.
Do naszej akcji będziemy zapraszać ekspertów, działaczy, bohaterów regionu. Wszystkie wydarzenia będą mogli Państwo śledzić na stronach „Kuriera Lubelskiego”. W każdym piątkowym wydaniu znajdą Państwo kolejne odcinki Lubelskiego na Dobre! Relacje z debat, wywiady, rozmowy, istotne informacje.

Sporo się zmieniło: plac Litewski wczoraj i dziś

Zobacz, jak przez ostatnich 30 lat zmienił się Lublin

Przez cały czas trwania naszej akcji będziemy zbierać pytania od Państwa – naszych Czytelników i odpowiadać na nie na naszych łamach. Będą mogli Państwo za naszym pośrednictwem zadać pytania przedsiębiorcom, przedstawicielom samorządu i władzy centralnej, dziennikarze „Kuriera” będą pytać w Państwa imieniu.

Z każdego bloku tematycznego chcemy wspólnie wybrać 3 najważniejsze pomysły. Do podjęcia tych decyzji zaprosimy naszych Partnerów, Czytelników i mieszkańców regionu. Na koniec akcji zaś wybierzemy wspólnie 10 najważniejszych idei na kolejne lata dla Lublina i województwa lubelskiego. Te pomysły opublikujemy na koniec roku 2020 podsumowując to, co wspólnie wypracowaliśmy.

Lubelskie na Dobre!

O naszej akcji będziemy szeroko informować także poza naszym regionem. Chcemy żeby jak najwięcej ludzi w Polsce zobaczyło jak fantastycznie się rozwijamy, jacy świetni ludzie tu żyją, ile mamy pomysłów i jak potrafimy wspólnie się porozumieć.

Często mówimy, że jesteśmy z kimś albo z czymś na dobre i złe. Można powiedzieć, że żyjemy tutaj na dobre i złe. Sprawmy, że będzie nam tutaj tylko dobrze. Działajmy razem i stwórzmy Lubelskie tylko na Dobre!

Z wyrazami szacunku
Joanna Parczyńska
p.o. Prezesa Oddziału Grupy Polska Press w Lublinie

Partner główny akcji
Partner główny akcji
Partner główny akcji
Partner główny akcji
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski