Prasówka 5.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 4.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy będą braki prądu 5.02 w lubelskim? Zobacz planowane daty wyłączeń prądu”?

Prasówka 5.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Czy będą braki prądu 5.02 w lubelskim? Zobacz planowane daty wyłączeń prądu

Gdzie można się spodziewać wyłączenia prądu w lubelskim 5.02? Pokazujemy spis miejsc, w których planowany jest brak prądu w lubelskim. Warto wiedzieć, kiedy i gdzie nastąpi przerwa w dostawie prądu w twojej okolicy. Brak prądu w domu może być budzić irytację, dlatego dobrze jest na ten czas znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało korzystania z energii elektrycznej. Przyczyną planowanych wyłączeń prądu są najczęściej modernizacje sieci oraz remonty lub budowy.

Nie przegap promocji!

📢 Utrudnienia w ruchu 5.02.2023 w woj. lubelskim. Gdzie są dzisiaj prowadzone roboty drogowe?

Które drogi w województwie lubelskim 5.02.2023 nie są przejezdne? Inne utrudnienie: droga 12, Przejście Graniczne w Dorohusku (703. km na odc. 0 km) Na przejściu granicznym w m. Dorohusku odprawiane są tylko pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony.Pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie w drogowych przejściach granicznych:1. Zosin – Ustiług2. Dołhobyczów – Uhrynów3. Budomierz - Hruszew4. Krościenko – Smolnica.

📢 TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. To 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie umierają przed 70. rokiem życia. Zaskoczeni? SPRAWDŹCIE LISTĘ

W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn! Zaskoczeni? Cóź, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70! PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

Prasówka 5.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 "Wokół jest dużo nieżyczliwych osób" - trener Motoru, Gonçalo Feio, krytykuje miasto i MOSiR Bystrzyca

Trener Motoru Lublin, Gonçalo Feio, krytykuje działania MOSiR Bystrzyca i gani władze miejskiej spółki za bezczynność. Szkoleniowca zirytował brak dostępu do płyty głównej Areny po sobotnich opadach śniegu. - Wokół Motoru jest bardzo dużo ludzi nieżyczliwych – grzmi Portugalczyk.

📢 Uwaga, kierowcy! W nocy na drogach woj. lubelskiego może być ślisko [RAPORT DROGOWY]

Jak informują służby drogowe, zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe występują na drogach wojewódzkich w północno-zachodniej części Lubelszczyzny. Nawierzchnia na większości dróg krajowych jest czarna i mokra.

📢 Atak zimy czy jednak bajkowa sceneria w Lublinie? Zobacz zdjęcia i zdecyduj

W Lublinie znów sypnęło! Śnieżna pierzynka przykryła ulice miasta. Młodsi wyjęli z szaf i komórek sanki i pomknęli na górki, żeby oddać się zimowemu szaleństwu. Bagażniki aut opuściły zmiotki i szufelki, które starszym posłużyły do odśnieżania samochodów. Zobacz, jak wygląda Lublin w zimowej scenerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Szalona ostatnia akcja meczu i wygrana Startu Lublin z Arką Gdynia (WIDEO)

Cleveland Melvin „ukradł” szczęśliwie piłkę rywalom i sekundę przed końcową syreną zdobył zwycięskie punkty. Koszykarze Startu prowadzili w tym spotkaniu przez ponad 36 minut, ale mogą mówić o dużym szczęściu, że mecz z Arką Gdynia zakończył się ich wygraną 72:71.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [5.02.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 4.02.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Policja szuka dilerów narkotyków z woj. lubelskiego. Poznajesz któregoś z nich? Sprawdź i skontaktuj się z policją

Te osoby są poszukiwane przez lubelską policję za wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Zobacz wizerunki dilerów narkotyków, których szukają policjanci z naszego regionu. Rozpoznajesz kogoś z nich i wiesz, gdzie obecnie może przebywać? Niezwłocznie skontaktuj się z policją!

📢 „Wodny uśmiech” oraz czarne i białe koty. Bajeczny opis studni, która stała kiedyś na zamojskim Rynku Wielkim

„W rogu rynku stoi studnia pod drewnianym dachem, która wspiera się na czterech ciężkich słupach” – pisał Icchok Lejbusz Perec w swoich wspomnieniach. „Dookoła studni drewniane cembrowanie sięgające dorosłemu człowiekowi do piersi… Wodę wydobywa się z niej wiadrami na żelaznych łańcuchach owijających się na wale poruszanym niezwykle wielkim kołem z wystającymi uchwytami”. Z tą starą, piękną i nieistniejącą już na zamojskim Rynku Wielkim studnią związanych było wiele legend i opowieści. Jedną z nich pisarz zanotował w swojej autobiografii.

📢 Nadbużańskie chaty sprzed 100 lat. Tak kiedyś żyło się na terenach wiejskich w naszym regionie. Zobacz

Zapraszamy na małą podróż w czasie. Między innymi do nadbużańskich chat sprzed 100 lat.

📢 Te gwiazdy pochodzą z woj. lubelskiego. Co nowego słychać u celebrytów z naszego regionu? Zobacz

Sprawdziliśmy, co nowego słychać u celebrytów z województwa lubelskiego. Aktorzy, piosenkarze i gwiazdy show biznesu nie próżnowali podczas ferii zimowych. Zobacz, jak spędzili ten czas. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W Lublinie praca szuka człowieka. Na tych stanowiskach zarobisz ponad 4 tys. zł. Zobacz aktualne oferty pracy

Szukasz pracy w Lublinie? Oto najnowsze oferty opublikowane na stronie lubelskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Wysokość wynagrodzeń w prezentowanych ogłoszeniach to ponad 4 tysiące złotych brutto. Zobacz, gdzie możesz się zatrudnić. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zwierzęta egzotyczne z lubelskiego schroniska polecają się do adopcji! [ZDJĘCIA]

Lubelskie schronisko dla bezdomnych zwierząt przyjmuje nie tylko psy i koty, ale także zwierzęta egzotyczne. Placówka w Lublinie jest pierwszą i jedyną w Polsce. Pełni nie tylko funkcję schroniskową, ale także centrum rehabilitacyjnego i ośrodka edukacyjnego.

📢 Lublin. Zgłodniałeś, a nie masz czasu na gotowanie? Oto ranking najlepiej ocenianych kebabów w mieście. Znasz je? Zobacz

Są takie dni, kiedy nie ma się ochoty na gotowanie obiadu. Z pomocą przychodzą lubelskie restauracje, które oferują jedzenie na wynos lub z dowozem.

📢 Lubelskie. Najlepsi lekarze w regionie. Zobacz, do jakich specjalistów warto się wybrać

Który lekarz w regionie jest najlepszym w swojej dziedzinie? Któremu swoje życie i zdrowie powierzyło najwięcej pacjentów i nie żałują tej decyzji? Na podstawie portalu internetowego znanylekarz.pl przygotowaliśmy ranking najlepszych lekarzy-specjalistów w swojej dziedzinie. Niektórzy z nich przyjmują nawet w kilku miejscach, nie tylko w Lublinie, ale w całym województwie. Jesteś ciekawy komu zaufali pacjenci?

📢 Przedwojenny Lublin. Zobacz jak wyglądało miasto w 1937 r. Czy rozpoznajesz te miejsca? Sprawdź

Widok na katedrę, Bramę Krakowską czy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zobacz wyjątkowe zdjęcia przedwojennego Lublina, które znaleźliśmy w zbiorach Biblioteki Narodowej.

📢 Niestrzeżony przejazd kolejowy miejscem tragedii. Zginął 40-latek

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (pow. krasnostawski) kierujący Subaru 40-letni mężczyzna wjechał wprost pod lokomotywę bez wagonów. Mimo podjętej reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

📢 Ks. Paweł Rytel-Andrianik o Szewachu Weissie: to człowiek, który zbudował wiele mostów między Polską a Izraelem

  • Szewach Weiss to człowiek, który zbudował wiele mostów między Polską a Izraelem. On był do tego przekonany i przekonywał innych- mówi w rozmowie z "Kurierem" ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, wicedyrektor Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela.

📢 Futro z ćwiekami dla żony Zenka Martyniuka, a dla niego złoty kożuch. Takie cuda szyje Gabriel

Znany projektant futer Gabriel Seweryn przez wiele lat był gwiazdą programu TTV "Królowe życia". Razem z narzeczonym Rafałem stanowili zdecydowanie najbarwniejszą parę show. Gabriel szył stroje dla wielu gwiazd, a wśród nich jest także niekwestionowany król disco polo Zenon Martyniuk i jego rodzina. Strój, który wymarzyła sobie Danuta Martyniuk robi ogromne wrażenie. Zobacz zdjęcia!

📢 Studniówka "Paderewskiego". Maturzyści bawili się w Panieńszczyźnie [FOTO]

Ach, co to był za bal. Tegoroczni maturzyści z Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego bawili się w Panieńszczyźnie. Zobacz zdjęcia z imprezy. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Puławy po drugim zimowym sprawdzianie. Drugoligowiec z regionu pokonał u siebie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:0

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy mają za sobą drugi sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Mariusza Pawlaka w sobotę pokonali przed własną publicznością występujące szczebel niżej KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:0. Dubletem popisał się Dawid Retlewski.

📢 Nie żyje Szewach Weiss. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Nie żyje Szewach Weiss. Były przewodniczący Knesetu i były ambasador Izraela w Polsce zmarł w piątek w wieku 87 lat. Był jedną z osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju polsko-izraelskich relacji – przypomina "Haarec".

📢 Miasto Lublin na uroczystości w ZS Nr 13 podsumowało rok sportowy. Zobacz zdjęcia

Ponad 200 zawodników z 27 lubelskich klubów otrzymało listy gratulacyjne za sukcesy w 2022 roku. W ten sposób miasto po raz kolejny podsumowało rok, nagradzając za sukcesy sportowców, drużyny oraz osoby zasłużone dla sportu w Lublinie.

📢 Najgłupsze odpowiedzi uczniów szokują nawet w ferie! Nowe śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów 2023

Trwa rok szkolny 2022/2023 i przyszedł czas na pierwsze klasówki i sprawdziany. Niektóre klasy mają ich nawet po kilka w tygodniu. Kartkówek nie lubią uczniowie, ale bardzo często również nauczyciele. Wielu z nich musi się zmagać z dziwnymi i niecodziennymi odpowiedziami. Te najdziwniejsze, ale i najśmieszniejsze, zebraliśmy w naszej galerii. Wciel się na chwilę w nauczyciela i zobacz jak byś zareagował na te pomysły uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

📢 Oszukał rolników na blisko 10 milionów złotych. Grozi mu 8 lat więzienia

W ręce funkcjonariuszy z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie trafił 51-letni przedsiębiorca. Mężczyzna miał oszukać kilkadziesiąt osób i podmiotów rolniczych na kwotę ponad 9,5 miliona złotych. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu.

📢 Całe Tatry zamknięte dla turystów. W górach czwarty stopień zagrożenia lawinowego

Z uwagi na bardzo wysokie zagrożenie lawinowe Tatrzański Park Narodowy zdecydował się zamknąć dla turystów cały obszar Tatr. W górach jest bardzo niebezpiecznie.

📢 Słaby sygnał Wi-Fi w domu? Usuń te 7 przeszkód z okolic routera, a problemy się skończą

Niemal w każdym domu znajduje się obecnie szybki, domowy internet, który daje nam możliwość kontaktu nawet z bliskimi znajdującymi się na drugim końcu globu. Jego największą zaletą jest wygoda użytkowania, nielimitowany transfer i duży obszar działania, który jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi. Czasami jednak sygnał jest dość słabej jakości, co może to wynikać z obecności przeszkód, które hamują efektywne przesyłanie pakietów. Sprawdź, co blokuje sygnał sieci Wi-Fi w Twoim domu i co koniecznie powinieneś usunąć z okolic swojego routera.

📢 Dzięki fundacji z Lublina freski w kościele w Drohobyczu zyskały blask [ZDJĘCIA]

Fundacja Niepodległości z Lublina już od 10 lat odnawia zabytki na zachodniej Ukrainie. Zaczęli w 2012 r. od renowacji małej kapliczki, rok 2022 zakończyli konserwacją fresków w kościele parafialnym w Drohobyczu.

📢 Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u

Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z obrotową tarczą czy kultowa farelka to gadżety, które królowały w polskich domach w latach 70., 80. i 90. XX wieku. Wiele osób wspomina je z wielkim sentymentem i znowu po nie sięga. Niektóre z nich możemy zdobyć w sieci, a część kultowych przedmiotów z PRL-u osiąga na aukcjach zawrotne ceny. Przypomnij sobie lub poznaj te niepowtarzalne gadżety. Sprawdź, może znajdziesz te perełki z dawnych lat w piwnicy, na strychu lub w pawlaczu u wujka.

📢 Wisła Puławy wzmacnia formację obronną. Do drugoligowca z regionu dołączył Wojciech Błyszko

Wojciech Błyszko został nowym zawodnikiem Wisły. 23-letni obrońca podpisał umowę obowiązującą do końca trwającej kampanii. Przypomnijmy, że "Duma Powiśla" po pierwszej części drugoligowego sezonu 2022/23 plasuje się na piątym miejscu w tabeli.

📢 Mieszkania jak z horroru. Trzeba mieć odwagę, by tam zamieszkać! Najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce 4.02.2023

Wynajęcie mieszkania to często droga przez mękę. Wystrój mieszkań czy rozwiązania "inżynieryjne" często mogą wprawić w osłupienie. Niektóre są śmieszne, inne budzą po prostu grozę. Sprawdźcie, jakie mieszkania można wynająć w naszym kraju. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

📢 Tak mieszka Piotr Żyła. Zaglądamy do nowej posiadłości skoczka i Marceliny Ziętek. Luksusowy dom z basenem Piotra Żyły w polskich górach

Piotr Żyła to popularny skoczek narciarski, który ma rzeszę fanów i lubi brylować w mediach społecznościowych. Kibice na bieżąco śledzą jego sukcesy w Pucharze Świata 2022/2023. Gdzie mieszka Piotr Żyła? Na co dzień sportowiec mieszka w Ustroniu, gdzie niedawno wybudował piękny dom z basenem. Zobacz, jak się urządził wraz z partnerką, Marceliną Ziętek. Koniecznie zajrzyj do nowego domu Piotra Żyły.

📢 Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?

Walkman, komputer Atari, Amiga czy Commodore 64, zegarek z melodyjką, magnetofony, winyle, dyskietki, kasety to hity lat 70., 80. i 90. XX wieku. Teraz wiele osób znowu po nie sięga i często kosztują krocie. Sprawdź, może masz w piwnicy czy pawlaczu u dziadków te elektroniczne gadżety. Zobacz, czy znasz i pamiętasz kultowe przedmioty z PRL-u oraz początku lat 90.

📢 Poloneza czas zacząć! Studniówka XXIII LO w Lublinie [ZDJĘCIA]

W piątek (3 lutego) studniówkowego poloneza zatańczyli tegoroczni maturzyści z XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie. Impreza trwała do białego rana! Zobacz fotorelację z wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 FRYZURY odmładzające to HIT 2023 roku. Potrafią odjąć nawet kilkanaście lat. Te fryzury szybko i łatwo wykonasz 4.02.2023

Fryzury odmładzające to prawdziwy hit 2022 roku. Są niezwykle proste w ułożeniu, zajmują mało czasu, a zarazem wyglądają naprawdę zjawiskowo. Fryzjerzy stawiają przede wszystkim na jasne kolory i krótkie cięcia. Co jest teraz najmodniejsze? Które fryzury zdołają odjąć nawet kilkanaście lat? Odpowiadamy!

📢 Tatuaże damskie 2023. 5 trendów, które będą królowały wśród zwolenniczek dziar i tatuaży

Tatuaże damskie z roku na rok zyskują na popularności. Kiedyś noszenie takich ozdób wzbudzało wiele kontrowersji, dzisiaj nikogo już nie dziwi. Obecnie utrzymuje się wręcz moda na tatuaże. Na tego typu zdobienia skóry zdecydowało się wiele znanych kobiet, m.in. Ewa Minge czy Ewelina Lisowska. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie dziary i wzorki będą modne w 2023 roku.

📢 Tutaj Józef Piłsudski odbierał defiladę kawalerii. Jest też pamiątka po huraganie

To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego. Zaglądają tam także turyści. Leśna ścieżka przyrodniczo-edukacyjna im. Józefa Piłsudskiego „Siwa Dolina” jest malownicza, ale też bardzo ciekawa pod względem historycznym. Wędrówkę można zacząć obok siedziby Nadleśnictwa w Tomaszowie Lub. Na co warto zwrócić uwagę?

📢 Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Zobacz luksusowe wnętrza domu aktorki. Zajrzyj do willi gwiazdy serialu „M jak miłość"

Małgorzata Kożuchowska wraz z mężem Bartkiem Wróblewskim i synem mieszka w luksusowym domu jednorodzinnym nieopodal stolicy. Popularna aktorka wybrała tę lokalizację nieprzypadkowo. Willa Małgosi Kożuchowskiej jest otoczona lasem, co sprzyja relaksowi po intensywnej pracy na planie filmowym i w teatrze. Zobacz, jak wygląda dom gwiazdy, która stała się rozpoznawalna za sprawą roli Hanki Mostowiak w popularnym serialu „M jak miłość".

📢 W Lublinie można zostać strażakiem na jeden dzień

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

📢 MKS FunFloor Lublin bez szans w starciu z mistrzyniami Polski. Kompromitacja biało-zielonych w Lubinie. Zobacz zdjęcia

Chyba tylko najwięksi pesymiści i malkontenci spodziewali się takiego rezultatu w hitowym starciu pomiędzy Zagłębiem Lubin, a MKS FunFloor Lublin. Miedziowe upokorzyły biało-zielone w własnej hali, wygrywając 38:24.

📢 Włodzimierz Czarzasty w Lublinie: Lewica jest za rodziną

Bezpieczna rodzina i godne życie seniorów – to tematy przewodnie lubelskiej trasy działaczy Nowej Lewicy.

📢 Trener Feio: „Bardziej jestem potrzebny Motorowi niż kadrze”

Za Motorem szósty sparing tej zimy i dopiero pierwsza porażka. W meczu z występującym klasę rozgrywkową wyżej Górnikiem Łęczna żółto-biało-niebiescy przegrali 0:3. Na tak wysoki wymiar kary, zdaniem trenera Gonçalo Feio, jego podopieczni nie zasłużyli.

📢 UMCS idzie z duchem czasu. Na uczelni powstanie nowy kierunek dla blogerów i twórców nowych mediów

Nowe media - taką nazwę będzie nosił nowy kierunek studiów w Lublinie. - Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu studentów - podkreśla prof. dr hab. Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.

📢 Od marca pociągi pojadą szybciej. Nowe rozkłady jazdy wchodzą w życie

Dobre wiadomości dla podróżujących koleją. Już od 12 marca pociągi z dworca PKP pojadą szybciej - z Lublina do Warszawy Wschodniej dojedziemy w jedyne 103 minuty, a z powrotem tylko 98 minut.

📢 Lublin. Nowe ustalenia ws. wypadku na ul. Jana Pawła II

Mężczyzna, który prowadził audi był trzeźwy, kiedy doszło do wypadku (5 stycznia) na ul. Jana Pawła II w Lublinie. W wypadku zginęło troje nastolatków.

📢 Nie lubisz klubów, a chcesz pójść potańczyć? Pora ruszyć na lubelskie parkiety [PROPOZYCJE]

Wielbicielom i wielbicielkom tańca może się wydawać, że jeśli nie lubią spędzać czasu w klubach to są skazani na domówki, które sami sobie zorganizują. Nic bardziej mylnego! W Lublinie jest mnóstwo miejsc, gdzie - często całkowicie bezpłatnie - możemy ruszyć na parkiet w bardzo klimatycznej atmosferze. Szczególnie zainteresują fanów retro!

📢 Tak mieszka Katarzyna Dowbor. Jakie wnętrza lubi prowadząca „Nasz Nowy Dom”? Koniecznie zajrzyj do malowniczego domu Katarzyny Dowbor

Katarzyna Dowbor mieszka w przytulnym domu z ogrodem nieopodal Warszawy. Lubiana dziennikarka zaaranżowała wnętrza bez pomocy architekta. Prowadząca „Nasz Nowy Dom” stworzyła klimatyczny dom, w którym lubi spędzać każdą wolną chwilę z rodziną oraz ukochanymi psami, kotem i koniem. Zobacz, jak mieszka Katarzyna Dowbor.

📢 Jak wyglądaliby Joel i Ellie z The Last of Us w prawdziwym życiu? Sprawdź odpowiedź SI - wyszło ciekawie

Co wyjdzie z połączenia różnych technologii i usług? Z pewnością coś ciekawego, jak w tym przypadku. Serial The Last of Us powstał bowiem na bazie gry, a teraz postanowiliśmy zapytać sztuczną inteligencję, jak według niej wyglądaliby bohaterowie w rzeczywistości. Sprawdźcie efekty.

📢 TOP 8 najbardziej niesamowitych zamków Dolnego Śląska. Gdzie straszy Czarna Prababka, w którym miejscu można spotkać Lancelota?

Niemal każdy turysta lubi zwiedzać zamki. Na Dolnym Śląsku jest ich ponad 120 – najwięcej w całej Polsce. Wybraliśmy dla Was 8 najbardziej niezwykłych dolnośląskich zamków, pełnych tajemnic, sekretów i ciekawostek. Gdzie na Dolnym Śląsku można stanąć oko w oko ze słynnym Lancelotem, zwiedzić tajemnicze podziemia lub niezwykły cmentarz założony w hołdzie zwierzętom? Zapraszamy do galerii 8 najbardziej niezwykłych zamków Dolnośląskiego.

📢 Uczniowie "Piątki" dostali 36 nowych komputerów

Uczniowie V LO w Lublinie mogą już korzystać z 36 nowych komputerów. Dzisiaj (3 lutego) w budynku szkoły oddano do użytku dwie nowe pracownie informatyczne. Koszt ich wyposażenia zamknął się w kwocie 110 tys. zł.

📢 Najdłuższy most wiszący na świecie w Czechach. Przeszliśmy się Sky Bridge 721 w ośrodku Dolní Morava. Czy warto się tam wybrać?

Najdłuższy wiszący most na świecie powstał tuż za polską granicą. Sky Bridge 721 to nowa atrakcja turystyczna ośrodka Dolní Morava w Czechach, znanego do tej pory m.in. z ogromnej wieży widokowej, nazywanej "ścieżką w chmurach". Wiszący most w Czechach jest rozpięty pomiędzy dwoma sąsiadującymi szczytami i zawisł na wysokości prawie 100 metrów! Przespacerowaliśmy się mostem Sky Bridge 721 - zobaczcie zdjęcia! Czy warto się tam wybrać? Ile kosztują bilety? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

📢 Lublin pojawi się w produkcji Netflixa. Za dwa tygodnie premiera filmu „Dziewczyna i kosmonauta"

Lubelskie ulice Północna, Tramencourta, Grottgera i Aleje Racławickie pojawią się w nowej produkcji Neflixa. Film science-fiction „Dziewczyna i kosmonauta" będzie miał swoją premierę już 17 lutego.

📢 Górnik lepszy od Motoru w derbowym meczu kontrolnym

Pierwszoligowy Górnik Łęczna pokonał w Lublinie Motor 3:0. Dla obu drużyn był to jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed powracającymi niedługo rozgrywkami ligowymi.

📢 Joana Sanz, żona Daniego Alvesa, zaskakuje nową publikacją na Instagramie

Życie Joany Sanz stało się piekłem, odkąd jej mąż, piłkarz Dani Alves, trafił 20 stycznia do więzienia pod zarzutem popełnienia gwałtu na dziewczynie w nocnym klubie w Barcelonie – powiadomiła „La Vanguardia”.

📢 25. rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez bp. Mieczysława Cisło. Zobacz zdjęcia

W czwartek (2 lutego), w samo Święto Ofiarowania Pańskiego swoje 25-lecie święceń biskupich obchodził Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło. Z tej okazji o 11.00 została odprawiona msza w Archikatedrze Lubelskiej.

📢 Studentka kontra Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Sąd: Przestępstwa nie było

Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że studentka UMCS przy ubieganiu się o stypendium socjalne wprawdzie zataiła dokumenty, ale nie popełniła oszustwa i pieniądze się jej należały.

📢 Juwenalia wracają do Lublina. Między uczelniami trwają rozmowy o organizacji wspólnej imprezy

Nie miały szczęścia w ostatnich latach lubelskie imprezy studenckie. Najpierw ich organizację zablokowała pandemia i oczywiste ograniczenia związane z obostrzeniami, później zaś, w 2022 ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę władze większości uczelni również zdecydowały odwołać swoje wydarzenia. Wszystko wskazuje na to, że 2023 rok przełamie tę złą passę - obecnie pomiędzy samorządami studenckimi a urzędem miasta trwają rozmowy dotyczące organizacji tegorocznych juwenaliów. Co więcej, prawdopodobnie będzie to jedna wspólna impreza. Jej robocza nazwa to Lublinalia.

📢 ALBERTIANA 2023. Zdolni aktorzy na deskach teatru. Zobacz zdjęcia z lubelskich eliminacji

Za nami II etap eliminacji regionalnych – Region IV w Lublinie ALBERTIANA 2023. Zdolni aktorzy przed jury pokazali swoje zdolności aktorskie, aby wziąć udział w 23. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

📢 Kawalerki do wynajęcia w Lublinie. Idealne dla singla i młodej pary. Sprawdź aktualne ogłoszenia

Nie chcesz już wynajmować mieszkania ze współlokatorami? A może marzy ci się przestrzeń tylko dla siebie? Na stronach olx.pl oraz otodom.pl aż roi się od okazji. Koniecznie sprawdź najlepsze oferty kawalerek do wynajęcia w Lublinie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Dawid Kubacki z córeczkami! Żony i dzieci polskich skoczków. Narciarska rodzina wciąż się powiększa ZDJĘCIA 1.02.2023

Rodzina polskich skoczków narciarskich wciąż się powiększa! W pierwszych dniach 2023 roku Dawid Kubacki i jego żona Marta podzielili się kolejną radosną nowiną - na świat przyszła ich druga córka Maja. Rośnie więc liczba skoczków, którzy mają już dwójkę pociech, ciesząc się z tego, jak szybko dorastają. Wśród szczęśliwych rodziców są Stefan Hula, Klemens Murańka, Maciej Kot i Grzegorz Miętus. Córka najstarszego w tym gronie dyrektora PZN Adama Małysza jest już dorosła i założyła własną rodzinę. Obejrzyjcie rodzinne zdjęcia skoczków w GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Protesty rolników na przejściach granicznych w Dorohusku i Hrebennem

Organizatorzy na drogach do przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem ciągnikami blokują część ruchu. W proteście uczestniczy ok. 100 ciągników rolniczych i 300-400 osób.

📢 Ruszł nowy system płatnego parkowania obok Hali Globus. "Ceny są horrendalne"

Od środy (1 lutego) ruszył nowy system płatnego parkowania obok Hali Globus. W tym miejscu pojawił się już parkomat, a mieszkańcy mogą skorzystać z szeregu rozwiązań premiujących osoby korzystające z hali. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tych rozwiązań.

📢 [AKTUALIZACJA] Ile zebrały poszczególne miasta w czasie 31. finału WOŚP? Sam Lublin ponad 300 tysięcy. Podsumowanie

Za nami wielki, 31. finał WOŚP. "To nasze święto! Coś pięknego, tak niebywałego", mówił Jurek Owsiak. "Jesteśmy pod każdą szerokością geograficzną, ten nasz duch polski, ten nasz uśmiech, ta radość, której na co dzień nieraz nam brakuje. Ona będzie z nami przez cały czas!" Jak poradziły sobie podczas niego 63 sztaby działające na terenie województwa lubelskiego? Ile konkretnie pieniędzy udało się zebrać?

📢 Miasto dofinansuje metodę in vitro. Teraz poszukiwane są kliniki

O tym, że miasto dofinansuje metodę in vitro radni zdecydowali w grudniu ub. r. Teraz ratusz ogłosił konkurs na realizację tego programu polityki zdrowotnej.

📢 Miał być wielki zysk, jest wielka strata. 73-latek z Lublina stracił blisko 120 tysięcy złotych

73-letni mieszkaniec Lublina stracił blisko 120 tysięcy złotych. Mężczyzna chciał zainwestować w kryptowaluty, wpadł jednak w ręce oszustów, którzy wyczyścili jego konto.

📢 Ponad 60 domów przy Dzierżawnej wywłaszczonych. „Urzędnicy nie rozumieją, że to wejście z butami w czyjeś życie”

Plan jest prosty – ulicę Lubelskiego Lipca’80 połączyć z ulicą Krochmalną. Jednak by mogło powstać dwujezdniowe, około kilometrowe przedłużenie z powierzchni ziemi musi zniknąć 150 budynków, w tym ok. 60 mieszkalnych. Co na to mieszkańcy? Choć temat znany jest im od lat, dziś do realizacji projektu już bliżej niż kiedykolwiek. – Złomiarze podchodzą mi pod dom i planują, co który weźmie, ruszają słupkami, wpychają się do komórki, na strych… Jestem wykończona - mówi jedna z mieszkanek.

📢 Jakie trendy rządzą w tym roku na lubelskich studniówkach? Zobacz oszałamiające kreacje lubelanek

Taki wieczór jest tylko jeden na całe życie - przekonuje się o tym właśnie kolejne pokolenie uczniów i uczennic lubelskich liceów i techników. W tym roku jeśli chodzi o stroje przeszli oni samych siebie! Zobacz, jakie trendy królowały na parkietach.

📢 Ponad 80 kg narkotyków i 6 zatrzymanych. Zdjęcia i wideo

Mundurowi zatrzymali 6 mężczyzn, którzy są podejrzani o produkcję znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 80 kg narkotyków, kolejne 40 litrów substancji przekazano do szczegółowych badań.

📢 Najzabawniejsze nazwy miejscowości w województwie lubelskim. Sprawdź, jakie wybrali nasi Czytelnicy [LISTA]

Na podstawie naszych Czytelników przygotowaliśmy najśmieszniejsze nazwy miejscowości z regionu. Niekwestionowanym liderem wśród komentarzy był Oszczywilk. Chociaż miał wielu rywali. Sprawdź czy znasz te miejscowości, a może czasami w nich bywasz. Zobacz, które miejscowości pojawiły się w zestawieniu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chciała wyjechać za granicę. Zamiast tego trafiła do aresztu

Funkcjonariusze ze Świdnika zatrzymali w Rzeszowie 46-latkę poszukiwaną dwoma listami gończymi. I to w ostatnim momencie. Kobieta zamierzała bowiem wyjechać z Polski.

📢 „Towarzysz papież” i „głos diabła w twoim domu”. Ważą się losy pastora z Lublina. Zobacz zdjęcia

Po nieprawomocnym wyroku sądu okręgowego sprawą pastora Pawła Chojeckiego zajmuje się wyższa instancja. Nie wiadomo jednak kiedy zapadnie wyrok prawomocny, bo sąd musi zapoznać się z kolejnymi dowodami.

📢 MISTRZOWIE ŚLUBU I WESELA Zgłoś swoich kandydatów dla nagród dla najlepszych w branży ślubnej i weselnej

Kto najlepiej zadba o urodę przed ślubem? Który fotograf najpiękniej uwieczni cudowne chwile? Kto przygotuje najpiękniejsze kwiaty? Który lokal jest najlepszy na wesele? Kto upiecze najpyszniejszy tort, a kto przygotuje najsmaczniejsze drinki? W akcji Mistrzowie Ślubu i Wesela najlepszych w branży ślubnej i weselnej wskażą w głosowaniu ci, którzy korzystali z ich usług. Nagrody czekają także na pary - i te jeszcze przed ślubem i te z dużym stażem. Do wygrania mnóstwo nagród i samochód - Citroen C3!

📢 Zaatakował policjantów sierpem i siekierą. Grozi mu 10 lat więzienia

Tragicznie mogła zakończyć się policyjna interwencja w Urzędowie. 43-letni mężczyzna, do którego przyjechali mundurowi, usiłował zaatakować ich siekierą, a następnie sierpem.

📢 [AKTUALIZACJA] Lubelscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o współudział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 35-letniego Konrada G., podejrzewanego o udział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza śledczego Petera de Vriesa. W lipcu 2022 r. holenderskie organy ścigania wystawiły za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania. Przedwczoraj (30 stycznia) Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim postanowił o przekazaniu 35-latka stronie holenderskiej.

📢 Pisaliśmy w Kurierze. 31 stycznia 1997 r. Karabiny i prostytutki

📢 Dzielnice Lublina. Wieniawa, LSM, czy Bronowice. Jak powstały i skąd wzięły się ich nazwy? Zobacz [LISTA]

Przed laty Lublin wyglądał zupełnie inaczej i nie miał nic wspólnego z jego współczesnym wyglądem. Jednak każdy mieszkaniec i przyjezdny, wie że zlokalizowane są tutaj dzielnice takie jak Wieniawa, LSM, czy Bronowice. Wiesz skąd pochodzi ich nazwa? Znasz ich historię? Jeśli nie, koniecznie zajrzyj do naszej galerii! Przygotowaliśmy historię lubelskich dzielnic! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Za nami studniówka lubelskiego Zespołu Szkół Elektronicznych. Piękni i młodzi w Hotelu Luxor [ZDJĘCIA]

Ostatni weekend stycznia to kolejny przystanek w studniówkowym maratonie, który jak co roku zawładnął całą Polską - a więc i Lublinem. Tym razem "poloneza czas zacząć" usłyszeli piękni i młodzi z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie. Do piątkowego (27 stycznia) świętowania wybrali Hotel Luxor.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z naszego regionu. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Uczniowie z V LO w Lublinie odliczają dni do matury. To był niezwykły bal! Zdjęcia

Za sto dni matura, ale przed nią ostatnie chwile zabawy. Uczniowie z V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie studniówkę rozpoczęli od poloneza, a potem bawili się do białego rana. Zobacz zdjęcia z balu, który odbył się w Atelii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tak bawili się licealiści z lubelskiego "plastyka". Za nami kolejna studniówka! [GALERIA]

Za nami sobotnia (16 stycznia) studniówka w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, czyli tak zwanym lubelskim "plastyku". - Na mojej studniówce w '81 roku byłem nie tylko uczestnikiem, ale i didżejem! - wspominał własne świętowanie w liceum dyrektor Krzysztof Dąbek.

📢 Ach, co to był za bal! Studniówka II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Zobacz zdjęcia

W sobotę (7 stycznia) w Hotelu Luxor odbyła się studniówka II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Tegoroczni maturzyści bawili się do samego rana. Tym tanecznym akcentem zaczęli odliczać dni do egzaminu dojrzałości. Zobacz naszą fotorelację z imprezy "zamojaków". Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ulicy Lipowej [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Zaduszki coraz bliżej, a co za tym idzie - na lubelskich cmentarzach panuje wzmożony ruch i przygotowywanie się do świąt. Zobacz, co dzieje się w nekropoli przy ulicy Lipowej tuż przed 1 listopada.

W niedziele (30.10) na cmentarzu rozpoczęła się również 36. kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Lublina, której celem jest odnawianie najbardziej zniszczonych zabytkowych nagrobków.

Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Oni już szaleją na parkiecie. Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski. Zobacz zdjęcia i wideo

Poloneza czas zacząć! Oficjalne odliczanie dni do matury rozpoczęli licealiści z Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski w Lublinie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i obejrzyj fotorelację z tego wydarzenia. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 20 słów, które musisz znać, jeśli pochodzisz z Lubelszczyzny. Sprawdź czy wiesz co oznaczają!

Mieszkasz na Lubelszczyźnie? W takim razie powinieneś znać te słowa! Nasze regionalizmy potrafią zaskoczyć, niejednego turystę, sprawdź które z lubelskich słówek nie są zrozumiałe dla mieszkańców innych regionów. Żeby zobaczyć, które lubelskie słowa przyprawiają niejednego krakusa czy warszawiaka o zawrót głowy, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Studniówka XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie. Zobacz zdjęcia

Wspaniałe kreacje, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia - w niedzielę swoją studniówkę zorganizowali uczniowie XXIII LO w Lublinie. Zobaczcie, jak się bawili.

📢 Sennik - kradzież. Co oznacza sen o kradzieży samochodu, pieniędzy czy torebki?

Sennik. Kradzież to zwykle nieprzyjemne doświadczenie. Strata cennej rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki i odbić się na zdrowiu. Nie inaczej jest w snach. Sen o kradzieży niejedną osobę potrafi wybudzić i zestresować. Czy gdy śni nam się kradzież, możemy spodziewać się, że spotka nas ona również na jawie? A może taki sen może mieć pozytywne znaczenie? Jeśli śniła ci się kradzież i chcesz wiedzieć, co to dla ciebie oznacza, zobacz, co na ten temat mówi sennik.

📢 Sennik - ksiądz. Jakie znaczenie mają sny o księdzu?

Sennik: ksiądz pojawiający się we śnie wiele osób może zaskoczyć, a niejedną zaniepokoić. Na jawie postać księdza budzi różne konotacje - w niektórych środowiskach nadal jest to osoba niezwykle szanowana, zaś w innych wprost przeciwnie, zwłaszcza po ujawnieniu licznych skandali z duchowieństwem w roli głównej. W snach ksiądz to ostrzeżenie, by nie odsuwać się od rzeczywistości i skupić się na sprawach doczesnych. Obecność księdza w snach ma zarówno dobre, jak i złe konotacje. Może oznaczać smutne wiadomości, ale też takie, które wreszcie zakończą się w sposób korzystny dla nas. Miałeś sen o księdzu? Zobacz, co to może oznaczać.

📢 Sennik - robaki. Co oznacza sen o robakach? Sprawdź znaczenie

Widziany we śnie robak to nic przyjemnego, podobnie zresztą jak na jawie. Taki sen może nas nie tylko obrzydzić, ale także zaniepokoić, co z kolei będzie skłaniało nas do tego, by poznać jego znaczenie. Co na ten temat mówi sennik? Robaki to motyw, który może we śnie pojawiać się w różnych kontekstach. To nie pozostaje bez znaczenia dla interpretacji marzenia sennego. Jeśli miałeś sen o robakach, zobacz, co może on oznaczać.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Sennik - zdrada. Jaki znaczenie ma sen o zdradzie? Przyśniła mi się zdrada. Co to znaczy?

Sen o zdradzie warto potraktować, jako pretekst do refleksji nad własnymi emocjami oraz tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w naszym związku. Ale spokojnie. Tego typu sny mogą napawać niepokojem, bo chyba nikomu zdrada nie kojarzy się dobrze. Sny o zdradzie można jednak interpretować na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oznaczają one, że czeka nas coś przykrego.

📢 Studniówka V LO w Lublinie. Uczniowie bawili się w hotelu Luxor (ZDJĘCIA)

Taki bal pamięta się do końca życia. W sobotę w hotelu Luxor swoją studniówkę mieli uczniowie V LO w Lublinie.

📢 Nocna Dycha do Maratonu w Lublinie. Na mecie zameldowało się 1119 osób. Zobacz zdjęcia!

1119 osób ukończyło w sobotę w środku nocy bieg z cyklu Ducha do Maratonu. Najszybszy był Artur Kern, któremu do pokonania 10 km wystarczyły 34 minuty i dwie sekundy.

📢 Studniówka LO im. Kazimierza Wielkiego w Hotelu in Between (ZDJĘCIA)

Maturzyści z LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie mieli swoją studniówkę w Hotelu in Between. Zobacz, jak się bawili na swoim balu.

📢 Studniówki 2016: Bal II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Studniówkowy sezon trwa w najlepsze. Zobacz, jak bawili się uczniowie II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski