MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy (15.06.2024). Zobacz prasówkę z najważniejszymi wydarzeniami z wczoraj. Bądź na bieżąco

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 14.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Utrudnienia w ruchu 15.06.2024 w woj. lubelskim. Gdzie są dzisiaj prowadzone roboty drogowe?”?

Prasówka 15.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Utrudnienia w ruchu 15.06.2024 w woj. lubelskim. Gdzie są dzisiaj prowadzone roboty drogowe?

Gdzie w województwie lubelskim należy spodziewać się dzisiaj (15.06.2024) utrudnień? Roboty drogowe: droga 82, Lublin - Włodawa (7. km na odc. 74,3 km) Remont cząstkowy nawierzchni drogi. Ręczne kierowanie ruchem, wprowadzono zakaz wyprzedzania..

Nie przegap promocji!

📢 Kolejki NFZ w woj. lubelskim do ortopedy. Dane aktualne na 15.06.2024

Chcesz dowiedzieć się, jaki jest najbliższy termin do ortopedy na NFZ w województwie lubelskim? Kolejki NFZ do lekarzypotrafią być bardzo długie. Można też zwracać uwagę na dostępne wizyty na NFZ w szpitalu lub innej placówce medycznej, gdzie kolejki NFZ są często krótsze i szybciej można się dostać do specjalisty. Ile czasu (stan na 15.06.2024) trzeba czekać w kolejce do ortopedy na NFZ w województwie lubelskim? Sprawdź nasze zestawienie, z którego dowiesz się, gdzielekarz przyjmuje na NFZ w najbliższym możliwym terminie w Twoim województwie.

📢 Kolekcjonerzy poszukują wyjątkowych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 15.06.2024

Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 15.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Finalistki Miss Polski 2024 już po zgrupowaniu. Dwie reprezentują woj. lubelskie. Zobacz zdjęcia

Po raz 35. zostanie wybrana najpiękniejsza Polka. W gronie finalistek konkursu znalazły się Aleksandra Czerwińska i Aleksandra Rudzka, które reprezentują województwo lubelskie.

📢 Święto Szkoły Orląt w Dęblinie. Była oficjalna zbiórka pododdziałów i uroczyste przekazanie uczelni Chorągwi Wojska Polskiego. Zdjęcia

Dęblińska Szkoła Orląt jest najstarszą w Europie, a piątek obchodziła 99 lat. Odbyła się uroczysta zbiórka, przekazanie Chorągwi Wojska Polskiego oraz piknik rodzinny. Uczelnia kształci pilotów, nawigatorów i kontrolerów ruchu lotniczego.

📢 Katastrofa śmigłowca, pożar budynków, zaginięcie osób poszkodowanych. To ćwiczenia kryzysowe terytorialsów

Lubelscy terytorialsi przećwiczyli najtrudniejsze scenariusze. Katastrofa śmigłowca, pożar budynków infrastruktury krytycznej, zaginięcie osób poszkodowanych, zasadzka dywersantów to główne tematy szkolenia.

📢 Jarmark Koński w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tradycja połączona z widowiskiem

Już w niedzielę (16 czerwca) w godzinach 12:00-14:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się 29. edycja „Jarmarku końskiego”. To wyjątkowe wydarzenie dla miłośników koni i tradycji ludowych.

📢 Praca w Lublinie. Sprawdź, na jakich stanowiskach warto się zatrudnić. Zarobki to ponad 5 tys. zł

Praca szuka człowieka! Znaleźliśmy najciekawsze oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy. Zobacz, gdzie możesz się zatrudnić.

📢 Nagrodzono najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych z Lublina. Zdjęcia

Starania i osiągnięcia uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z Lublina zostały docenione. Najzdolniejsi otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz jednorazowe stypendia prezydenta Lublina.

📢 Gmina Żółkiewka. Pani Stanisława świętowała 102 urodziny. Zobacz zdjęcia

To był niecodzienny powód do świętowania. Pani Stanisława Wypych, która pochodzi z gminy Żółkiewka, skończyła właśnie 102 lata. Jest nadal w dobrej formie.

📢 Andrzej Duda w Lublinie: kremlowski reżim musi ponieść klęskę na Ukrainie, bo się nie zatrzyma

Trwa IV Samorządowy Kongresie Trójmorza - międzynarodowa konferencja, w której wziął udział prezydent RP Andrzej Duda. W czwartek (13 czerwca) otworzył jeden z paneli.

📢 Pani Maria z Bronowic skończyła 100 lat! Kiedy przyszła na zakupy, czekały na nią kwiaty i tort. Zobacz zdjęcia

Na świat patrzy z okien na lubelskich Bronowicach, gdzie mieszka od 65 lat. Ale to nie jest jedyna duża liczba w życiu pani Marii – we wtorek 11 czerwca skończyła 100 lat. I choć sama mówi, że czuje się z tym zupełnie normalnie, niezupełnie normalna była jej codzienna wizyta na targu. Na stałą klientkę czekały już kwiaty i tort.

📢 Jak mieszka o. Tadeusz Rydzyk? Będziecie zaskoczeni! "Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo" - twierdzi redemptorysta

O. Tadeusz Rydzyk od wielu lat wzbudza kontrowersje. Dyrektor Radio Maryja w toruńskim Porcie Drzewnym zrealizował sporo inwestycji. Jest już Park Pamięci, tężnie, trwają ostatnie prace przy Muzeum Pamięć i Tożsamość. W planach ma kolejne projekty. Jak na co dzień mieszka o. Rydzyk? Opływa w luksusy czy żyje skromnie niczym mnich?

📢 VI Międzynarodowy Festiwal Renesansu. Ulicami Lublina przeszedł historyczny korowód. Zdjęcia

VI. Międzynarodowy Festiwal Renesansu potrwa do niedzieli (16 czerwca). Główną tematyką tej edycji festiwalu będzie "Człowiek Renesansu od kuchni". Pojawił się też korowód, a jego uczestnicy mieli stroje z epoki.

📢 Plan przygotowań pierwszoligowego Górnika Łęczna do sezonu 2024/25

Piłkarze pierwszoligowego Górnika Łęczna obecnie przebywają na urlopach. Pierwszy trening przed sezonem 2024/25 podopieczni Pavola Stano mają zaplanowany na 19 czerwca. Zielono-czarni rozegrają sześć meczów kontrolnych, a w dniach 1-10 lipca będą przebywać na zgrupowaniu w Kielcach.

📢 Artur Szymczyk pożegnał się z Ratuszem. Został uhonorowany Odznaką za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Zobacz zdęcia

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina w latach 2015 – 2024, oficjalnie pożegnał się z funkcją. Teraz ma nową misję jako prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju. Wojewoda lubelski wręczył mu Odznakę za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

📢 8 kondygnacji, 8 sal operacyjnych i ponad 15 tys. m² powierzchni. Jak nowy szpital na Staszica wygląda w środku?

W Lublinie pojawił się ośmiokondygnacyjny kolos rozpierający się kaskadowo pomiędzy Al. Solidarności a ul. Staszica. Jego powierzchnia użytkowa to 15 447 m², a w środku znalazło się aż osiem sal operacyjnych. Jak świeżo otwarty budynek USK1 prezentuje się w środku i kto z niego skorzysta?

📢 Młodzież z SP nr 3 doskonaliła warsztat pod okiem dziennikarzy Kuriera Lubelskiego. Zdjęcia

W piątek (14 czerwca) przedstawiciele samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie wzięli udział w warsztatach z dziennikarzami Kuriera Lubelskiego.

📢 Słoneczny Wrotków zaczyna sezon. Ile zapłacimy za wypoczynek?

Rusza sezon Słonecznego Wrotkowa. Kompleks basenów nad Zalewem Zemborzyckim zostanie otworzony w najbliższą sobotę (15 czerwca). Będzie działał przez weekend, a od 21 czerwca już codziennie

📢 Zaginął Sebastian Szalach. Policja odnalazła ciało mężczyzny

Policjanci z I komisariatu odnaleźli ciało zaginionego 45-letniego mieszkańca Lublina.

📢 Air Festival w Świdniku już w ten weekend. Zobaczcie najpiękniejsze ujęcia z poprzednich edycji

Air Festival 2024 w Świdniku odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Czego można się spodziewać podczas podniebnych pokazów?

📢 Jolanta Kwaśniewska na archiwalnych zdjęciach. Była pierwsza dama w młodości zachwycała urodą i miała długie włosy. Zobacz, jak wyglądała

Jak w przeszłości wyglądała najpiękniejsza pierwsza dama, czyli Jolanta Kwaśniewska? Na niektórych zdjęciach ciężko ją rozpoznać. Zobacz, jak się zmieniła ikona stylu i kobieta, która jest inspiracją dla wielu Polek.

📢 "Zaparkował" na krawężniku naprzeciwko komendy. Nie miał uprawnień do kierowania, miał za to 4 promile

Prawie 4 promile i brak uprawnień do kierowania miał 31-letni kierowca Volkswagena. Jadącego całą szerokością jezdni samochód zauważyli inni kierujący.

📢 Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego domu. Podczas libacji próbował z kolegami usmażyć ziemniaki

Policjanci z Wydziału Prewencji radzyńskiej komendy uratowali z płonącego domu mężczyznę, który razem z dwoma innymi kompanami spożywał wcześniej alkohol.

📢 Najpierw z nim imprezowali, potem go pobili i okradli. "Koledzy od kieliszka" odpowiedzą za rozbój

Za rozbój odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy pobili i okradli znajomego, z którym wcześniej spożywali alkohol. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Chełm.

📢 Mubi Dub it Tuning Festival 2024. Program, bilety, atrakcje

W weekend 22 i 23 czerwca 2024 roku Kielce bez wątpienia będą stolicą tuningu. A wszystko dzięki organizowanemu przez targi Kielce Mubi Dub it Tuning Festival 2024. Coś dla siebie znajdą tam jednak nie tylko miłośnicy zmodyfikowanych pojazdów. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów motorsportu, a impreza stanie się okazją do spotkania gwiazd związanych z motoryzacją. Swoją obecność zapowiedzieli Patryk Mikiciuk, Grzegorz Duda i Robert Michalski, prowadzący programy motoryzacyjne w TVN Turbo oraz Karol Jagoda, znany jako Jagodowy TV. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert zespołu hiphopowego PRO8L3M.

📢 Cztery osoby w szpitalu po zderzeniu karetki z samochodem osobowym

Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu karetki z samochodem, do którego doszło w miejscowości Płoskie (lubelskie). Droga krajowa nr 76 między Szczebrzeszynem a Zamościem jest zablokowana.

📢 Te kobiety są najlepszymi żonami. Osoby o tych imionach to świetne partnerki, żony. Znaczenie imion 14.06.2024

Oto lista imion kobiet, które są kandydatkami na idealną żonę. Kochającą, czułą, wrażliwą, a jednocześnie świetną organizatorkę życia domowego, gospodynię. Czy dziś wierzymy, że imiona mają funkcje magiczne i mogą determinować charakter człowieka? Zobacz listę kobiet, które są świetnymi żonami.

📢 Najbardziej wredne osoby! Osoby o tych imionach potrafią być złośliwe. Sprawdź kto znalazł się na liście 14.06.2024

Od dawna ezoterycy interesują się związkiem między imionami a naszymi predyspozycjami. Imię wpływa na naszą osobowość. Według niektórych teorii istnieją imiona, które są kojarzone z nerwowością. Sprawdziliśmy to i przygotowaliśmy listę imion, które są najbardziej nerwowe.

📢 KUL doceniony w prestiżowym rankingu. "Zostaliśmy bardzo wysoko ocenieni jako uniwersytet użyteczny społecznie z perspektywy ONZ"

KUL jest jedyną uczelnią w Lublinie, która znalazła się w prestiżowym rankingu oceniającym wielkoobszarową działalność pod kątem wytycznych z ONZ.

📢 Stadiony Euro 2024: Odkryj miasta gospodarzy piłkarskiego święta Gdzie odbędzie się piłkarskie święto Europy?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024, organizowane w Niemczech, dostarczą emocji dla miłośników piłki nożnej. Ten renomowany turniej obiecuje stać się wydarzeniem, które zapisze się w pamięci, łącząc entuzjastów futbolu w duchu współzawodnictwa i zamiłowania do sportu. Miasta-gospodarze i stadiony, na których odbędą się mecze, stworzą scenerię dla zaciętych pojedynków najlepszych drużyn z Europy. To wszystko rozpoczyna się już dziś 14 czerwca.

📢 Niezwykła moda z czasów PRL. Takie niesamowite rzeczy nosiły dziewczyny! Moda wraca? Sprawdź!

Z czasów PRL wspomina się głównie kolejki do sklepów i brak podstawowych produktów, ale w latach 70. było nieco inaczej. Ta dekada przybliżyła nas nieco do Zachodu. Na przykład w modzie. Polki pragnęły ubierać się dobrze i nowocześnie. Chęć zdobycia czegoś modnego była tak silna, że czasem... rozbierano z ubrań manekiny sklepowe. Zobacz, co nosiły dziewczyny! Mamy dla was archiwalne zdjęcia.

📢 Znamy piosenkę, która stała się oficjalnym hymnem Euro 2024. Oto teledysk

Euro 2024 lada chwila wystartuje. Do rozpoczęcia turnieju zostało już kilkanaście godzin. Przed pierwszym meczem Niemcy - Szkocja w Monachium ogłoszono jedną z głównych piosenek, która będzie hymnem całych rozgrywek. Utwór "Fire" to efekt współpracy włoskiej grupy producenckiej MEDUZA, amerykańskich gigantów OneRepublic, a główną gwiazdą teledysku jest niemiecka piosenkarka - Leony.

📢 Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany przez "łowców cieni" z CBŚP

Policjanci CBŚP potrzebowali kilku dni, aby zatrzymać 34-letniego Mateusza S. poszukiwanego od 2021 roku. Mężczyzna był ścigany na podstawie 3 listów gończych, w celu odbycia kary pięciu lat pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw narkotykowych.

📢 Szpital otrzymał darowiznę od Stowarzyszenia Zamość 4x4

To cenny dar. Stowarzyszenie Zamość 4x4 przekazało 20 tys. zł na zakup wyposażenia dla Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatu elektroterapii ultradźwięków, laseroterapii, magnetoterapii i terapii kombinowanej dla Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej tej placówki. Nie jest to pierwsza tego typu darowizna.

📢 Oni są najlepszymi mężami! Z mężczyznami o tych imionach będziesz szczęśliwa! Oni są wierni, czuli i troskliwi. Sprawdź listę! 14.06.2024

Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami! Zastanawialiście się kiedyś, czy nasze imię może mieć wpływ na nasze codzienne życie, chociażby w związku? Okazuje się, że imię, które nosimy może wiele mówić o naszych cechach charakteru. Z tymi mężczyznami będziesz szczęśliwa i będą z Tobą na całe życie. Mężczyźni o jakich imionach są uważani za szczerych i wiernych? Partnera o jakim imieniu wybrać? Sprawdźcie listę!

📢 Czy ul. Romera doczeka się remontu? Ratusz: nie ma pieniędzy na to zadanie

Muldy, wyboje, dziury, zbierająca się w koleinach podczas opadów woda - to codzienność ul. Romera. Ulica potrzebuje remontu. Miasto dysponuje projektem oraz zezwoleniem na realizację przebudowy tej arterii, ale - jak tłumaczy - nie ma na tę chwilę pieniędzy, aby to zadanie wykonać.

📢 „Apelujemy o poszanowanie wody”. Pracownicy RPN przypominają o coraz bardziej widocznych anomaliach pogodowych

Roztoczański Park Narodowy opublikował raport klimatyczno-hydrologiczny za maj. Dotyczy on głównie obszaru obejmującego RPN oraz zlewnię rzeki Świerszcz, ale można z niego wysnuć wnioski dla całego regionu. Nie są zbyt optymistyczne.

📢 Poszukiwany za pedofilię trafił do więzienia. Spędzi w nim 2 lata

73-latek poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim został zatrzymany. Mieszkaniec Świdnika poszukiwany był od 2022 r.

📢 Bez kursu na prawo jazdy i egzaminu, a już z zakazem kierowania pojazdami

19-latek kierując Volkswagenem „staranował” przęsła betonowego ogrodzenia. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Okazało się, że pokrzywdzony nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. W najbliższym czasie go nie ukończy.

📢 Maciej Gostomski odchodzi z Górnika Łęczna. Były kapitan zielono-czarnych zagra w Wiśle Płock

Wygasający z dniem 30 czerwca kontrakt Macieja Gostomski z Górnikiem Łęczna nie będzie przedłużony. Bramkarz zdecydował się nie przyjąć warunków nowej umowy. 35-latek został piłkarzem ligowego rywala Górnika, Wisły Płock.

📢 Bałagan i niechlujstwo? Mnożą się zgłoszenia zamojskich usterek i niedociągnięć. Tymczasem "finanse miasta są w dramatycznym stanie"

Zamojski Rynek Wielki to jeden z najpiękniejszych, staromiejskich placów w Polsce i Europie. Jednak nie brakuje tam usterek i „niedociągnięć”. Jakich? Część ławek umieszczonych wokół tego reprezentacyjnego klombu jest np. połamanych, źle wyglądają także zabytkowe schody Ratusza. Nie podoba się to mieszkańcom miasta i turystom. Innych zgłoszeń także nie brakuje.

📢 IV Świdnik Air Festival. Podniebne akrobacje, sprzęt wojskowy, a na scenie Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski. Sprawdź program

Jak przystało na lotnicze miasto, które świętuje 70 urodziny, impreza będzie iście odrzutowa. IV Świdnik Air Festival będzie trwał dwa dni, a na niebie zobaczymy gwiazdy akrobacji powietrznych m. in. Scandinavian Airshow, Artura Kielaka, Grupę Akrobacyjną Firebirds. Zabłysną one też na scenie, na której wstąpi Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski. Aby ułatwić chętnym dojazd przygotowano specjalne autobusy.

📢 To był Międzyszkolny Turniej Wędkarski Szkół Podstawowych nad zalewem Husynne. Zobacz zdjęcia

Drużyny z pięciu szkół podstawowych wzięły udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Turnieju Wędkarskiego Szkół Podstawowych, organizowanego przez Koło PZW Dorohusk, pod patronatem powiatu chełmskiego. Młodzi wędkarze z powiatu chełmskiego rywalizowali w turnieju nad zalewem Husynne.

📢 Tańce, hulanki, swawola! 25-lecie Dworu Anna za nami. Zobacz zdjęcia

"Jedzą, piją, lulki palą, Tańce, hulanka, swawola! Ledwie karczmy nie rozwalą, cha cha, chi chi, hejże, hola!". Choć w piątkowy (7 czerwca) wieczór w słynnym Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nie pojawił się pan Twardowski, to zabawa była przednia.

📢 100 dni lubelskiego kuratora oświaty na stanowisku. Co w tym czasie udało się osiągnąć?

Tomasz Szabłowski, lubelski kurator oświaty, a wcześniej dyrektor XXX LO w Lublinie podsumowuje 100 dni na nowym stanowisku. Kurator mówił o planach, pomysłach oraz osiągnięciach. Niestety sprawa molestowania w Miłocinie do dziś pozostaje nierozwiązana.

📢 Marszałek, rektor oraz firmy z Ludwina i Parczewa. Wręczono nagrody „Międzynarodowy sukces w obszarze regionów Trójmorza". Zdjęcia

W dniach 12-13 czerwca w Lublinie odbył się Samorządowy Kongres Trójmorza. Zwieńczeniem pierwszego dnia była gala "Międzynarodowy sukces w obszarze regionów Trójmorza", podczas której przyznano nagrodę dla firmy międzynarodowej, regionalnej oraz osoby, które przyczyniły się do rozwoju Inicjatywy Trójmorza. Została również wręczona nagroda honorowa.

📢 Ostanie bilety na koniec sezonu! Wyjątkowy koncert w Filharmonii Lubelskiej

Sezon artystyczny w 2023/2024 w Filharmonii Lubelskiej powoli dobiega końca. Ostatnie bilety na koncert symfoniczny jeszcze w tym sezonie są nadal dostępne. W piątek Filharmonia zaprasza na koncert z Colinem Stone’m.

📢 Chcesz szybko zrobić kupę? Dodaj do wody i pij rano. W pół godziny pozbędziesz się zaparcia. Oczyszcza i wspomaga odchudzanie

Ten napój nie tylko skutecznie nawadnia organizm, ale też pomaga oczyścić jelita oraz organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Woda z solą naturalnie zwalczy zaparcia i wzdęcia, pomoże też w odchudzaniu. Działa naprawdę szybko, więc po wypiciu lepiej być w pobliżu toalety. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści może przynieść picie wody z solą na czczo.

📢 Ten tytuł otrzymały tylko 22 osoby. Władysław Żmuda uhonorowany przez Lublina

Władysław Żmuda odebrał tytuł honorowego obywatela Lublina. Uroczystość odbyła się w gmachu Teatru Starego. – Jestem zaszczycony – mówi wybitny piłkarz.

📢 Będzie drugi koncert Budki Suflera. Na fanów legendy polskiego rocka czeka 900 bezpłatnych wejściówek

W poniedziałek (10 czerwca) przez Stare Miasto ciągnęła się długa kolejka. Powód? Wejściówki na bezpłatny jubileuszowy koncert Budki Suflera. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie ratusz ogłosił drugi koncert, a wejściówki będzie można odebrać w piątek.

📢 „And the winner is...”. Oskary UMCS rozdane w hollywodzkim stylu

Oskary UMCS zostały wręczone w trzeciej edycji Przeglądu Twórczości Anglojęzycznej Studentów Produkcji Medialnej UMCS.

📢 Najładniejsze policjantki w Polsce. Oto one! Ich uroda robi wrażenie

Z naszego obszernego archiwum zdjęć wybraliśmy fotografie najładniejszych policjantek w Polsce! Zobaczcie ładniejszą stronę polskiej policji!

📢 Krzysztof Hetman: O mandat dla Trzeciej Drogi w woj. lubelskim byłoby szalenie trudno

  • To nie była łatwa decyzja, by wystartować z innego okręgu wyborczego i miałem co do tego ogromny dylemat - mówił podczas czwartkowej (13 czerwca) konferencji prasowej Krzysztof Hetman.

📢 Prezydent Lublina ma nowego zastępcę. Roszady w ratuszu. I spółkach komunalnych

Tomasz Fulara objął fotel zastępcy prezydenta Lublina. Były prezes MPK zastąpił Artura Szymczyka, który będzie teraz kierował lubelskim MPWiK-iem.

📢 Wojciech Makowski nowym trenerem Avii Świdnik? Żółto-niebiescy wywalczyli Wojewódzki Puchar Polski

Wszystko wskazuje na to, że następcą Łukasza Mierzejewskiego na ławce trenerskiej Avii Świdnik będzie Wojciech Makowski. 33-letni trener miał wzmocnić sztab ekstraklasowej Korony Kielce, gdzie dyrektorem sportowym został były prezes Motoru Lublin, Paweł Tomczyk, ale ostatecznie wybierze ofertę trzecioligowca z naszego regionu. Natomiast na zakończenie pracy w Świdniku po Wojewódzki Puchar Polski sięgnął z Avią trener Mierzejewski.

📢 Tak mieszka Maciej Dowbor w słonecznej Hiszpanii. Wyjątkowa posiadłość z palmami zachwyca. Piękny dom Macieja Dowbora w kurorcie dla bogaczy

Nadmorska posiadłość Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora zapiera dech w piersiach. Celebryci postanowili zmienić swoje życie i kupili dom w popularnym hiszpańskim kurorcie. Znane małżeństwo może pochwalić się gustownie urządzonymi i przestronnymi wnętrzami. Zaglądamy do wyjątkowej willi celebrytów. Zobacz, jaki niezwykły widok roztacza się z przestronnego tarasu domu i w jakim stylu urządzili pomieszczenia.

📢 21 lipca 2024 roku, po 32 latach przerwy, piłkarski Motor znowu zagra w krajowej elicie

W ubiegłym tygodniu PKO BP Ekstraklasa podała układ poszczególnych kolejek w nowym sezonie. Kilka dni później poznaliśmy rozkład godzinowy 1. kolejki ligowej, w której Motor Lublin podejmie Raków Częstochowa. Spotkanie na Arenie rozegrane zostanie 21 lipca (niedziela) o godzinie 20:15.

📢 Robotyczna precyzja zamiast dużego cięcia na brzuchu. W lubelskim szpitalu usunięto pęcherz moczowy za pomocą DaVinci

Zmniejszone ryzyko powikłań, mniejszy ból pooperacyjny i szybszy powrót do zdrowia. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie po raz pierwszy wykonano operację usunięcia pęcherza moczowego przy użyciu systemu robotycznego. Lubelski ośrodek jako jeden z nielicznych w Polsce będzie wykonywał ten zabieg w całości przy użyciu robota da Vinci.

📢 Lubelskie Dni Fantastyki. Ta impreza ma już ponad 30 lat!

W Poznaniu będzie Pyrkon, a po tej stronie Wisły Lubelskie Dni Fantastyki. Miłośnicy i miłośniczki światów wyobrażonych w tej weekend nie będą mogli narzekać na nudę. Lubelska impreza wraca po pięcioletniej przerwie.

📢 Uczniowie z Prywatnego LO im. Królowej Jadwigi zwyciężyli w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

Herbert Białach, Paweł Cholewa, Adam Czajka, Filip Czerniak, Tomasz Drozd, Szymon Kołodziński, Adam Kondracki, Antoni Oniszczuk, Emilia Skurko i Helena Sokołowska - to grupa uczniów z Prywatnego Liceum im. Królowej Jadwigi, którzy drugi rok z rzędu wygrali Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”.

📢 „Cuda Polski” bez tajemnic. To miejsce w woj. lubelskim zostało wyróżnione!

Siedziba Ducha Bielucha została doceniona. Czytelnicy i czytelniczki National Geographic wybrali lubelski „Cud Polski”. Bezkonkurencyjne w tej kategorii okazały się Chełmskie Podziemia Kredowe.

📢 W Lublinie rozpoczął się Samorządowy Kongres Trójmorza [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo energetyczne, transport, sztuczna inteligencja - to m.in. wokół tych zagadnień koncentruje się rozpoczęty w środę w Lublinie IV Samorządowy Kongres Trójmorza. Wydarzenie potrwa do czwartku. Bierze w nim udział ponad 900 gości z 20 państw.

📢 Idealne ciasto na gofry. Z tego przepisu zawsze wychodzą puszyste i pyszne. Poznaj najlepszy sposób na chrupiące gofry

Jeśli szukasz przepisu na puszyste i chrupiące gofry, to znam sposób na idealne ciasto. Polecam rewelacyjny przepis bez miksowania i ubijania jajek — wszystko jedynie mieszamy łyżką lub rózgą kuchenną. Sekretem tych pysznych gofrów jest jeden składnik, który doda im delikatnego smaku i przyjemniej chrupkości. Przekonaj się i wypróbuj najlepszy przepis na chrupiące gofry.

📢 Zmarzlik pojedzie po pierwszy triumf. „Dzika karta” dla Bańbora

Szwedzka Malilla będzie w sobotę gospodarzem piątej odsłony tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Start zawodów o godz. 19. Dzień wcześniej, również na Skrotfrag Arena, rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów. Do weekendowej rywalizacji łącznie przystąpi sześciu żużlowców Orlen Oil Motoru Lublin.

📢 Znamy już prezesa i wiceprezesa MPK Lublin. Lubelska spółka ma nowy zarząd

We wtorek (11 czerwca) Rada Nadzorcza MPK Lublin Sp. z o.o., powołała nowy Zarząd Spółki. Prezesem został Bogdan Kołciuk, związany ze spółką MPK Lublin od 30 lat.

📢 Chełmscy studenci PANS szykują się na Niedźwienalia. Będzie dobra zabawa w amfiteatrze Kumowa Dolina

Niedźwienalia, czyli chełmskie Juwenalia odbędą się już w piątek 14 czerwca. Z tej okazji Uczelniana Rada Samorządu Studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie przygotowała szereg atrakcji. Do wspólnej zabawy studenci zapraszają wszystkich mieszkańców. Oczywiście wstęp wolny

📢 Zabytkowa wieża ciśnień w Zamościu od lat czeka na remont. Może się doczeka

  • Cztery lata minęły, może pięć, jak zwracam uwagę, że trzeba naprawić wieżę ciśnień przy ul. Partyzantów w Zamościu. To jedyna taka budowla w mieście i jedna z nielicznych w okolicy – alarmował podczas ostatniej sesji zamojskiej Rady Miejskiej Wiesław Nowakowski, jej wiceprzewodniczący. - Tam sypie się gont.

📢 Redbad Klynstra-Komarnicki: Noszę się z zamiarem odejścia ze stanowiska dyrektora Teatru Osterwy w Lublinie

Redbad Klynstra-Komarnicki poinformował, że otrzymał protokół z przeprowadzonej kontroli doraźnej oraz odniósł się do wszczęcia procesu jego odwołania.

📢 To był niezwykły jubileuszowy X Zlot Motocyklowy w Żmudzi. Zobacz zdjęcia

Ponad 400 motocyklistów z regionu i Polski przyjechało w sobotę 8 czerwca X Jubileuszowy Zlot Motocyklowy w Żmudzi. Była msza święta, konkursy, koncert rockowy i tradycyjna parada.

📢 Sobota nad Zalewem Zemborzyckim. Rower, piknik, a może żeglowanie? Zobacz zdjęcia

Letni weekend w mieście oznacza tylko jedno - wszyscy marsz nad nasze lubelskie morze! Zalew Zemborzycki w sobotę (8 czerwca) skusił tłumy mieszkańców szukających ochłody w tej gorący dzień.

📢 Zmiany w onkologii za ponad 70 mln zł. Umożliwią szybszą diagnostykę chorym na raka

Teraz nowa aparatura za prawie 60 mln zł, a za kilka lat budowa nowoczesnego gmachu przeznaczonego na szybszą diagnostykę i sprawne wykrywanie niepokojących zmian. – Żeby nie przedłużać diagnostyki, lekarz będzie mógł wykonywać biopsję już na pierwszej wizycie w gabinecie – zapowiada prof. Franciszek Burdan, Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej COZL. Będzie to możliwe dzięki środkom unijnym.

📢 Przepiękny dom Krzysztofa Mirucia zachwyca. Tak mieszka w lesie znany architekt. Krzysztof Miruć mieszka w domu Jerzego Połomskiego

Dom Krzysztofa Mirucia jest wyjątkowy, jak przystało na specjalistę od aranżacji wnętrz. Zaglądamy do zacisza ulubionego projektanta wielu Polaków. Tak mieszka Krzysztof Miruć w przepięknej okolicy za miastem. Zobacz, jaki znany artysta był poprzednim właścicielem domu Krzysztofa Mirucia.

📢 Stracił panowanie nad autem podczas wyprzedzania. 25-letni kierowca zginął na miejscu

Krasnostawscy policjanci pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w miejscowości Żółkiew. Kierujący osobowym BMW 25-latek uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Podróżował sam.

📢 Po burzy przyszedł czas na sprzątanie. Od wczoraj strażacy wyjechali do interwencji ponad 100 razy. Zdjęcia

W poniedziałek (10 czerwca), zgodnie z prognozami, przez Lubelszczyznę przetoczyły się ulewne deszcze i gwałtowne burze.

📢 Tomaszów Lub. Najpierw hala targowa, a potem zalew i węzeł przesiadkowy

– Wyburzenie tomaszowskich hal targowych w latach 70. ubiegłego wieku było błędem Ale wtedy stawiało się na źle pojętą nowoczesność. Dawne, zaniedbane budynki jakoś się w nią nie wpisywały. Teraz warto ten błąd naprawić – mówi 60-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, jeden z naszych Czytelników. Jest jednak szansa, że dawne hale targowe na tomaszowskim rynku... znów się pojawią. W planach jest także rewitalizacja miejscowego rynku oraz m.in. budowa nowego parku z kąpieliskiem.

📢 Jak mieszka Szymon Hołownia? Tak się urządził z żoną i córkami marszałek Sejmu. Zobacz imponujący dom Szymona Hołowni – galeria zdjęć

Szymon Hołownia mieszka z dala od miejskiego zgiełku. Nowoczesny dom polityka położony jest w niewielkiej odległości od Warszawy. Tu marszałek sejmu stworzył komfortową przestrzeń do rodzinnego życia. Zobacz, jak się urządził lider Trzeciej Drogi i prowadzący „Mam talent”. Zaglądamy do prywatnego domu Szymona Hołowni, gdzie mieszka z żoną i córkami.

📢 IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla woj. lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami dla woj. lubelskiego.

📢 Festyn "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" przyciągnął wszystkich na plac Litewski. Zobacz zdjęcia

Wystawa zabytkowych pojazdów i sprzętu wojskowego, pokaz strongmanów, basen z wodą o temperaturze 4 stopni, prezentacja balonów, a nawet zawody w podnoszeniu proszku do prania. Na niedzielnym (9 czerwca) "Festynie ludzi pozytywnie zakręconych" było chyba wszystko.

📢 "Najlepiej z rana, z rosą ciąć trawę kosą!" Zobacz sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zdjęcia

Skończył się czas, by podziwiać wysokie trawy porastające teren Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli tak zwanego skansenu. Za nami niedzielne (9 czerwca) sianokosy.

📢 Kibice Motoru Lublin pod ratuszem. „Ostrzeżenie” dla prezydenta Krzysztofa Żuka. Zobacz manifestację w sprawie nowego stadionu

„Idziemy po stadion” – z takim hasłem kibice żużlowego Motoru ruszyli po meczu z GKM Grudziądz pod lubelski ratusz. Fani w ten sposób przypomnieli rządzącym o obietnicy budowy nowego stadionu.

📢 Tak kibicowaliście żużlowcom Motoru Lublin na meczu z GKM Grudziądz. Byliście na trybunach?

Pogoda była niepewna, ale fani w komplecie stawili się na lubelskim stadionie. Tym razem cele były dwa. Kibicowanie żużlowcom Orlen Oil Motoru w starciu z GKM Grudziądz, a potem marsz pod ratusz w sprawie nowego stadionu. Słońce świeciło przez osiem biegów, a po tym jak rozpadało się w trakcie 10. wyścigu, sędzia zakończył zawody.

📢 Lekarze z Lublina wszczepili nowatorski implant w serce pacjentki, która nie mogła mieć zwykłego rozrusznika. Zdjęcia z operacji

Zabiegi z zakresu elektrokardiologii realizowane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie zostały w piątek (7 czerwca) po raz pierwszy poszerzone o implantację bezelektrodowego stymulatora serca nowej generacji. To metoda szczególnie ważna dla osób z podwyższonym ryzykiem infekcji, brakiem standardowego dostępu żylnego oraz perspektywą kolejnych wymian urządzenia.

📢 Obchody 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie. Zobacz zdjęcia

We wtorek (4 czerwca) w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności placówki.

📢 Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina. "Babci było najłatwiej zaakceptować moją orientację". Zobacz zdjęcia i wideo

W sobotę (1 czerwca) ulicami Lublina przeszedł kolejny Marsz Równości. O godz. 13 wystartował z Alei Racławickich na wysokości CSK, a później ruszył Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego i Popiełuszki, by zakończyć się na placu pod pod Galerią Labirynt.

📢 MISTRZOWIE SMAKU 2024 Zgłoś kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie gastronomicznym!

Który kucharz gotuje najsmaczniej? Który kelner najsympatyczniej obsługuje klientów? Który barman robi najlepsze drinki? Kto piecze najlepsze ciasta? Gdzie można zjeść najlepsze lody, gdzie warto wybrać się na obiad czy kolację, a gdzie na kawę lub ciasto? Po raz kolejny głosami klientów zostaną przyznane nagrody w plebiscycie Mistrzowie Smaku. NOWOŚĆ! W wielkim finale czekają główne nagrody finansowe w wysokości 20 000 złotych!

📢 Te psy trafiły ostatnio do lubelskiego schroniska. Właściciele mają dwa tygodnie, aby je odebrać. Rozpoznajesz któregoś? [MAJ 2024]

Nikt z nas nie chce sobie nawet wyobrażać scenariusza, w którym nasz piesek znika z domu i nie możemy go znaleźć. Na szczęście z pomocą przychodzi w takich sytuacjach lubelskie schronisko, gdzie najczęściej takie zguby właśnie trafiają. Właściciele mają wtedy około dwóch tygodni na odebranie zwierzaka, inaczej ten trafia do adopcji. Zobacz zdjęcia psów, które przywieziono tam w ostatnim czasie.

📢 UŚMIECH DZIECKA. Głosowanie rozpoczęte! Czeka główna nagroda 40 000 złotych na spełnienie marzeń. Wciąż możesz przesłać zdjęcie dziecka.

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka, tworzymy wielką galerię pełną uśmiechniętych zdjęć dzieci naszych Czytelników. 3 czerwca wszystkie zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Spośród nich nasi Czytelnicy wybiorą maluchy, których zdjęcia trafią na okładkę gazety. Czekają fantastyczne nagrody, m.in. zabawki i książki, rodzinne wyjazdy, a także aż 40 000 złotych na spełnienie marzeń dziecka i rodziny.

📢 Osobowość Roku 2023 - trwa głosowanie. Zobacz, kto został nominowany do prestiżowych tytułów

Wielki plebiscyt rozpoczęty! Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły Osobowość Roku w pięciu kategoriach. Kandydatów do nagród nominowało Kolegium Redakcyjne. Plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie, a laureaci zostaną uwiecznieni na kartach książki.

📢 Rewitalizacja Parku Zdrojowego w Nałęczowie dobiega końca. Można tam już pospacerować nad wodą. Zobacz zdjęcia

Za miesiąc mają zakończyć się prace rewitalizacyjne w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Pochłoną ok. 24 mln zł.

📢 MISTRZOWIE URODY. Głosowanie na najlepszych w branży rozpoczęte! Oddaj głos na swojego faworyta lub zgłoś kandydata do nagrody

Nowa edycja wielkiego plebiscytu branży Beauty i Zdrowie & Fitness rozpoczęta! Zapraszamy do zgłaszania fryzjerów, kosmetyczek, stylistek paznokci oraz innych specjalistów od urody. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas wielkiej gali Mistrzów Urody. Już po raz kolejny Ekspertem Plebiscytu Mistrzowie Urody jest Michał Łenczyński, założyciel organizacji Beauty Razem, lider i autorytet w branży beauty w Polsce.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę [LISTA]

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Relacja z 60. Plebiscytu Sportowego Kuriera Lubelskiego. Wypowiedzi laureatów i duża galeria zdjęć

Małgorzata Hołub-Kowalik, lekkoatletka KU AZS UMCS Lublin, zwyciężyła w 60. Plebiscycie Sportowym Kuriera Lubelskiego. Statuetkę dla najlepszego sportowca województwa lubelskiego w 2021 roku, dwukrotna olimpijska medalistka odebrała podczas uroczystej Gali, w tym roku organizowanej w cieniu napaści Rosji na Ukrainę.

📢 Lumpeksy w Lublinie. Oto TOP 10 najczęściej polecanych sklepów z tanią odzieżą. Sprawdź

Moda na lumpeksy trwa w najlepsze. Coraz więcej osób buszuje po sklepach z tanią odzieżą. To właśnie w nich można znaleźć prawdziwe ubraniowe perełki za grosze. Do których „lumpeksów” w Lublinie warto się wybrać? Sprawdź najczęściej polecane miejsca, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 20 słów, które musisz znać, jeśli pochodzisz z Lubelszczyzny. Sprawdź czy wiesz co oznaczają!

Mieszkasz na Lubelszczyźnie? W takim razie powinieneś znać te słowa! Nasze regionalizmy potrafią zaskoczyć, niejednego turystę, sprawdź które z lubelskich słówek nie są zrozumiałe dla mieszkańców innych regionów. Żeby zobaczyć, które lubelskie słowa przyprawiają niejednego krakusa czy warszawiaka o zawrót głowy, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Podziękowania dla nauczyciela i wychowawcy na koniec roku. Te życzenia i wierszyki na pewno ich wzruszą! [28.06]

Podziękowania dla nauczyciela - to doskonały sposób by wyrazić wdzięczność za trud, jaki wychowawcy wkładają w swoją pracę. Nie wiesz, jaki powinien być tekst podziękowania dla nauczyciela? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej znajdziesz treść podziękowań, a także wierszyki i okolicznościowe rymowanki. Życzenia dla nauczyciela na koniec roku mogą być naprawdę piękne i wzruszające. Sprawdź, jak napisać podziękowanie dla nauczyciela, wychowawcy. Tekst możesz też lekko zmienić do swoich potrzeb.

📢 Tak wyglądał Chełm przed pierwszą wojną światową. Zobacz archiwalne zdjęcia

Chełm to miasto o niezwykle ciekawej historii i interesujących zabytkach. Z racji usytuowania podlegało ono różnorodnym wpływom kulturowym. Przez wieki zamieszkane było przez Polaków, Ukraińców i Żydów. Losy tej społeczności, funkcjonującej w obliczu wielu innych dramatycznych wydarzeń, odcisnęły piętno na charakterze miasta, widocznym w licznych materialnych śladach oraz wyjątkowym klimacie. Przeglądając zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz serwisu fotopolska.eu. dotarliśmy do niezwykłych zdjęć Chełma z lat 1900-1914. Zobaczcie, jak wyglądał Chełm jego zabytki i ulice przed I wojną światową! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Życzenia imieninowe dla Jolanty [15 czerwca]. Na imieniny Jolanty, Joli, Jolki złóż jej życzenia. Wierszyki imieninowe, sms

Życzenia imieninowe dla Jolanty. W czerwcu obchodzimy najpopularniejsze imieniny Jolanty – przypadają one 15 czerwca. W przeciwieństwie do innych imion, Jolanty świętują tylko wtedy. Imieniny wymagają odpowiednich życzeń, ale jeśli nie masz na nie pomysłu, sprawdź nasze propozycje. Życzenia imieninowe dla Jolanty i wierszyki, które przygotowaliśmy, na pewno sprawią jej radość.

📢 Burzenie szpitala przy ul. Staszica w Lublinie. Zobacz, jak część charakterystycznego budynku obraca się w gruz

Rozpoczęło się wyburzanie budynków szpitala przy ul. Staszica w Lublinie. Część ulicy jest zamknięta dla ruchu. Prace są prowadzone przy użyciu ciężkiego sprzętu budowlanego. Do burzenia wykorzystano tzw. gryzaki.

📢 Po kilku miesiącach od "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler ”Ser-o!-Mania” zamyka się

  • Z przykrością informujemy, iż postanowiliśmy zakończyć naszą przygodę z prowadzeniem restauracji, jesteśmy zmuszeni zamknąć lokal - poinformowali na FB właściciele restauracji ”Ser-o!-Mania” przy ul. Chopina w Lublinie. Latem nad zmianami w lokalu i jego nowym wizerunkiem pracowała Magda Gessler i ekipa "Kuchennych rewolucji". Jak widać, nie powiodło się.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski