Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strefa płatnego parkowania w Lublinie. Spór ratusza z wojewodą

Artur Jurkowski
Ul. Zielona. Jedna z czterech ulic, gdzie służby wojewody wytknęły ratuszowi błędy w oznakowaniu w strefie płatnego parkowania
Ul. Zielona. Jedna z czterech ulic, gdzie służby wojewody wytknęły ratuszowi błędy w oznakowaniu w strefie płatnego parkowania Anna Kurkiewicz
Zagrożenie życia, zdrowia lub mienia - w czterech przypadkach urzędnicy wojewody stwierdzili uchybienia w oznakowaniu strefy płatnego parkowania. We wtorek nakazali je natychmiast usunąć. Ratusz w środę, po przeczytaniu uwag wojewody, stwierdził jednak, że uchybień nie ma i w związku z tym nie ma czego usuwać.

Przepychanki dotyczą czterech miejsc: ul. Zielonej, Jasnej, Leszczyńskiego i Ofiar Katynia. - Czekamy na pełny protokół pokontrolny. Nie podejmujemy żadnych zmian, bo wskazane uchybienia nie są żadnymi uchybieniami - przekonuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

- Uchybienia powinny być niezwłocznie usunięte. Czekamy jednocześnie na formalne wystąpienie w tej sprawie ze strony lubelskiego ratusza - podkreśla Radosław Brzózka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Czytaj także:
Wojewoda chce, by ratusz poprawił oznaczenie strefy parkowania

W przypadku ul. Ofiar Katynia wojewoda twierdzi, że miejsca parkingowe są za blisko przejścia dla pieszych. Ratusz ripostuje, że koperty dla niepełnosprawnych wyznaczono tam zanim teren objęto strefą parkowania. Problem na Leszczyńskiego dotyczy krawężników.

- Mają od 11 do 15 cm. Przy wjeździe na chodnik może dochodzić do cofania pojazdu, co stwarza zagrożenie dla aut nadjeżdżających z tyłu - wyjaśnia Brzózka.

- Rozporządzenie mówi, że można stosować krawężniki o wysokości od 6 do 16 cm - tłumaczy Kieliszek.

Ostatnie dwa przypadki uchybień są związane z wytyczonym na ulicach kontraruchem rowerowym. Chodzi o ul. Zieloną oraz Jasną.

- Niezrozumiałe są uwagi dotyczące ul. Zielonej. Zdaniem kontrolujących, „zagrożenie stwarzają rowerzyści zmuszeni jechać poza wyznaczonym pasem ruchu”, a nie nielegalnie parkujące tam pojazdy. Naszym zdaniem jest dokładnie odwrotnie - wskazuje Kieliszek. I dodaje: - To nie organizacja ruchu w strefie płatnego parkowania stwarza niebezpieczeństwo, ale kierowcy niestosujący się do przepisów obowiązujących w strefie zamieszkania, jaką jest ul. Zielona.

Kontrola SPP przez urzędników wojewody zakończyła się 19 sierpnia. Na pełny protokół pokontrolny poczekamy jeszcze ok. dwóch tygodni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski